Použití VPN WireGuard v Turecku

Použití VPN WireGuard v Turecku
« kdy: 14. 05. 2024, 11:59:02 »
Ahoj,

plánuju ject do Turecka kde si plánuju pořídit SIMku na net od jednoho z operátorů. Má někdo zkušenosti jestli blokují wireguard na standardním portu 51820?

tj. nerad bych dopadl jak minulý rok v Egyptě kde wireguard blokují a na místě jsem s tím už nic udělat nemohl ... takže jestli mám řešit dopředně nějaké tunelování nebo to bude fungovat...


Re:Použití VPN WireGuard v Turecku
« Odpověď #1 kdy: 14. 05. 2024, 13:09:54 »
Pokud je to kritické, nenechával bych to náhodě a rovnou se na to připravil. Není složité si na nějakém serveru spustit vlastní tunel pomocí WebSocket a pak tunelovat celou VPN přes HTTPS.

Re:Použití VPN WireGuard v Turecku
« Odpověď #2 kdy: 14. 05. 2024, 13:41:48 »
v techto zemich jsem nebyl, co vsecko se tam na netu cenzuruje?
jak moc je potreba mit rozjetou vpn?

Re:Použití VPN WireGuard v Turecku
« Odpověď #3 kdy: 14. 05. 2024, 13:52:46 »
No z meho pohledu, kde stat zakazuje ci blokuje provoz, je nutne tunelovat vse :D

Re:Použití VPN WireGuard v Turecku
« Odpověď #4 kdy: 14. 05. 2024, 14:01:38 »
v techto zemich jsem nebyl, co vsecko se tam na netu cenzuruje?
jak moc je potreba mit rozjetou vpn?

Mě primárně nejde o cenzuru nýbrž o přístup do domácí/pracovní sítě. Obejití případné cenzury je jen třešnička na dortu ;)


Re:Použití VPN WireGuard v Turecku
« Odpověď #5 kdy: 14. 05. 2024, 14:20:07 »
Pokud je to kritické, nenechával bych to náhodě a rovnou se na to připravil. Není složité si na nějakém serveru spustit vlastní tunel pomocí WebSocket a pak tunelovat celou VPN přes HTTPS.

Taky jsem to zkoušel, nicméně ten návod je zastaralý, ne vše tam funguje ještě dnes, trošku jsem to aktualizoval a popsal mojí zkušenost zde - https://www.martinkonicek.eu/en/blog/websocket-connection-to-wireguard

Ale jako předlohu jsem použil návod Petra

Re:Použití VPN WireGuard v Turecku
« Odpověď #6 kdy: 14. 05. 2024, 19:50:32 »
V Turecku mám zkušenost pouze na WiFi ze salonku v Istanbulu a tam fungoval WireGuard i L2TP na výchozích portech.
Happy FreeBSD user! 😊🚀
Proudly using FreeBSD every day!

Re:Použití VPN WireGuard v Turecku
« Odpověď #7 kdy: 14. 05. 2024, 20:46:19 »
Já po zkušenostech s těmi jejich místními SIM letos na jedné své tuzemské SIM aktivoval roaming pro Egypt a až na trochu vyšší cenu vše v pohodě. Fungovaly normálně i hovory přes WhatsApp, což s místní SIM ani náhodou a dokonce i různé uživatelské účty, které mne při přihlášení vždy zbuzerovaly z jaké že to exotické destinace se přihlašuji a musel jsem dodatečně potvrzovat, tentokrát ani nehlesly.

Re:Použití VPN WireGuard v Turecku
« Odpověď #8 kdy: 25. 05. 2024, 22:41:07 »
Jen pro info (kdyby někdo řešil obdobný problém v budoucnu):
Vodafone, SIM kupovaná na letišti (jen data) - WireGuard blokovali
Hotelová WiFi - Wireguard neblokovali

Z toho bych si asi vzal to že se nelze spoléhat na to že to poběží  ;)