HashiCorp Vault - domácí cluster

HashiCorp Vault - domácí cluster
« kdy: 10. 08. 2024, 11:15:05 »
Mám následující, linux server s kubernetes a raspberry pi v záložní lokalitě.

Potřeboval bych, aby když vypadne libovolná lokalita, tak aby po nastartování se HashiCorp Vault automaticky odemknul pomocí druhé lokality + řešit nějak zálohu a disaster recovery a synchronizaci.

Jedná se o domácí použití, nenasměrovali byste mě nějak k řešení.

Děkuji


Re:HashiCorp Vault - domácí cluster
« Odpověď #1 kdy: 10. 08. 2024, 21:44:06 »
dump vault databáze na nas/s3 a jeden nebo více dalších strojů, které se připojují na oba vault clustery a odemknou je, pokud jsou zamčené.

I tak je to na domácí použití overkill, nezdá se ti? Proti čemu se chceš bránit? Co řešíš?

Re:HashiCorp Vault - domácí cluster
« Odpověď #2 kdy: 12. 08. 2024, 11:08:19 »
No koketoval jsem s tim ale zatim jsem to nenasadil, protoze je tam pak problem s odemykanim isntatnce. Jakmile se otoci server s vaultem, tak je vault zamceny a musis ho nejak odemknout....

Otazka zni jestli to za tu namahu stoji, vyresit to v domacich podminkach...


hmmmw

Re:HashiCorp Vault - domácí cluster
« Odpověď #3 kdy: 12. 08. 2024, 11:27:45 »
Netuším jaké jiné nástrahy Vault skrývá a jestli se ptáš na provozování v k8s, ale nepomůže ti na mnoho věcí Longhorn (https://longhorn.io)?

PersistantVolume je automaticky kopírován do nodů (obou lokalit), a samo si řeší PersistantVolumeClaim. Navíc nabízí fajn možnosti na backup PV.

Re:HashiCorp Vault - domácí cluster
« Odpověď #4 kdy: 13. 08. 2024, 10:32:11 »
No koketoval jsem s tim ale zatim jsem to nenasadil, protoze je tam pak problem s odemykanim isntatnce. Jakmile se otoci server s vaultem, tak je vault zamceny a musis ho nejak odemknout....

Otazka zni jestli to za tu namahu stoji, vyresit to v domacich podminkach...

To můžeš řešit dvěma cestami, mít další single instanci, kde budou klíče a vault si je z ní načte nebo mít někde kdekoliv jednoho (či více deamonů), kteří budou pravidelně kontrolovat přes api vault a pokud je zamčený, tak mu pošlou klíče (buď všechny nebo každý svůj) a to budou dělat do té doby než bude odemčený, tak to používám doma já.