Ovladače pro GeForce FX 5200

Tygrik

Ovladače pro GeForce FX 5200
« kdy: 05. 01. 2013, 12:48:07 »
Zdravím,
V počítači mám grafickou kartu Geforce FX5200, je to už tak trochu prehistorický kousek, vím. Do nedávna jsem s ní však neměl jedinný problém, ovšem od verze ubuntu (tuším 12.04) mám problém (a podle googlu nejsem sám) s instalaci ovladače.
Grafická karta potřebuje k běhu balík nvidia-173, ale jejich snaha o instalaci vždy skončí s
Kód: [Vybrat]
Čtu seznamy balíků… Hotovo
Vytvářím strom závislostí       
Čtu stavové informace… Hotovo
Některé balíky nemohly být instalovány. To může znamenat, že požadujete
nemožnou situaci, nebo, pokud používáte nestabilní distribuci, že
vyžadované balíky ještě nebyly vytvořeny nebo přesunuty z Příchozí fronty.
Následující informace vám mohou pomoci vyřešit tuto situaci:

Následující balíky mají nesplněné závislosti:
 nvidia-173 : Závisí na: xorg-video-abi-11 ale nedá se nainstalovat nebo
                           xorg-video-abi-12 ale nedá se nainstalovat
              Doporučuje: nvidia-settings
E: Nelze opravit problémy, některé balíky držíte v porouchaném stavu.
zkoušel jsem i proprientární(?) ovladače z nvidia.com, ovšem ty měli také nějaký problém s xorg... a s nejnovějšími ovladači nvidia-current jsem jen dosáhl toho, že mi obraz skočil do nenativního rozlišení a nešlo s ním hnout.
Co jsem vyčetl tak prý je chyba na straně nvidie, že doposud neobnovili tyto starší ovladače. Dá se s tím něco dělat?
« Poslední změna: 07. 01. 2013, 09:15:26 od Petr Krčmář »


tadeas

Re:Ovladače grafické karty
« Odpověď #1 kdy: 05. 01. 2013, 12:55:52 »
Bugreport na Ubuntu, pokud ještě není... Problém není v Nvidii, ale v tom, že Ubuntu má nenainstalovatelný balíček.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ovladače grafické karty
« Odpověď #2 kdy: 05. 01. 2013, 12:58:30 »
S Nouveau to nechrochta?

Zero

Re:Ovladače grafické karty
« Odpověď #3 kdy: 05. 01. 2013, 13:52:20 »
já mám také nv 5200fx na svém pc a používám opensuse 11.4, protože je to zatím nejlepší volba pro tuto kartu. Zkoušel jsem opensuse 12.2 jenže je s tím problém Nouveau ani originální ovladače ze stránek nvidia nepomohly, vždycky u proprietárních ovladačů mě to už nenaběhlo a Nouveau mě to animace znetvořily  místo textu  jsou tam obdelníky a takové patvary, zkoušel jsem i ubuntu 12.10 naběhlo to ale nedalo se to používat, videa se sekala jak sviňa a ty proprietární ovladače jsem tam také zkoušel a byl to stejný výsledek, jak tady u tebe. u toho opensuse používám gnome, zkoušel jsem i kde 4 ale to už pro změnu vůbec nic nedostal jsem se ani k přihlašovací obrazovce, také jsem zkoušel xface a to mě nehorázně swapovalo do paměti a system byl za chvílu k nepoužití

RAdek

Re:Ovladače grafické karty
« Odpověď #4 kdy: 05. 01. 2013, 14:11:01 »
ubuntu ma momentalně v repozitařích bordel. snaha nainstalovat např wings3d končí na nesplnitelných zavislostech. Vypada to že chtěj opticki nabízet co nejvíce balíků ale o zavislosti nebo upravu balíku už se příliš nestarají


Re:Ovladače grafické karty
« Odpověď #5 kdy: 05. 01. 2013, 14:31:02 »
Zdravim
Taky mám FX 5200 stejné zkušenosti jak má uživatel Zero Ubuntu 12.04 v poho 12.10 nepoužitelné a open suse 12.2 jedině s Gnome.Jinak bych řekl bezproblémový kousek.

Tygrik

Re:Ovladače grafické karty
« Odpověď #6 kdy: 05. 01. 2013, 16:05:36 »
A nebude spíš chyba přímo v jádře? Píšete, že ubuntu má v repozitářích bordel, ale stejného vyslédku jsem dosáhl i ve fedoře (17) a, píšete tu, že i v novějším opensuse nelze z grafiky dostat100%. Příjde mi tedy, že všechny poslední verze předních distribucí mají s tímto ovladačem problém.

tadeas

Re:Ovladače grafické karty
« Odpověď #7 kdy: 05. 01. 2013, 16:14:10 »
Kód: [Vybrat]
Následující balíky mají nesplněné závislosti:
 nvidia-173 : Závisí na: xorg-video-abi-11 ale nedá se nainstalovat nebo
                           xorg-video-abi-12 ale nedá se nainstalovat
              Doporučuje: nvidia-settings
E: Nelze opravit problémy, některé balíky držíte v porouchaném stavu.
Tohle mi úplně jako problém v jádře nepřipadá.