Programování zařízení pomocí 3,5mm jacku

cziss

Programování zařízení pomocí 3,5mm jacku
« kdy: 24. 10. 2023, 09:31:44 »
Ahoj, včera mi došel univerzální IR ovladač (TV...), který se programuje z PC pomocí dodaného software (překvapivě po doinstalaci několika dll funguje přes wine). Ovladač se připojuje pomocí kabelu mini-b (do ovladače) - 3,5mm jack do PC. A to mě přišlo nejvíc zajímavé. Neměl jsem štěstí najít na netu info o tom, jak to funguje... Je to rarita, nebo běžné u takových zařízení? Dá se někde najít info jak to funguje?
« Poslední změna: 24. 10. 2023, 09:58:41 od Petr Krčmář »


Re:programování zařízení pomocí 3,5 mm jack portu
« Odpověď #1 kdy: 24. 10. 2023, 09:44:57 »
Minimálně by to chtělo uvést typ toho ovladače :-)

cziss

Re:Programování zařízení pomocí 3,5mm jacku
« Odpověď #2 kdy: 24. 10. 2023, 10:18:01 »
Já myslel, jak to funguje obecně přes toto rozhraní :). Ovladač je NEDIS TVRC1140BK.

Jose D

  • *****
  • 890
    • Zobrazit profil
Re:Programování zařízení pomocí 3,5mm jacku
« Odpověď #3 kdy: 24. 10. 2023, 10:24:16 »
Ovladač se připojuje pomocí kabelu mini-b (do ovladače) - 3,5mm jack do PC

pokud se to zapojuje do audio výstupu, tak bych dal rozbočku na sluchátka a poslechnul si to (radši na nějakých horších sluchátkách..) :)

Čekal bych nějaký dtmf?

Jen Kings

  • ***
  • 106
  • Hryprodva.cz
    • Zobrazit profil
    • Hry Pro Dva
    • E-mail
Re:Programování zařízení pomocí 3,5mm jacku
« Odpověď #4 kdy: 24. 10. 2023, 10:36:03 »
Hádám, že si tam prostě hrají s úrovněmi signálu na výstupu zvukovky a nějaký čip vevnitř ovladače to nejspíš bude převádět na UART, či něco na ten způsob.
Kdysi jsem takhle "hackoval" televizi od LG, tím že jsem přes jack připojil IR diodu a vysílal nějaký signál na vstup do servisního menu, ve kterém se daly povolit v televizi funkce, které jinak byly dostupné jen u dražších modelů


cziss

Re:Programování zařízení pomocí 3,5mm jacku
« Odpověď #5 kdy: 24. 10. 2023, 11:01:38 »
Citace
Kdysi jsem takhle "hackoval" televizi od LG, tím že jsem přes jack připojil IR diodu a vysílal nějaký signál na vstup do servisního menu, ve kterém se daly povolit v televizi funkce, které jinak byly dostupné jen u dražších modelů

S tím hackováním je to zajímavé. Existuje nějaké forum / web kde by byly návody? :)

cziss

Re:Programování zařízení pomocí 3,5mm jacku
« Odpověď #6 kdy: 24. 10. 2023, 11:09:30 »
Ovladač se připojuje pomocí kabelu mini-b (do ovladače) - 3,5mm jack do PC

pokud se to zapojuje do audio výstupu, tak bych dal rozbočku na sluchátka a poslechnul si to (radši na nějakých horších sluchátkách..) :)

Čekal bych nějaký dtmf?

Ano, "hraje" to pak zvuk o různých frekvencích.

Re:Programování zařízení pomocí 3,5mm jacku
« Odpověď #7 kdy: 24. 10. 2023, 11:22:25 »
Pěkná prasárna, použít na druhé straně kabelu USB konektor a nazývat jej USB kabelem v návodu. Mimochodem v návodu není ani slovo o tom, kam vlastně ten jack připojit, ani není konektor barevný. Neznalý by to klidně mohl strčit do LINE-IN.

Jo, je to nějaké DTFM, párkrát zakřípe do audio výstupu.

cziss

Re:Programování zařízení pomocí 3,5mm jacku
« Odpověď #8 kdy: 24. 10. 2023, 11:31:50 »
Pěkná prasárna, použít na druhé straně kabelu USB konektor a nazývat jej USB kabelem v návodu. Mimochodem v návodu není ani slovo o tom, kam vlastně ten jack připojit, ani není konektor barevný. Neznalý by to klidně mohl strčit do LINE-IN.

