Ako z Windows odinstalovat Thunderbird?

Re:Ako z Windows odinstalovat Thunderbird?
« Odpověď #15 kdy: 14. 07. 2023, 13:34:44 »
Win10 se prudce vyvíjel. Samotné updaty mi shodili systém asi 4x. Takže se tomuto prohlášení, že se nemusí instalovat nanovo, směji.
Také mazali data uživatelů nebo mazali data na začátku sousedního disku. protože proč ne, když můžou...

S Thunderbirdem mám také problém již dlouho. Čistý profil jsem samozřejmě nezkoušel. :-)

Jakmile edituji přeposlaný email a vložím tam primitivní tabulku třeba z LibbreOffice Calc, tak mi poté nejde smazat. Musím vytvořit email znovu.
Také máte tento problém někdo?


Re:Ako z Windows odinstalovat Thunderbird?
« Odpověď #16 kdy: 14. 07. 2023, 15:27:02 »
Smazat složku "Thunderbird" všude kde ji najdeš - dočasné soubory, program files,.... Náslesně udělat to samé v editoru registrů.
Dál bych se tím nezabýval.

Tonda

  • *****
  • 635
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ako z Windows odinstalovat Thunderbird?
« Odpověď #17 kdy: 14. 07. 2023, 16:27:19 »
Použít funkci System restore, vrátit se do posledního bodu obnovení před instalací Thunderbirdu

Re:Ako z Windows odinstalovat Thunderbird?
« Odpověď #18 kdy: 14. 07. 2023, 21:13:05 »
…System je v poriadku, vsteko ostatne funguje ako ma. Aj s instalaciou aj odinstalaciou.…

Tohle bych si dovolil tvrdit až v situaci, kdy bych na ten samý hardware cvičně nainstaloval čistou instalaci Windows a vyzkoušel ten Thunderbird na ní.

Jinak stejně jako radí „UA GPU“ *), bych osobně udělal průmaz: vymazat soubory tam, kam se to nainstalovalo, vymazat soubory z adresářů v %APPDATA%\Thunderbird a %LOCALAPPDATA%\Thunderbird (jen bacha, v jednom z nich bývá profil s daty, to je vhodné si odložit, pokud to už není někde jinde), promazat registry (HKLM\SOFTWARE\Mozilla, popř. i HKLM\SOFTWARE\WOW6432Node\Mozilla a HKCU\SOFTWARE\Mozilla) a nainstalovat jinýho klienta a asociovat soubory a protokoly na něj (.eml apod.), aby tam nezbylo pokud možno nic (tenhle systémovej svinčík se ručně čistí blbě).

*) když použiju doslovnou citaci jeho nicku, fórum hlásí, že tělo zprávy zůstalo prázdné