Metronet končí, ke komu přejít?

Re:Metronet končí, ke komu přejít?
« Odpověď #150 kdy: 26. 09. 2024, 02:52:13 »
Eri, jestli se nepletu, tak to jsou ti, co nabízeli super bezpečný internet díky deep packets inspection aniž se ptali, jestli to chcete. Dnes to vypadá že nabízejí "bezpečný internet" už jen "bezpečnými" DNS servery, které máte zdarma a automaticky (čti: fixlující DNS servery). Nicméně zdá se, že jejich používání není povinné. Naštěstí zákon o telekomunikacích zakazuje operátorům zasahovat do telekomunikačního provozu (tedy například unášet DNS dotazy, nasazovat transparentní proxy atd). Čímž netvrdím, že to nikdo nedělá, ale neměl by


Re:Metronet končí, ke komu přejít?
« Odpověď #151 kdy: 26. 09. 2024, 03:14:52 »
Tak jsem se nespletl, používají to pořád (a neptají se, jestli to chcete) https://eri-internet.cz/blog/jak-funguje-technologie-allot-a-jeji-vliv-na-sirku-pasma

Re:Metronet končí, ke komu přejít?
« Odpověď #152 kdy: 26. 09. 2024, 08:27:03 »
Protoze si tim optimalizuji vytizenost linek a ten allot dokaze usetrit hodne datovyho provozu do cetinu, tim padem muzou na tom usetrit...A vylozene na provozu to poznat jit nemusi...

Re:Metronet končí, ke komu přejít?
« Odpověď #153 kdy: 16. 10. 2024, 19:14:36 »
Dragon Internet má nový ceník, přiloženo pro porovnání hlavně pro bývalé 365internet, kteří mají podobné datum konce ročního předplatného (k 1.11.) a kterým se ISP zatím neozval.

Re:Metronet končí, ke komu přejít?
« Odpověď #154 kdy: 17. 10. 2024, 11:41:42 »
Vzdyt to je stale nakej starej cenik  :o VDSL 250 na 25 pisou, ale jinde mas uz zmeneno napr UVT internet i to O2 maj napsano 250 na 50 rychlost  :)

Ano nikdo se neozval, neresej.


Re:Metronet končí, ke komu přejít?
« Odpověď #155 kdy: 17. 10. 2024, 13:40:13 »
Dneska mi dosla faktura na predplatne. Takze stejna cena a i IPv4 zustala zdarma na dalsi rok. Odepsal jsem na obchod, jestli mam tuto fakturu platit, protoze ji posila automat a dostal jsem odpoved:

"ano - firma Metronet s.r.o. se v létě spojila s firmou Dragon Internet a.s.
Pro klienty firmy Metronet s.r.o. se nic nemění - smlouva zůstává v platnosti a z tohoto důvodu Vám byla zaslána faktura na roční předplatné."

Re:Metronet končí, ke komu přejít?
« Odpověď #156 kdy: 17. 10. 2024, 23:04:05 »
Vzdyt to je stale nakej starej cenik  :o VDSL 250 na 25 pisou, ale jinde mas uz zmeneno napr UVT internet i to O2 maj napsano 250 na 50 rychlost  :)

Ano nikdo se neozval, neresej.

Dole je uvedeno "ceník platný od 1.10.2024" tak snad další měsíc už doplní 250/50.

Dneska mi dosla faktura na predplatne. Takze stejna cena a i IPv4 zustala zdarma na dalsi rok. Odepsal jsem na obchod, jestli mam tuto fakturu platit, protoze ji posila automat a dostal jsem odpoved:

"ano - firma Metronet s.r.o. se v létě spojila s firmou Dragon Internet a.s.
Pro klienty firmy Metronet s.r.o. se nic nemění - smlouva zůstává v platnosti a z tohoto důvodu Vám byla zaslána faktura na roční předplatné."
A IPv6 také zůstala předpokládám jak je v původní smlouvě? 

"smlouva zůstává v platnosti" - Tak na svých stránkách se dušují, že se přejde pod dragon internet na rok za podmínek metronetu a Vám napíšou, že jako klientovi metronetu se nic nemění. Až na to že stránky metronet nefungují, nedá se dostat k ceníkům ani VoP a celkově styl "trust me bro předplať si další rok, vše cajk" mě vůbec nenaplňuje důvěrou.

Možná je to moje skepse očekávát to nejhorší a pak být mile překvapen, ale ze zkušenosti to zní celé jako příprava na prodej něco jako nej.cz.

Nebo to bude nějaká šmelina a lá 365internet 2.0, kdy místo neplacení cetinu, bude metronet chít prodat IP adresy ale klienty musel někam uklidit, tak se naoko spojili. No nic konec konspirace.

Osobně to vidím na zrušení DSL, nabídka relevantní konkurence je velmi malá a drahá, rychlost 100Mbit dnes už není dostatečná a jediné plus je nizká latence. Na VPN stačí jednoduchý Back to home, který si udělá direct tunel skrze IPv6, který sice není v celé síti ale je na routeru. 5G se ukázalo jako dostatečně stabilní a i ten ranní výpadek zvládlo slušně tak, že se přeplo na 4G a jelo se dál.

Pokud vezmu v potaz, že cena na další rok bude asi 6000kč (500/Měs) tak za stejnou cenu mám předplatné veřejné IP (254/měs) na +- 24 měsíců nebo 20 Měsíců neomezených dat na mobilu (pouze ale 10Mbit), což prakticky anuluje potřebu veřejné Wi-Fi a mohu tak udělat i hotspot pro laptop.

Díky všem za příspěvky, hodně to pomohlo k rozhodování co dál. Dokud nebude optika, nemá význam DSL dále platit a udržovat.