Nefunguje pripojenie na VPN server

Nefunguje pripojenie na VPN server
« kdy: 31. 01. 2020, 11:13:23 »
Dobrý deň
Mám problém s pripojením na firemný VPN server z mojej domácej IP adresy (pri použití ping príkazu neprichádza žiadna odpoveď). Je to jediný server o ktorom viem ktorý ma tento problém, všetky bežné servery fungujú bez problémov. Zistil som že problém je iba s mojou IP adresou. Keď som sa skúšal pripojiť  cez iných poskytovateľov internetu pripojenie fungovalo bez problémov. Poskytovateľ internetu tvrdí že problém je v tom že mám zdieľanú IP adresu a sever cez ktorý sa pripájam je na niektorom s blacklistov. Ako riešenie by mohlo byť poskytnutie verejnej IP adresy. Chcem sa spýtať či má niekto skúsenosti s podobným problémom a ako ste ho riešili.

Ďakujem za odpovede


Re:Nefunguje pripojenie na VPN server
« Odpověď #1 kdy: 31. 01. 2020, 12:51:00 »
Skúsil si sa spýtať správcov toho VPN servra (vo firme), kde sa zasekne komunikácia?
Oni by to mali vedieť najlepšie a ako jediný majú možnosť nahliadnuť do toho čo sa tam deje, všetky rady tu budú iba strľba od boku.

robac

  • ***
  • 202
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nefunguje pripojenie na VPN server
« Odpověď #2 kdy: 31. 01. 2020, 12:55:39 »
Dobrý deň
...
Ďakujem za odpovede
  • Existují různé VPN technologie a různí vendoři (IPSec, SSTP, OpenVPN, Cisco SSL VPN, Fortigate SSL VPN, Wireguard...). Tyto technologie běží na různých protokolech a portech.
  • Z toho, co vím, tak nikdo ze čtenářů rootu nevlastní věšteckou kouli (funkční).
  • Blokování VPN připojení na základě blacklistů není (z mých zkušeností) běžné. Resp. jsem to nikdy neviděl...
  • Problém řešte s IT oddělením firmy a případně s ISP.

Medo77

  • ****
  • 297
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nefunguje pripojenie na VPN server
« Odpověď #3 kdy: 31. 01. 2020, 15:09:02 »
Uz to niekedy u totoho existujuceho ISP fungovalo ?
Ak nie, zacnem hladat chybu tu. Ak ano, opytam sa jeho aj ITckarov, co sa zmenilo.
Ak je to maly ISP, skusenosti s nimi su kadejake.
Verejnu IP mas v zasade vzdy, aj ked bude zdielana ... To, ze si niekde za NATom, s tym nejak extra nesuvisi, v podstate by si cez to mal preliezt, VPnky su na to prisposobene ...
VPn server na verejnej ipcke bezne odpoveda, len tebe nie ?
Ak ti chalani z IT potvrdia, ze na firewalli tvoja ipcka (tvoj pool), nie je na blaskliste (lebo uz niekedy nieco niekto  skusal), tak spamuj ISP ...

Este su tu kadejake moznosti, ako laboracia z MTU, atd..ale to uz je vyssi divci, a idealne to mat potvrdene od ISP, ze nema nastavene nic nestandardne ...

robac

  • ***
  • 202
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nefunguje pripojenie na VPN server
« Odpověď #4 kdy: 31. 01. 2020, 15:47:48 »
Uz to niekedy u totoho existujuceho ISP fungovalo ?

Este su tu kadejake moznosti, ako laboracia z MTU, atd..ale to uz je vyssi divci, a idealne to mat potvrdene od ISP, ze nema nastavene nic nestandardne ...
Smarja, prestante vymyslet kravoviny...
At tazatel kontaktuje IT oddeleni svoji firmy. Kazdy normalni admin (pokud nebude vedet rovnou) se ho zepta maximalne na jeho verejnou IP a pusti debug na VPN...