Jo, je to nějaké DTFM, párkrát zakřípe do audio výstupu.

No, on ten návod je celkově celkem nic moc a v některých věcech kecá. To ani neumluvím to "českém" překladu. Nicméně já jsem to vzal na zkoušku a na co potřebuji to nakonec funguje. To propojení mě přišlo jako laikovi jako zajímavost, ale jak vidím, tak je to asi celkem běžné.

Re:Programování zařízení pomocí 3,5mm jacku
« Odpověď #9 kdy: 24. 10. 2023, 12:11:39 »
Je to asi praktické, DTFM receivery jsou levné a daleko jednodušší, než USB. I "driver" je jednoduchý - prostě jen přehraje do defaultního audio výstupu odpovídající tóny, nemusí řešit přístupová práva, zda se USB zařízení připojilo, zda jich tam není více, atd.

Ale nepřijde mi, že by to bylo až tak běžné.

Re:Programování zařízení pomocí 3,5mm jacku
« Odpověď #10 kdy: 24. 10. 2023, 12:22:01 »
To nebude dtmf, to bude klasicky modulovany signal, ktory sa vlastne potom prehrava z dialkoveho cez irda led. + nejake tie riadiace znaky zo sw.

Re:Programování zařízení pomocí 3,5mm jacku
« Odpověď #11 kdy: 24. 10. 2023, 13:06:49 »
Hodne dalkovych ovladacu se programuje pomoci zvuku. Proste to jsou data jako driv na kazete pro 8mi bytove pocitace. Super je, ze ani nemusis mit ten software, vyrobce ti jen muze poslat zvukovou nahravku (jako mp3) a kazdy telefon nebo prehravac nebo pocitac to krasne prehraje a naprogramuje. celkem bezna vec.

cziss

Re:Programování zařízení pomocí 3,5mm jacku
« Odpověď #12 kdy: 24. 10. 2023, 13:19:29 »
Hodne dalkovych ovladacu se programuje pomoci zvuku. Proste to jsou data jako driv na kazete pro 8mi bytove pocitace. Super je, ze ani nemusis mit ten software, vyrobce ti jen muze poslat zvukovou nahravku (jako mp3) a kazdy telefon nebo prehravac nebo pocitac to krasne prehraje a naprogramuje. celkem bezna vec.

Tuhle éru jsem nezažil, takže mě to přijde celkem dost zajímavé. Tak díky všem za info :)

Jen Kings

  • ***
  • 106
  • Hryprodva.cz
    • Zobrazit profil
    • Hry Pro Dva
    • E-mail
Re:Programování zařízení pomocí 3,5mm jacku
« Odpověď #13 kdy: 24. 10. 2023, 13:22:57 »
Citace
Kdysi jsem takhle "hackoval" televizi od LG, tím že jsem přes jack připojil IR diodu a vysílal nějaký signál na vstup do servisního menu, ve kterém se daly povolit v televizi funkce, které jinak byly dostupné jen u dražších modelů

S tím hackováním je to zajímavé. Existuje nějaké forum / web kde by byly návody? :)

Už to je fakt fůra let, takže nic konkrétního momentálně nemám. Ale dělal jsem to tehdy na nějaké kombinované LG televizi/monitoru. Relativně low end. Měl USB vstup, ale šlo přehrávat jen obrázky nebo MP3. Přes tohle tovární menu se dalo odblokovat i pouštění filmů. Vím že to  tenkrát taky byla jen audio nahrávka co se prostě přehrála do té diody a ono to "vyvolalo" ten servisní kód.

Re:Programování zařízení pomocí 3,5mm jacku
« Odpověď #14 kdy: 24. 10. 2023, 22:08:24 »
tak nejako dnes funguje napr. arduino IR. bud to vie priamo dekodovat protokol a prikaz, ktory potom posielas cez infra diodu, alebo ti priamo vypise rozsekany modulovany raw signal, ktory potom vies tiez poslat (pre exoticke zariadenia, ktore pouzivaju nejaky svoj vlastny protokol