Unihertz titan - česká klávesnice

Unihertz titan - česká klávesnice
« kdy: 03. 03. 2024, 17:49:03 »
Ahoj, je tu někdo, kdo vlastní tento telefon a rozchodil na něm českou klávesnici?

Děkuji za rady

marty


M_D

  • ****
  • 335
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Unihertz titan - česká klávesnice
« Odpověď #1 kdy: 03. 03. 2024, 18:27:24 »
Jo. Pomocí tohoto: https://play.google.com/store/apps/details?id=de.fjdrjr.titanqwerty&hl=cs
Ale už mám Titan Slim. Hm, na něm jsem tohle ještě nezkusil.

Re:Unihertz titan - česká klávesnice
« Odpověď #2 kdy: 03. 03. 2024, 18:34:36 »
Díky za odpověď. Na tohle jsem koukal, ale rozchodit se mi to nepodařilo. Hlavně mě zajímá predikce. Píšu hodně e-mailů a bohužel bez toho je to spíše nepoužitelné, takže zatím používám svůj BB passport, dokud to nevyřeším.

M_D

  • ****
  • 335
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Unihertz titan - česká klávesnice
« Odpověď #3 kdy: 03. 03. 2024, 18:55:07 »
Toto jen řeší podporu pro české psaní na HW klávesnici. Na tom Slimu to vypadá, že nefunguje, teď jsem to zkoušel.
No jo, BB Classic mám už také dávno po smrti. :-(

L..

  • ****
  • 310
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Unihertz titan - česká klávesnice
« Odpověď #4 kdy: 03. 03. 2024, 19:58:55 »
Měl jsem (stále mám, ale momentálě leží v šuplíku) Titan Slim. Češtinu jsem na něm "nějak" rozchodil, predikce fungovala, ale menu po podržení tlačítka mělo ve většině aplikací stejnou barvu znaků jako pozadí a tak člověk neviděl co volí. A v jedné nebo dvou aplikacích to menu vůbec nevyskakovalo. Bohužel, tak SW podpora je tam slabá, tak dobrý telefon jako  BlackBery Key One asi už nikdy mít nebudu :-(


Re:Unihertz titan - česká klávesnice
« Odpověď #5 kdy: 04. 03. 2024, 00:19:53 »
@L.: Co na tom zkusit LineageOS 20, který je pro něj dostupný?

L..

  • ****
  • 310
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Unihertz titan - česká klávesnice
« Odpověď #6 kdy: 04. 03. 2024, 13:06:01 »
On je v šuplíku primárně proto, že mám teď firemní S23. Lineage OS bych mohl zkusit, kdybych ho znovu oživil, akorát co fakt nechci řešit je "odmítá mi tam fungovat aplikace XY".

Re:Unihertz titan - česká klávesnice
« Odpověď #7 kdy: 05. 03. 2024, 13:36:42 »
@L.: Co na tom zkusit LineageOS 20, který je pro něj dostupný?

Máš s tím nějakou zkušenost? O aplikace mi až tolik nejde. Když bude fungovst česká klávesnice a základní věci, jsem spokojen.

Re:Unihertz titan - česká klávesnice
« Odpověď #8 kdy: 06. 03. 2024, 12:48:46 »
No tak jsem tam zkusil hodit Lineage, ale zaseklo se to ve fastbootu. Do OS se nedostanu.

Postupoval jsem podle https://github.com/rumplestilzken/gargoyle_lineageos20/releases/tag/v1.4

Kód: [Vybrat]
adb reboot bootloader
fastboot erase system
fastboot erase cache
fastboot erase userdata # Skip this step if you are not coming from stock rom
fastboot flash system <gargoyle.img>
fastboot reboot

Vše proběhlo, ale nenabootuje.

Re:Unihertz titan - česká klávesnice
« Odpověď #9 kdy: 06. 03. 2024, 15:44:48 »
Zkusil jsem tam dát zpátky stock ROM a telefon chcípnul úplně. Takže můj problém s klávesnicí asi pokládám za vyřešený....  :(

Re:Unihertz titan - česká klávesnice
« Odpověď #10 kdy: 30. 08. 2024, 21:22:12 »
Ahoj, je tu někdo, kdo vlastní tento telefon a rozchodil na něm českou klávesnici?

Děkuji za rady

marty

Dnes jsem si vyzvednul svůj nový Titan Pocket. Právě teď se mi podařilo rozchodit klávesnici s CZ diakritikou. Stačí stáhnout přes google play aplikaci Czech Keyboard a pak ji nastavit jako výchozí.