Požadavek z venku na váš router opravdu přijde, je tam zpracován, ale pak se paket s odpovědí pošle přes výchozí bránu, což je v tomto případě jiný ISP, než přes kterého ten požadavek přišel. Vzhledem k tomu, že ve skutečnosti nemáte veřejné IP adresy, ale NAT, nepřeloží se ten paket zpátky na původní veřejnou IP adresu a někde se zahodí. A i kdybyste měl opravdu veřejnou IP adresu, je dost možné, že by se paket zahodil – ten druhý ISP by zjistil, že posíláte paket se zdrojovou IP adresou, která nepatří do jeho rozsahu, a aby zabránil útokům s podvrženou IP adresou, zahodil by ten paket.
Řešením je nastavit pravidla pro výběr routovací tabulky, a pro pakety, které odpovídají na nějaké pakety přijaté zvenku, použít routovací tabulku s výchozí branou přes toho samého ISP, přes kterého ten paket přišel. Tj. obvykle to budete rozlišovat pomocí zdrojové IP adresy odchozího paketu – ta IP adresa patří jednomu z těch ISP a přes něj musíte ten paket odeslat.
V Linuxu jsou to pravidla (rule) pro výběr routovací tabulky, nastavují se pomocí ip rule. Nevím, jak se to samé jmenuje na Mikrotiku.