ISP a IPv6 pre domáce siete

koso

Re: ISP a IPv6 pre domáce siete
« Odpověď #15 kdy: 17. 05. 2010, 21:41:05 »
No dual stack zabezpeci asi najplynulejsi prechod, avsak bojim sa, ze to bude na skodu veci, kedze to moze sposobit spomalenie celeho prechodu.

Mimochodom, ako je to v dnesnej dobe s podporou IPv6 (a dual stacku) v domacich routeroch? Dokazal by router napr. NATovat IPv4 spojenia, a forwardowat IPv6 poziadavky z vnutornej siete?


Re: ISP a IPv6 pre domáce siete
« Odpověď #16 kdy: 17. 05. 2010, 21:44:05 »
Samozřejmě, třeba v OpenWRT to není problém.

Re: ISP a IPv6 pre domáce siete
« Odpověď #17 kdy: 07. 07. 2010, 13:35:00 »
Jak říká Ondřej ... Myslím, že jakékoliv routery na bázi linuxu by neměli mít problém, pokud je to novější kousek, možná by mohl ipv6 už podporovat. Případně by byla potřeba to někde zapnout nebo aktualizovat firmware.

Zkoušel jsem si doma zřídit ipv6 připojení tunelem a nejprve jsem chtěl postupovat jako u ipv4 ... čili rozdělit si přidělený adresní prostor na podsítě a zavést DHCP. Problém byl ten, že jsem si zvolil subnet /112, na routeru spustil radvd a na noťasu se mi pořád v logu objevovala hláška o chybné délce subnetu /112 a také se snažil vytvořit si vlastní ipv6 adresu z mac adresy a nedařila se mi autokonfigurace pomocí dhcpv6. Takže i když je sice adres dostatek, tak si myslím, že podle stávajících pravidel není možné vytvářet sítě menší než /64

Re: ISP a IPv6 pre domáce siete
« Odpověď #18 kdy: 11. 07. 2010, 15:00:06 »
Zkoušel jsem si doma zřídit ipv6 připojení tunelem a nejprve jsem chtěl postupovat jako u ipv4 ... čili rozdělit si přidělený adresní prostor na podsítě a zavést DHCP. Problém byl ten, že jsem si zvolil subnet /112, na routeru spustil radvd a na noťasu se mi pořád v logu objevovala hláška o chybné délce subnetu /112 a také se snažil vytvořit si vlastní ipv6 adresu z mac adresy a nedařila se mi autokonfigurace pomocí dhcpv6. Takže i když je sice adres dostatek, tak si myslím, že podle stávajících pravidel není možné vytvářet sítě menší než /64
Jde to, jen je potřeba použít DHCPv6 (nebo ruční konfiguraci) a vypnout bezestavovou automatickou konfiguraci (která vyžaduje prefix /64). To se u radvd dělá pomocí AdvAutonomous off;v konfiguraci daného prefixu.