Jak na samostudium IT?

lolec

Re:Jak na samostudium IT?
« Odpověď #15 kdy: 04. 07. 2014, 11:01:23 »
Z vlastni zkusenosti me v zacatku nejvic posunulo, kdyz jsem se zacal zajimat o cracking, protoze jsem hral jednu mmorpg, kde bylo hrozne IN pouzivat in-game boty(programy, co hraji za vas, takze muzete expit, zatim co jste ve skole/praci a pak jste hrozne COOL :D). Pamatuji si, jak jedna klientska ochrana proti botum restartovala pocitac, kdyz se nekdo pokusil pripojit na server a mel zapleho nejakoho bota. Tenkrat jsem si nejak vygooglil, ze pocitac se na ms win vypina pres volani ExitWindowsEx a jak ze to volani najdu v debuggeru. Otevrel jsem si binarku te ochrany v ollydbg a aniz bych vedel, co vlastne nejak delam, tak jsem vyhledal volani na ExitWindowsEx a zmenil random nejaky byte (zrovna prvni parametr te funkce) a najednou to SLO a byl jsem straaaslivy HACKER. Kazdopadne pak jsem si zjistil, co jsem vlastne udelal a celkove zacal studuvat tu problematiku, jak funguje exe format atd. a to me hoodne posunulo, protoze jsem vedel, jak to funguje i pod kapotou.


leble

Re:Jak na samostudium IT?
« Odpověď #16 kdy: 04. 07. 2014, 13:12:17 »
Cheatengine, softice pro desktopech s win hrála. Kdo si hraje nezlobí. Ale ještě to chce kvalitní literaturu na com exe dll 32 16 64 build target format.a kyblík dalších věcí. Ale pro začátek ten Cheatengine a ukázky použití.

lobo

Re:Jak na samostudium IT?
« Odpověď #17 kdy: 04. 07. 2014, 13:24:16 »
alebo sa mozes zacat hrat s vyvojom na android telefony - vyhoda je ze mozes vyprodukovat nieco uzitocne pre teba, nie len vymyslene priklady

napriklad - utilitu co vyexportuje kontakty, posielanie fotiek na svoje FTP namiesto FB, instagram a podobne blbiny

andy

Re:Jak na samostudium IT?
« Odpověď #18 kdy: 05. 07. 2014, 22:11:32 »
Pisal si ze certifikaty. Hodnotne su asi len typu ms, oracle, cisco.. Nejaky certifikat o absolvovani kurzu ti je nanic (niekde som to videl akoze big+..lol). Inak asi najdolezitejsie je stanovit si ciel.