Zablokování domény dopc.cz

Re:Zablokování domény dopc.cz
« Odpověď #15 kdy: 13. 09. 2018, 19:03:22 »
...
Dovolím si být otravný a zopakuji svůj dotaz: JAK to vlastně funguje, že ty sra.ky už nemají normální url někam do zdroje, ale jen ten šílený, těžko filtrovatelný hash?
(jak jsem psal, nejsem webař)

PS: A jak je možné, že zákaz čehokoli z toho prašivého webu dopc.cz (dost často) kompletně rozbije layout stránky? To vypadá, jako by se přes to tahaly snad i styly...


Já jsem pán

Re:Zablokování domény dopc.cz
« Odpověď #16 kdy: 30. 11. 2018, 15:32:19 »
Ano, to je součástí strategie. Chtělo by to rozšíření, které buď  bude filtrovat scripty, eventy cookies, nebo použije nějakou heurestiku a bude slevdovat, zda po prvním/druhém/dalším načtení se nějak změnila funkčnost stránky/ množství zdrojů se začlo tahat z domény webu místo původem z originánlních atd nebo zda URL jsou nějak kódované,  v tom případě, by rozšíření provedlo AKCI (smazat cookies, zákaz scriptů), aby to fungovalo automaticky a člověk si nemusel syslit seznamy webů, které takto otravují uživatele.

NUK

Re:Zablokování domény dopc.cz
« Odpověď #17 kdy: 30. 11. 2018, 19:36:46 »
Máš pravdu předsedo! Díky!

Ještě jednou a stručněji: podstate je, že pokud se dostaneš  do fáze, musíš řešit blokování nesmyslných URL, rozhozeného layoutu,  blokace domény dopc.cz , tak jsi prohrál. < Infekce nastane po nastavení přísl. cookie

> Prevence je tedy se do této situace nedostat (použitím lynxu a podobnách archaismů), vypnutím (konkrétních – jde-li to)inline scriptů nebo zákazem  (stačí vybraných jmen – jde-li to) cookies.  Ovše stále je nutné použít ad/*block jako zamlada, šmírágy, srágory, analyzátory se akorát budou snažit procpat přes originální čitelné umístění filtrovatelné blokátorem.
+ Jako bonus nebudou chodit žádné reqesty na dopc.cz

D.A. Tiger

  • ****
  • 486
  • Tygr, který žere tučňáka ;-)
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zablokování domény dopc.cz
« Odpověď #18 kdy: 30. 11. 2018, 20:06:28 »
[Zulin]
Mozna hloupy dotaz, ale nepomuze - kdyz uz jsem "nakazaeny" proste kompletne promazat cookies, a zacit znovu na cistem stole? Navic v chrome (nevim jak jinde) jde zakazat cookie tretich stran. I to by mohlo teoreticky zabrat...

Jeban

Re:Zablokování domény dopc.cz
« Odpověď #19 kdy: 30. 11. 2018, 22:39:26 »
Jakto jakto? Vy tady někdo ještě používáte prohlížeč v normálním režimu a syslite prastaré kukísy a rochnite se v prehistorii? Já myslel, ze privátní režim a never remember history je dneska standard, aspon u lidi z it branže...


Mirek

Re:Zablokování domény dopc.cz
« Odpověď #20 kdy: 01. 12. 2018, 10:28:02 »
Chápu to spravne tak, že "dopc.cz" znamená "do p.i.č.i. .cz"?

NUK

Re:Zablokování domény dopc.cz
« Odpověď #21 kdy: 01. 12. 2018, 13:28:46 »
Já používám uBlock prakticky v defaultu a na "doblokování" pak uMatrix. V tom se blokuje velmi snadno a je v něm pěkně vidět requesty.

U zpravodajských portálů, které teď hromadně vkládají z dopc.cz (aktualne, idnes, novinky) stačí prostě zablokovat v uMatrix všechny cookies včetně vlastních a requesty na dopc.cz zmizí, přesně jak psal Zulin. 

no

Re:Zablokování domény dopc.cz
« Odpověď #22 kdy: 01. 12. 2018, 13:52:49 »
uMatrix
díky za tip.

občas si rád přečtu technet, a ať už je jejich klientský JS infikovaný záměrně či ne,
pokouší se připojit k 11 cizím doménám druhého řádu, o které nemám zájem. S uMatrixem se tento problém dá řešit.

no

Re:Zablokování domény dopc.cz
« Odpověď #23 kdy: 01. 12. 2018, 14:38:26 »
btw. existuje nějaký nástroj na blokování patternů cookies?
Např. zmiňovaný portál výše si chce u mě ukládat data v cookie

http://www.idnes.cz/{persistent-cookie:adb_cook_${náhodné_číslo}}

nemám zájem o ukládání žádných receptů či co si to u mě hoši z idnesu chtějí ukládat.
Existuje nějaký add-on který by mi umožnil definovat white/blacklisty pro cookies?

Re:Zablokování domény dopc.cz
« Odpověď #24 kdy: 02. 12. 2018, 17:47:13 »
Začínám se seznamovat s tím uMatrixem a Cookie Managerem a zatím to vypadá, že si s tím asi poradí...
(uBlock / NoScript / Privacu Badger už beru jako prerekvizitu)

dop..ci.cz

Re:Zablokování domény dopc.cz
« Odpověď #25 kdy: 09. 01. 2019, 20:00:40 »
Tak už je ta sračka i na csfd.cz.

Je to jako mor...

Zulin

Re:Zablokování domény dopc.cz
« Odpověď #26 kdy: 10. 01. 2019, 12:37:05 »
[Zulin]
Mozna hloupy dotaz, ale nepomuze - kdyz uz jsem "nakazaeny" proste kompletne promazat cookies, a zacit znovu na cistem stole? Navic v chrome (nevim jak jinde) jde zakazat cookie tretich stran. I to by mohlo teoreticky zabrat...
Ano, to je očištění. Bohužel v chrome je zprasená i správa cookies, vidím někdy, že  se cookies odešlou ikdyž je předtím smažu. Navíc to je udělané, že je na to potřeba asi 10 kliknutí.

Všiml jsem si ale dalšího fenoménu, že weby se snaží načítat i nějaký obsah z domén které na první pohled nepůsobí důvěryhodně: d6t.a80m.com, btiuqk.cz atd... Naštěstí tohle mě netrápí, protože ublock blokuje 3rdpartym nepotřebuji nějaké filtry na tohle. Akorát mám pocit, že webmasteři utrpěli nějakou mozkovou příhodu...

Co ale je horší, že weby se pokouší zneužít websocket. Existuje vůbec nějaký prohlížeč,ve kterém jdou tyhle nesmysly (selektivně, globálně) povolit/zakázat. A nejde jen o websocket, ale kameru, clipboard, webgl, mikrofon, baterii, rozlišení, fonty, deviceratio

Ahoj

Re:Zablokování domény dopc.cz
« Odpověď #27 kdy: 10. 01. 2019, 13:12:59 »
Jo, csfd je totiž sračka sama o sobě :D, proč nepoužíváte raději IMDb?