Otázka pro zkušenější. Jak moc je nutné mít v htaccess povolen k WordPressu pouze IP tvůrce webu, případně pomocníka, který občas web upravuje?
Nutné to určitě není – měly byste se snažit udržovat WordPress v takovém stavu, aby ho nikdo napadnout nemohl. Druhá věc je, jestli je to vůbec možné – jestli dokážete oddělit administrační a návštěvnický prostor cest. A za třetí, jestli se nemýlím, zranitelnosti ve WordPressu i pluginech bývají i mimo administrační rozhraní – že je možné zneužít nějakou „běžnou“ cestu k získání vyšších práv nebo zkrátka k nepleše. Nebo-li je otázka, zda by takový zákaz k něčemu byl.
Také myslete na to, že možná běžně spravujete WordPress z jedné IP adresy, ale k nějakému průšvihu typicky dojde v okamžiku, kdy budete někde na dovolené apod. Zákon schválnosti říká, že u sebe budete mít třeba jen mobil, ze kterého byste zvládl udělat tu opravu ve WordPressu – ale dostat se do administrace webu a povolit si tam přístup z jiné IP adresy bude daleko složitější, než oprava toho původního problému.
A je dobrou cestou zakázat přístup vymezením, zákazem IP adres z jihovýchodní Asie a Ruska v případě, že webová stránka ve WP je pouze pro lokální maximálně české uživatele?
Není to dobrá cesta, protože nevíte, jestli se tam nebude chtít někdo podívat třeba z dovolené v jihovýchodní Asii, nebo jestli se třeba ty IP adresy nepřestěhují někam jinam.
Blokování na základě geolokalizace (nebo obecně větších rozsahů IP adres), zejména když je to služba určená pro veřejnost, bych používal jenom v extrémních případech (kdy není jiné řešení) a pokud možno jen po omezenou dobu.