Měření životnosti NVMe disku

Re:Měření životnosti NVMe disku
« Odpověď #45 kdy: 09. 08. 2024, 01:54:46 »

Je například možné, že data co se často mění má uložené jen v SLC a jinam je přesune až se to ustálí?

Nie.
Toto je TLC SSD bez SLC cache. Takze ziadne ukladanie do SLC a potom presuvanie do TLC.
Ako som pisal pri enterprsie diskoch si nemozes dovolit pouzivat SLC cache. To by ti lietali latencie a rychlosti a to by boli nepouzitlene disky na serioznu pracu.

Ten RED SSD je consumer SSD so statickou SLC cache, starsimi NAND s menej vrstvami(kvoli vydrzi) a optimalizovanym FW pre pouzite v NAS.


Re:Měření životnosti NVMe disku
« Odpověď #46 kdy: 09. 08. 2024, 02:18:39 »
Má-li SLC cache, možná ani nepotřebuje kondenzátory…
Potrebuje.
Kondenzatory potrebujes na zalohovanie DRAM cache aby sa data pri vpyadku napajania stihli zapisat z DRAM cache na disk.
Citace
Často měněná data jen v SLC – zajímavý nápad, dosud jsem si myslel, že se data ze SLC cache hned přeskládají. Toto by znamenalo asi komplikovanější logiku a vyžadovalo volné místo, ale přineslo by to menší WAF a rychlejší čtení některých dat.
Toto je nepochopenie zo strany xsouku04. Enterprise SSD nemaju SLC cache.

Pri consumer SSD zalezi od vyrobcu aku nastavi logiku(od firmwaru). Niektore SSD sa snazia vyprazdnit SLC cache, co najskor a ine nie. Ono aj zalezi, ci mas staticku alebo dynamicku SLC cahce.
Asi ziadne SSD nedrzi casto menene data v SLC. To nevies dobre predigovat a rozne taketo koncepty neprinasali ocakavany efekt.
Tam, kde ide o (konzistentny)vykon SLC cache nema miesto. To je dobre tak do consumer segmentu, kde ti nevadi kolisanie a mas tam medzery na vyprazdnenie SLC cache.

Re:Měření životnosti NVMe disku
« Odpověď #47 kdy: 09. 08. 2024, 19:46:53 »
Este jedna zaujimavost ak by niekoho zaujimalo.

Pozeral som teraz na SSD Micron 7400 a tam vyrobca udava zaujimave cisla v specifikaci ohladom objemu zapisu dat, ktore vyrobcovia bezne neudavaju.

Pri nahodnom 4k zapise to pri prepocte vychadza na 1DWPD. Pri 128k sekvencnom zapise to vychadza na nieco cez 3DWPD.

https://www.simms.co.uk/PDFS/Products/SSD/micron_7400_nvme_ssd_product_brief.pdf

Re:Měření životnosti NVMe disku
« Odpověď #48 kdy: 10. 08. 2024, 19:45:28 »
Zajímavé, jeden disk má jen 512B, druhý jen 4k a třetí (Kingston 2TB) umí oboje a teď je 512B, tak ho přepnu. Díky

Prosím, dej nějaký feedback, jestli se nějak zlepšil výkon.
Taky mám pár disků, které má asi smysl přepnout, ale bez měření není posvícení :-D
Dík!

Tak jsem přepnul 3 disky z 512B na 4kB. Zkusil jsem to měřit v jednom případě pomocí https://pibenchmarks.com, tedy

Kód: [Vybrat]
curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
ale asi to není ideální benchmark, nebo je rozdíl malý. Pokud to pustím vícekrát, tak disperze jednotlivých výsledků je velká. Jestli máte nějaký dobrý test, který by zatěžoval řadič disku, tak sem s ním a já to zkusím.

CPU

  • *****
  • 801
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Měření životnosti NVMe disku
« Odpověď #49 kdy: 10. 08. 2024, 19:51:58 »

Až skončí to horko, tak se do toho pustím.