Zkompilovaný gcc toolchain pro Linux

Martin

Zkompilovaný gcc toolchain pro Linux
« kdy: 12. 11. 2018, 14:46:10 »
Dobry den,
nevite, kde by se dal stahnout zkompilovany gcc toolchain pro Linux? Ekvivalent toho, co se mi nainstaluje pomoci "apt install gcc".
Jde mi o to, aby to byla konkretni verze, kterou muzu dat na treba vic pocitacu, ktera zustane stabilni (t.j. nezmeni se mi behem apt upgrade).
Jasne, ze je treba aktualizovat prekladac, ale muzu si stahnout novejsi gcc nekamk bokem a upravit (opravit) projekt. Kdyz vse funguje, muzou se na to prepnout i ostatni.
« Poslední změna: 12. 11. 2018, 14:47:43 od Petr Krčmář »


Danny

Re:Zkompilovaný gcc toolchain pro Linux
« Odpověď #1 kdy: 12. 11. 2018, 15:44:36 »
nejčistší je asi normálně to nainstalovat pomocí "apt install" a pak pomocí "apt hold" zakázat aktualizaci tohoto balíčku

glum

Re:Zkompilovaný gcc toolchain pro Linux
« Odpověď #2 kdy: 12. 11. 2018, 16:21:56 »
nejčistší je asi normálně to nainstalovat pomocí "apt install" a pak pomocí "apt hold" zakázat aktualizaci tohoto balíčku

Nejcistsi je zkompilovat si to sam.

Martin

Re:Zkompilovaný gcc toolchain pro Linux
« Odpověď #3 kdy: 12. 11. 2018, 19:53:38 »
nejčistší je asi normálně to nainstalovat pomocí "apt install" a pak pomocí "apt hold" zakázat aktualizaci tohoto balíčku
To ale asi nezkopiruju na jiny pocitac, ze?
Nasel jsem clang: http://releases.llvm.org/download.html

Oooo

Re:Zkompilovaný gcc toolchain pro Linux
« Odpověď #4 kdy: 12. 11. 2018, 20:13:03 »
Tak  to vraz do /opt nebo /usr/local a je to.
nebo si klidne vsecko zamichej a pak jen nastavis dobre ld.conf


Jose D

  • *****
  • 885
    • Zobrazit profil
Re:Zkompilovaný gcc toolchain pro Linux
« Odpověď #5 kdy: 12. 11. 2018, 20:29:15 »
nevite, kde by se dal stahnout zkompilovany gcc toolchain pro Linux?

Nevím. Ale vím o nástrojích, které se ti o build postarají. Celkem ve velkém používám EasyBuild.

Ten ti pak skrze lmod a environment variables umožní mít víc toolchainů vedle sebe a přepínat se mezi nimi (např distribučně-kompatibilní gcc4.8XX, který se vždycky hodí a k tomu třeba poslední gcc8.xx na nějaké hraní ), a pak můžeš projekty buildit s definovaným toolchainem, a současně nemuset se crcat s yum version-lockem..

EasyBuild umí dělat i RPMka, ale zrovna u GCC je AFAIK rozbité pojmenování jedné závislosti, takže zde spíš přichází v úvahu, jak psal kolega výše, nechat si to vybuildit s prefixem někam do /opt/, nebo /usr/local, a pak to distribuovat jako tarball, a nebo přes nějaký network share.

Mám na testování Easybuildích buildů udělaný kontainer, pod OSS licencí, tak pokud by byl zájem, můžu to sem postnout..

RDa

  • *****
  • 2 618
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zkompilovaný gcc toolchain pro Linux
« Odpověď #6 kdy: 12. 11. 2018, 21:27:11 »
Jako uzivatel Gentoo mam v tomto pripade nohy na stole :P Muzete mit jakoukoliv verzi GCC, a jeste pro jakoukoliv platformu (pres sys-devel/crossdev) - a pohodlne si mezi tim prepinat - resp. volit ktera verze se pro kterou platformu pouzije.

BoneFlute

  • *****
  • 1 983
    • Zobrazit profil
Re:Zkompilovaný gcc toolchain pro Linux
« Odpověď #7 kdy: 16. 11. 2018, 16:38:40 »
Mám na testování Easybuildích buildů udělaný kontainer, pod OSS licencí, tak pokud by byl zájem, můžu to sem postnout..

Zájem by byl!

Jose D

  • *****
  • 885
    • Zobrazit profil
Re:Zkompilovaný gcc toolchain pro Linux
« Odpověď #8 kdy: 16. 11. 2018, 18:18:29 »
Zájem by byl!

Vyšíval jsem dneska na něčem souvisejícím, takže jsem updatnul verzi na githubu, přidal nějakou doku.., tady to je:

https://github.com/jose-d/easybuild-singularity-testbench#ready-to-use-image-in-singularity-library

Je to pro HPC prostředí, takže proto tam je OFED a jiné věci které se jinde nevidí..

BoneFlute

  • *****
  • 1 983
    • Zobrazit profil
Re:Zkompilovaný gcc toolchain pro Linux
« Odpověď #9 kdy: 16. 11. 2018, 18:54:10 »
Zájem by byl!

Vyšíval jsem dneska na něčem souvisejícím, takže jsem updatnul verzi na githubu, přidal nějakou doku.., tady to je:

https://github.com/jose-d/easybuild-singularity-testbench#ready-to-use-image-in-singularity-library

Je to pro HPC prostředí, takže proto tam je OFED a jiné věci které se jinde nevidí..

Dík. Prostuduju.