Alternativa k Hibernate

andy

Re:Alternativa k Hibernate
« Odpověď #60 kdy: 05. 08. 2018, 13:02:56 »
Skusal som teraz profilovat start po tom co som pridal localhost a stale tam mam 1.5s na socketconnect, cize ten hosts file fix nepomaha. Ale co sa mojho pc tyka, tak zjavne je problem hlavne tam. Ale ano, uz z principu bude start v jave pomalsi, lebo je to prvy run, cize interpretovany kod. Mozno skus OpenJ9+AOT. Inac ti "servlet sraci" sa lisia oproti springu prave v tom, ze v idealnom pripade to nastartujes iba raz a potom robis iba redeploy maleho warka, nic nerestartujes.

SOAP som v jave uz dlho nepouzil ale ked to nutne potrebujes, na klienta by ti malo stacit wsimport, alebo mozes pouzit apache cxf. Okrem toho v eclipse existuje wsdl editor, takze ak nie si code first fetisista, da sa aj tak. SOAP je http response ako kazdy iny cize si to mozes spracovat aj rucne (ako xml). Obcas je to aj nutnost, lebo uz viackrat som zazil taky dementny design, ze sa posiela cez response polka sveta bez moznosti pagingu.. Co sa wsdl tyka, uplne staci nahrat vygenerovany subor. Akurat je to neprakticke.

Mel byste si hlavne ujasnit, co chcete delat. V kazdem vasem prispevku to vypada, ze zacinate jinej projekt.
Skor mam pocit, ze mu chyba prax.


Re:Alternativa k Hibernate
« Odpověď #61 kdy: 05. 08. 2018, 13:07:37 »
No zkusil jsem ten Vert.x (jede to nad Netty) rozjet jak na "localhost", tak na "127.0.0.1" a žádný rozdíl se nedostavil. Používám Windows 7, zkoušel jsem porovnávat perfromance s Linuxem při startu aplikací, ale není to lepší o více než 10%.

Vert.x u mě najede za 1800ms. Ale doba startu opravdu není nejdůležitější údaj...

anonym

Re:Alternativa k Hibernate
« Odpověď #62 kdy: 05. 08. 2018, 13:38:49 »
No zkusil jsem ten Vert.x (jede to nad Netty) rozjet jak na "localhost", tak na "127.0.0.1" a žádný rozdíl se nedostavil. Používám Windows 7, zkoušel jsem porovnávat perfromance s Linuxem při startu aplikací, ale není to lepší o více než 10%.

Vert.x u mě najede za 1800ms. Ale doba startu opravdu není nejdůležitější údaj...

Ale je to velice důležitý údaj. Protože začne to tím, že 1.5sekundy na start HTTP serveru ti přijde jako OK, a končí to u takové hydry jako je Spring, která v základu s Jersey startuje 4vteřiny, přidáš tam Spring Data JPA a Spring Security a máš to za 6 vteřin, pak tam někdo musí na tu hydru vyrobit něco jako Devtools, což taky není bez chyby. Následně místo toho, abysis pěkně udělal code coverage s integračními testy, tak musíš psát samé Unit testy a mockovat jako blázen, v testech máš bordel, pár integračních testů tam musíš mít stejně, přičemž každý se je bojí spouštět a psát, protože ti každé spuštění sežere hromadu času. A z projektu se stane časem moloch, který kvůli reflexi není deploynutý ani za 20 vteřin. Na ten zpomalený moloch pak potřebuješ různé další nástroje, jako je JRebel. Protože je z toho takový moloch, tak to má bugy a ty u toho nadáváš. A všechno to začalo u té jedné "nedůležité věci", že HTTP server startuje "jen" 1.5 vteřiny a referenční implementace JAX-WS, Jersey, "jen" 3.5 vteřiny.

Nejbizarnější je ten Jersey, který ze 750ms deploye na Tomcat udělá 3500ms deploy. To se na mě nezlobte, ale jak jinak než shit to chcete označit?

Re:Alternativa k Hibernate
« Odpověď #63 kdy: 05. 08. 2018, 13:51:33 »
Nejbizarnější je ten Jersey, který ze 750ms deploye na Tomcat udělá 3500ms deploy. To se na mě nezlobte, ale jak jinak než shit to chcete označit?
Vy se pořád tváříte, jako že je problém v těch programech a knihovnách, ale přitom je problém ve vás. Ty časy, které tady pořád uvádíte, svědčí akorát o tom, že to neumíte nakonfigurovat. Když do své jednoduché aplikace natáhnete půlku internetu, tak se nedivte, že to pak startuje dlouho. To, že používáte věci, které ve skutečnosti v projektu vůbec nepotřebujete, nebo používáte zbytečně složité knihovny, když by vám stačily jednoduché, je váš problém. Alespoň průměrně inteligentní lidé používají komplexnější knihovny jen na větších projektech, kde jim ty knihovny ušetří spoustu práce, a pár sekund při deployi nikoho netrápí, protože je to v ostatních nákladech jako kapka v moři. Že neumíte programovat a místo toho se jenom snažíte poslepovat vygooglené knihovny, to je čistě váš problém, ne problém těch vygooglených technologií.

f

Re:Alternativa k Hibernate
« Odpověď #64 kdy: 05. 08. 2018, 13:52:20 »
To je fakt jak u retardů. Koho zajímá nějaký deploy? Java se nasadí a jede třeba měsíc. Není důvod to dělat jinak. Pokud někdo pouští integrační testy stokrát za minutu, tak by měl zkusit třeba prodávat, možná mu to půjde lépe. Trvá to, co trvat má. Pokud by to nic neumělo, bylo by to hned. Možná neumíš využít to, co to umí?


tralala

Re:Alternativa k Hibernate
« Odpověď #65 kdy: 05. 08. 2018, 14:05:51 »
Nejbizarnější je ten Jersey, který ze 750ms deploye na Tomcat udělá 3500ms deploy. To se na mě nezlobte, ale jak jinak než shit to chcete označit?

Kup si silnejsi pocitac

Re:Alternativa k Hibernate
« Odpověď #66 kdy: 05. 08. 2018, 16:39:35 »
A všechno to začalo u té jedné "nedůležité věci", že HTTP server startuje "jen" 1.5 vteřiny a referenční implementace JAX-WS, Jersey, "jen" 3.5 vteřiny.

Omyl, všechno trápení začalo tím, že se člověk narodil :D :D :D