Informatika - kombinované studium

gibby

Informatika - kombinované studium
« kdy: 26. 12. 2013, 21:19:18 »
Zdravím,

poradíte, kde nejlépe studovat informatiku v kombinované formě? Pracuji a žiji v Brně. Nejde mi jen o papír, jeden diplom už mám, ale po pár letech praxe uvažuji o změně profese - čím dál tím více mě zajímá IT a k programování. Kvůli práci si každodenní návštěvu školy nemohu dovolit (jinak bych řešila jen dilema, zda MU nebo VUT, bohužel ani jedna škola studium na dálku nenabízí). Na své první VŠ mám za sebou základy VŠ matematiky (algebra, matalýza, statistika) a základy programování (ehm, pascal :D ), ovládám docela solidně základy SQL a s databází jsem se dokonce potkala i v praxi. Zatím nejvíce uvažuji o UP v Olomouci, Praha mě z osobních důvodů příliš neláká, dělám velkou chybu? Má vůbec v informatice smysl dálkové studium? Jsou-li náhodou mezi vámi i ženy-matky - jak vám škola vyšla vstříc v těhotenství a po narození dítěte? Díky za rady :)
« Poslední změna: 26. 12. 2013, 23:48:08 od Petr Krčmář »


Mark

Re:Informatika - kombinovaná forma studia
« Odpověď #1 kdy: 26. 12. 2013, 21:30:19 »
Jak studium s těhotenstvím funguje dneska, to netuším, ale když jsem VUT Brno studoval já ještě v době za Husáka, tzn. v dobách "Keď čert bol ještě malým chlapcom", tak jsme tam jednu maminku měli jako spolužačku. Zkouška se občas odehrávala v duchu - maminka na zkoušce s kočárkem a se svým miminkem. Zkoušející "To je hezké minimko, ťu ťu,...a jak se pěkně usmívá...." maminka "Teď se sice usmívá, ale celou noc proplakal". Zkoušející "Dejte sem index". :)
Takže z této chatrné zkušenosti by se snad možná dal vyslovit závěr, že mateřství ve studiu pomáhalo. :D

Petr

Re:Informatika - kombinovaná forma studia
« Odpověď #2 kdy: 26. 12. 2013, 22:10:49 »
Proto jsem při práci kombinovaně studoval FEKT VUT, v Brně žádná škola, která by nabízela kombinované IT studium nebyla a pokud vím tak není. Dojíždět do Olomouce se mi nechtělo.

Re:Informatika - kombinované studium
« Odpověď #3 kdy: 27. 12. 2013, 00:09:00 »
Jihlavská Polytechnika nabízí kombinované studium. Ale nevim jestli je to přesně to co hledáš. Je to kombinace elektro a IT. Něco jako FEL akorát možná lehčí. Mínus je, že nabízej jen bakaláře. Na Mgr budeš muset jinam.
Budou tam mít den otevřených dveří:
https://www.vspj.cz/zajemce-o-studium/obecne-informace/den-otevrenych-dveri
http://www.vspj.cz/student/kombinovane-studium/pocitacove-systemy/doporuceny-studijni-plan

txt

Re:Informatika - kombinované studium
« Odpověď #4 kdy: 27. 12. 2013, 00:53:00 »
Přímo v Brně - něco na FEKTu (pouze pokud nevadí el.tech.), Aplikovaná informatika a řízení na FSi, něco na hnojárně.

Cosi bude ve Zlíně a ostravský VŠB-FEI taky nemusí bejt úplně marný. Když se vzdalujeme od Brna a Prahu ne, tak v ČR ještě dopravka v Pardubicích.


MKzB

Re:Informatika - kombinované studium
« Odpověď #5 kdy: 27. 12. 2013, 08:22:57 »
Zeptej se na studijním oddělení na možnost individiálního studijního plánu, který dost často využívají sportovci apod.

eswrgewrtewrtw

Re:Informatika - kombinované studium
« Odpověď #6 kdy: 27. 12. 2013, 08:57:51 »
menil jsem obor. nerikam, ze je dalsi skola ztrata casu, ale ja bych spise hledal praci v IT kde prijimaji i bez praxe.
pokud jsi technicky typ tak to zvladnes, hned ziskas praxi a muzes postupne rust.

