Poraďte malý notebook na práci

nobody(ten pravej)

Re:Poraďte malý notebook na práci
« Odpověď #30 kdy: 29. 09. 2017, 23:04:29 »
Musel bych downgradovat BIOS, což se mi u nového noťase (s možností vrátit ho) nechtělo.
kdyz u noveho je norma upgrade BIOSu, nevim co by bylo za problem downgrade BIOSu, jde jen o to jestli to je podporovane, nekdy to proste mozne neni

V tomhle však máš pravdu, u repasu by se mi to nestalo. U nového Dellu s i7 mi však instalace proběhla zcela v pohodě. Nezáleží to na stáří, ale spíš na výrobci.
zalezi na obojim, u starsiho kvalitniho/highendu je temer jistota ze proste uz ma support Linuxu odladenej, u novejsiho jde o to jestli zbableje kejvnou Microsoft na zkripleni BIOSu, coz s Thinkpad do rady <=?20 urcite nebylo...
zasadni je pak to ze zatimco kvaltni/highend repas koupis za 5000-10000Kc, tedy za stejnou cenu jako nove plastakove lowendy, tak novej kvalitni/higend koupis za 25000-50000Kc, ten Dell s i7 te urcite nestal 10000Kc jako me T420s s i7 ;) pro me osobne ale nezavisle na cene plati ze novej highend Thinkpad NEkoupim s 7radou nechickletovou klavesnici jako mam na T42/T60/X220/T420s, tedy s jednou vyjimkou, chystanej retro Thinkpad 25, vychazejici z T470 ale majici puvodni neprekonatelnou klavesnici :)


Kit

Re:Poraďte malý notebook na práci
« Odpověď #31 kdy: 29. 09. 2017, 23:24:23 »
...
V tomhle však máš pravdu, u repasu by se mi to nestalo. U nového Dellu s i7 mi však instalace proběhla zcela v pohodě. Nezáleží to na stáří, ale spíš na výrobci.
Mozes prosimta specifikovat, aky model DELL si zakupil - tiez si chcem kupit nejaky notebook na doma, kde mi pobezi linux

http://www.dell.com/cz/p/inspiron-15-7567-laptop/pd

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Poraďte malý notebook na práci
« Odpověď #32 kdy: 30. 09. 2017, 00:23:26 »
..... tedy s jednou vyjimkou, chystanej retro Thinkpad 25, vychazejici z T470 ale majici puvodni neprekonatelnou klavesnici :)

Nerozplyvej se predcasne, jeste jsi si na to nesahl. Chiclety urcite nejsou jediny impruvment, kterym lze klavesnici zkurvit.

nobody(ten pravej)

Re:Poraďte malý notebook na práci
« Odpověď #33 kdy: 30. 09. 2017, 01:34:06 »
@JardaP: tak jasne, zaroven neni jiste ze ty unikle(?) fotky jsou realne, ale podle nich to vypada proste jako <=?20 klavesnice, koneckoncu uzivatelsky se rvou X220 klavesnice do X230, oni maji moznost ji primo pripravit presneji, formy na tlacitka i mechanismus jiste maji, kdyz jsou dostupne nahradni dily pro ?20 rady, tak je proste pouzijou i pro tuto :) teda s tim ze 25 ma mit tuto klavesnici podsvetlenou, coz pokud vim Thinkpad (s touto klavesnici) zadnej nemel :)