Pokud jste myslel, že GitHub je pro programátory, a zda existuje něco takového pro databázové architekty, pak:
* návrhy databáze se obvykle uchovávají spolu s celým projektem, stejně jako zdrojového kódy, návrhy vzhledu, obrázky apod. Systémy na správu verzí nejsou zaměřené výhradně na zdrojový kód programu, i když ten mívá největší podíl na obsahu. Takže vytvářet projekty a verzovat můžete v GitHubu úplně stejně, jako programátoři. Jde akorát o to, v jakém formátu tam ten návrh budete ukládat. Pokud to budou SQL příkazy, je to bez problémů, na práci s textovými soubory je Git stavěn. Pokud to budou soubory nějakého grafického návrháře databází, k tomu se Git bude chovat jako k BLOBu - ty soubory vám to uloží, ale nebudete moci porovnávat rozdíly atd. Ale to vychází z toho, že Git tomu formátu nerozumí a patrně jedinná aplikace, která mu rozumí, je příslušný grafický návrhář. Takže pokud chcete porovnávat verze nebo přenášet změny, pátrejte po tom, zda to umí ten grafický návrhář.
* Z předchozího bodu plyne i to, kde se dají nalézt návrhy databázových struktur - hledejte je přímo u projektů. Pokud nějaký projekt používá databázi, najdete návrh databázové struktury nejspíš v jeho zdrojácích - třeba na tom GitHubu.
Fóra zaměřená na databáze asi existují, případně mají sekce zaměřené na databáze obecná fóra (třeba Stack Overflow). Pokud ale nechápete, co je join, je na nějaké fórum moc brzo, nikdo vás nebude učit úplné základy. V takovém případě doporučuju spíš nějakou učebnici SQL pro začátečníky.
Třeba tohle diskusní fórum. Jednotlivé příspěvky jsou asi uložené v databázové tabulce. V jiné tabulce jsou informace o registrovaných uživatelích - a u každého příspěvku registrovaného uživatele je odkaz do tabulky uživatelů. V další tabulce bude seznam témat - a od příspěvku opět vede odkaz do tabulky témat. Takže když se má vypsat stránka s příspěvky k danému tématu, musí se přes join spojit tři tabulky - tabulka s tématy (kde se vyhledá to jedno téma), tabulka s příspěvky (kde se vyhledají všechny, které patří k danému tématu) a tabulka s uživateli (odkud se ke každému příspěvku načte jméno uživatele, odkaz na jeho profil a případně další informace). Ale jak už jsem psal, tohle bude chtít nějakou učebnici základů.