Alternativa Pi-hole pro OpenWrt

Alternativa Pi-hole pro OpenWrt
« kdy: 30. 03. 2024, 06:34:23 »
Pouziva  niekto na soho routeroch nejaky blokovac reklam na OpenWRT ?
Mozete nejaky doporucit ?


Bugsa

  • ***
  • 123
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Alternativa pihole u OpenWRT
« Odpověď #1 kdy: 30. 03. 2024, 06:53:37 »
Záleží na možnostech tvého routeru (místo na "disku" a RAM). Nejlepší je za mě adguardhome a ten má vlastní DNS a volitelně i DHCP, ale zabírá skoro 10MB místa.... Pak je tam adblock-fast který přidává blocklist do dnsmasq.

bmn

  • ***
  • 169
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Alternativa pihole u OpenWRT
« Odpověď #2 kdy: 30. 03. 2024, 08:31:12 »
Pak je tam ještě adblock (bez -fast v názvu). Používám ho, ale ani nevím v čem se odlišuje od ostatních. Dřív jsem používal pihole. Uvítal bych nějaké porovnání mezi všemi možnostmi. Pokud jsou nastavené na stejné seznamy blokovaných domén, tak hádám, že výsledek bude stejný, akorát asi něco zabere víc RAM nebo to bude déle startovat.

Vilith

  • *****
  • 662
    • Zobrazit profil
Re:Alternativa pihole u OpenWRT
« Odpověď #3 kdy: 30. 03. 2024, 09:41:55 »
Pak je tam ještě adblock (bez -fast v názvu). Používám ho, ale ani nevím v čem se odlišuje od ostatních. Dřív jsem používal pihole. Uvítal bych nějaké porovnání mezi všemi možnostmi. Pokud jsou nastavené na stejné seznamy blokovaných domén, tak hádám, že výsledek bude stejný, akorát asi něco zabere víc RAM nebo to bude déle startovat.

Adblock-fast po posledním updatu mne "donutil" přejít na adblock
S adblockem jsem zatím spokojený

https://github.com/openwrt/packages/blob/master/net/adblock/files/README.md
« Poslední změna: 30. 03. 2024, 09:43:48 od Vilith »

Re:Alternativa Pi-hole pro OpenWrt
« Odpověď #4 kdy: 30. 03. 2024, 14:13:04 »
Chcel by som to nasadit na TP-Link. Vela RAM (64MB) a flash (8MB) tam nie je. Ak by to malo nejak spomalovat cely system, tak to ani budem davat a necham bezudrzbovy ublock origin na browseroch.


k3dAR

  • *****
  • 2 961
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Alternativa Pi-hole pro OpenWrt
« Odpověď #5 kdy: 30. 03. 2024, 14:58:59 »
v odkaze nad tebou se pise ze zarizeni s <128MB RAM neni podporovane a ze to vyzaduje vykonejsi router, coz tvuj s 1x 580MHz take neni, o ulozisti tam nic nevidim, ale tve 8MB je na hrade obecne OpenWRT pouzitelnosti pro vychozi build, takze pokud nechces sestavovat vlastni image kde vyhazes LuCi (graficke rozhrani) a dalsi veci co nepotrebujes + ohledne RAM si nebudes nejak zmensovat blokovaci seznamy aby ti necrashoval OS na nedostatek RAM, tak asi porid novej router ;-)

Re:Alternativa Pi-hole pro OpenWrt
« Odpověď #6 kdy: 30. 03. 2024, 15:19:28 »
Alebo k tomu pripojim raspberrypi 3 a pouzijem pihole  ;)
Az teraz ma napadlo

Vilith

  • *****
  • 662
    • Zobrazit profil
Re:Alternativa Pi-hole pro OpenWrt
« Odpověď #7 kdy: 31. 03. 2024, 08:27:02 »
Chcel by som to nasadit na TP-Link. Vela RAM (64MB) a flash (8MB) tam nie je. Ak by to malo nejak spomalovat cely system, tak to ani budem davat a necham bezudrzbovy ublock origin na browseroch.

Na TP-Link Archer C7 mi to jede v pohodě - co koupit na bazoši apod. lepší router?