Fantomas

Re:Informatika - kombinované studium
« Odpověď #7 kdy: 27. 12. 2013, 11:22:46 »
Jako mnohalety student moha oboru na vs ti mohu rict pouze muj nazor. Kombinovana forma studia je pro lidi, kteri si doplnuji vzdelani, v it je uroven znalosti desetinove oproti denakum, naroky jsou snizene na minimum a pristup ze strany prednasejicich/zkousejicich je vicemene laxni. Takze z meho pohledu vyplyva, ze smysl to nema. Urcite ti to da par znalosti, prinuti te to premyslet, ucit se, psat seminarky, ale nebudes mit zadne cvika, v podstate zadne ukoly, minimalni kontakt s vyucujicimi a jen se budes pripravovat na zkousky. Cela vyuka je v podstate prizpusobena tomu, ze ty prakticke veci uz studenti umi a dokazou je sami pouzivat, pouze jim chybi nejake znalosti a samozrejme diplom. Pokud uz jeden mas, pak dalkovym studiem it moc dalsich vyhod neziskas. Nehlede k faktu, ze jako vs absolvent budes uz platit skolne, na kazde skole je to jinak, ale v nasem regionu (morava - slezsko) se to pohybuje mezi osmi a desiti tisici za semestr, praha to bude mit uplne jinak. Takze musis zvazit, jestli se ti to vubec vyplati. A co se tyce skol, vsb a slu zcela urcite nabizeji dalkove studium it, ale to je pro tebe uz dost z ruky.

davkol

Re:Informatika - kombinované studium
« Odpověď #8 kdy: 27. 12. 2013, 19:48:37 »
Pokud zvažuješ Olomouc, dej si pozor na předměty Paradigmata programování. Dělá se tam funkcionální a pak objektově orientované programování ve Scheme (resp. Common Lispu) a hodně studentů na tom tvrdě narazí. Projdi si materiály a věci, které se chcou po dálkařích [1] a [2].

Taky upozorňuju, že škola je to převážně teoretická, příp. programovací, přestože nevím, jak je to přesně v kombinovaném studiu.

Jestliže se na něco chceš zeptat, pokusím se odpovědět (možná spíš na e-mailu; vyhledávače moji "přezdívku" znají).

Komo

Re:Informatika - kombinované studium
« Odpověď #9 kdy: 27. 12. 2013, 22:27:08 »
Ak jeden diplom uz mas tak ti dalsi netreba. Kedze to bude individualne studium, bude to studium cisto teoreticke - proste pravdepodobne nebudes mat ziadne blizsie vazby alebo cokolvek, co by ta od ostatnej masy ludi nejako odclenilo.

Ak vies co chces nepotrebujes na to vysoku skolu. Drilovat sa nejaky jazyk a analyticke myslenie atd mozes aj doma. Staci mat chut. Ak tu mas, tak je nezmysel zabit dalsie 2 alebo 3 roky niekde, kde po roku mozes zistit ze ani byt nechces

Re:Informatika - kombinované studium
« Odpověď #10 kdy: 01. 04. 2024, 08:09:25 »
Neexistuje nějaké postgraduální studium?
Já jsem kdysi, ještě za totality, podobné absolvoval abych si utřídil nové znalosti co se ke mně dostávaly v praxi až po absolvování VŠ.
Scházeli jsme se asi dva roky snad jednou za čtrnáct dní.

Re:Informatika - kombinované studium
« Odpověď #11 kdy: 05. 04. 2024, 19:36:11 »
Paradigmata se Scheme měli v Olomouci v dříve akreditovaném oboru, "aplikovaná informatika" myslím, ten současný už bych řekl že je nemá a je méně teoretický, je to obor "informační technologie".
Jestli to obecně má smysl pro někoho, kdo už diplom má, si nejsem jistý. Pro některé pracovní pozice možná ano, dost záleží. Osobně bych v tom případě asi zkusil navazující magisterské, např. aplikovanou informatiku, když už bych chtěl diplom z oboru.
V Praze jde dálkově ČVUT, dost možná nejlepší možnost ale zároveň časově nejnáročnější.

alex6bbc

  • *****
  • 1 624
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Informatika - kombinované studium
« Odpověď #12 kdy: 05. 04. 2024, 19:47:06 »
a co kaslat na studium a se znalosti sql zacit jako testerka a postupne se praxi dostat na programovani. lide tady urcite radi pomuzou.

Re:Informatika - kombinované studium
« Odpověď #13 kdy: 05. 04. 2024, 20:31:05 »
Bylo by zajímavý zjistit, jak tazatelka nakonec dopadla (téma je 10 let starý, nejspíš ho nedávno oživil spambot)