Re:Nefunguje pripojenie na VPN server
« Odpověď #5 kdy: 31. 01. 2020, 15:52:42 »
Ďakujem za odpovede
Ano VPN pripojenie mi už u tohoto ISP fungovalo (s rovnakej IP akú mam teraz) až tento týždeň začal byť s tým problém. Momentálne som si dal požiadavku na overenie či na strane servera sa neblokuje  moja IP adresa len ešte nemám odpoveď.
Riešil som to aj s mojim ISP kde bola odpoveď ktorú som už napísal (že je problém s tým že moja IP je zdieľana a je na niektorom s blacklistov čo môže spôsobovať tento problém). Táto odpoveď sa mi moc nepozdávala preto som sa obrátil na toto fórum. VPN server som bezproblémov "pingol" s rôznych iných internetových pripojení , akurát s mojej domácej IP adresy na to pingnuť nedokážem (žiadna odpoveď na ping ako keby bola IP nedostupná)
 

FKoudelka

Re:Nefunguje pripojenie na VPN server
« Odpověď #6 kdy: 19. 02. 2020, 22:16:52 »
Dobrý deň
Mám problém s pripojením na firemný VPN server z mojej domácej IP adresy (pri použití ping príkazu neprichádza žiadna odpoveď). Je to jediný server o ktorom viem ktorý ma tento problém, všetky bežné servery fungujú bez problémov. Zistil som že problém je iba s mojou IP adresou. Keď som sa skúšal pripojiť  cez iných poskytovateľov internetu pripojenie fungovalo bez problémov. Poskytovateľ internetu tvrdí že problém je v tom že mám zdieľanú IP adresu a sever cez ktorý sa pripájam je na niektorom s blacklistov. Ako riešenie by mohlo byť poskytnutie verejnej IP adresy. Chcem sa spýtať či má niekto skúsenosti s podobným problémom a ako ste ho riešili.

Ďakujem za odpovede
Zkusil bych snížit MTU. Google for mturoute.exe nebo ping bez fragmentace
Taky tracert, oboje samozrejme bez vytocene VPN.
« Poslední změna: 19. 02. 2020, 22:18:57 od FKoudelka »

FKoudelka

Re:Nefunguje pripojenie na VPN server
« Odpověď #7 kdy: 19. 02. 2020, 22:21:20 »
Uz to niekedy u totoho existujuceho ISP fungovalo ?
Ak nie, zacnem hladat chybu tu. Ak ano, opytam sa jeho aj ITckarov, co sa zmenilo.
Ak je to maly ISP, skusenosti s nimi su kadejake.
Verejnu IP mas v zasade vzdy, aj ked bude zdielana ...
Este su tu kadejake moznosti, ako laboracia z MTU, atd..ale to uz je vyssi divci, a idealne to mat potvrdene od ISP, ze nema nastavene nic nestandardne ...
Easy : https://www.elifulkerson.com/projects/mturoute.php
Nebo ping https://kb.netgear.com/19863/Ping-Test-to-determine-Optimal-MTU-Size-on-Router
No a pak tu velikost nastavit na sitovem adapteru
« Poslední změna: 19. 02. 2020, 22:29:44 od FKoudelka »

Re:Nefunguje pripojenie na VPN server
« Odpověď #8 kdy: 12. 05. 2021, 15:29:26 »
Mám podobný problém, nemohu se připojit k podnikovému serveru, přes nastavení, která jste zadali, a zdá se, že ve VPN stojí za to vložit podrobnější možnosti pro připojení k různým serverům

Re:Nefunguje pripojenie na VPN server
« Odpověď #9 kdy: 12. 05. 2021, 18:39:00 »
    Z toho, co vím, tak nikdo ze čtenářů rootu nevlastní věšteckou kouli (funkční).

    Já vlastním. A říká mi (mj.), že minimálně 1x týdně se na rootu objeví naprosto nevhodně/nedostatečně formulovaná otázka :P[/list]

    Re:Nefunguje pripojenie na VPN server
    « Odpověď #10 kdy: 18. 05. 2021, 11:50:01 »
    Dobrý den, vyzkoušejte provést vpn test, díky kterému zjistíte, jak a jestli vaše VPN funguje. VPT test může vypadat komplikovaně, ale k používání VPN, ani k jejímu testování rozhodně nemusíte být technický expert. Jediné, co vám stačí, je vytvoření testovacího připojení serveru VPN a poté návštěva testovacího webu VPN. Test vpn je tu proto, abyste zjistili, jak na tom vaše VPN je, zda je připojení aktivní a stabilní a zda nedochází k aktivní netěsnosti. Existuje mnoho způsobů, jak VPN otestovat, najděte si pro vás ten nejschůdnější.