Moderovanie komentárov pod správičkami

Re:Moderovanie komentárov pod správičkami
« Odpověď #15 kdy: 16. 09. 2022, 20:36:13 »
čo ale prakticky znamená že som nepísal 3 komentáre ako odpoveď ale len 2. Teda rovnaké množstvo ako ty. Takže vlastne v čom som horší?
Já ale na vás jeden komentář odpovídám jen jedním komentářem.

A dôvod?
No prostě často píšete komentáře, které neodpovídají pravidlům diskuse.

Ale však to tam máš biele na čiernom... presne to si písal. Ešte som to citoval o 2 riadky nižšie v reakcii na ktorú si práve reagoval.
Ne, to co jste napsal vy, je něco jiného, než co jsem napsal já a co jsem citoval.

To ste vôbec v komentári nepísal a ani neimplikoval...
Aha, a "pokud není chráněn hlavním heslem" podle vás znamená co?

celú dobu bola debata o zašifrovanom keyringu
Myslíte ten můj komentář na začátku vlákna? Ten je - ehm - na začátku vlákna, před ním žádná debata nebyla.

a zrazu si dal takúto odpoveď, tak čo očakávaš že z toho asi tak človek pochopí... a chyba je zrejme u teba ak to tak pochopili 4 ďalší v tej danej diskusii.
No, jste jediný, kdo to tak pochopil. A tvrdíte, že jsem tam nepsal nic o hlavním heslu, i když tam je napsáno "pokud není chráněn hlavním heslem".

Dnes ma nezaujíma situácia z minulého storočia, ale situácia dnes, a dnes to fakt pravda nie je.
Ale je to pravda.

V podstate čo som už odpovedal, ak si ty myslíš že si tvrdil A, ale 4 ľudia čo prečítali tvoj koment pochopili tvrdenie B, tak neviem či je chyba v tom že si to netvrdil, alebo v tom že si to "tvrdil", len nechel tvrdiť.
Chyba je v tom, že o něčem, co jste tak pochopil jenom vy sám, píšete, že to tak pochopili 4 lidé.

Akurát píšeš štýlom že málokto ťa vie pochopiť.
Nevzešeobecňujte. Ten problém máte akorát vy.

Prečo by som nevedel? Ak mám package manager a ten overuje digitálnym podpisom, tak mám minimálne overené že sa jedná o aplikáciu od stejného autora, ako verzia predtým.
Vy máte MS Teams nainstalované přes package manager? Mimochodem, ne každý package manager ověřuje autor, spousta jich ověřuje jenom repository. No a konečně - to, že něco ověří package manager, neznamená, že identitu aplikace dokáže rozeznat správce hesel.

Áno a ak nie, sú opensource a auditnuté... alebo sú to moje vlastné... alebo sú to....
Fajn, takže máte svou vlastní aplikaci, ta si uloží heslo do klíčenky. Za týden spustíte novější verzi té svojí aplikace a ta si bude chtít do klíčenky sáhnout pro heslo. Jak klíčenka pozná, zda je to ta samá aplikace?

Existuje mnoho spôsobov.
Prima. Tak z těch mnoha způsobů vyjmenujte alespoň dva.

Navyše ak je používateľ rozumný, a teda sťahuje len overené aplikácie z oficiálnych zdrojov, tak ako by vôbec útočník podstrčil falešnú aktualizáciu? Jedine že by sa zmocnil zdroja. Znova sú tu rôzne možnosti, porovnanie odtlačkov / hashe aplikácie, digitálny podpis, etc.
A proč teda vadí, že je klíč uložený jako čistý text? Vždyť přece váš uživatel používá jenom samé ověřené aplikace, které ani nenapadne lézt do adresáře cizí aplikace, natož aby tam četla soubor s klíčem.

Citace
Aha, takže vy předpokládáte, že příspěvek může být smazaný a přitom se zobrazuje a má pod sebou "čeká na schválení". Tak to pak ano.
čo?
No psal jste, že už je váš příspěvek možná dávno smazaný.

Och, samozrejme, keď sú 2 možnosti na čo to mohla byť reakcia, vybereš tú nesprávnu, pri tom je jasné o čom hovorím... S tebou je debata vážne komplikovaná. Ale tak ku stavu nečakajúcej na schválenie ale zmazanej, tak asi neverím že by niekto mazal príspevok po 3 rokoch, a ak tam 3 roky je a potom je odstránený, tak sa dá predpokladať že to nie je z dôvodu že by bol odmienutý, ale preto že bola proste vyčistená fronta od veľmi starých "na schválenie". Alebo si myslíš že nejaký moderátor číta 3 roky starý príspevok?
Nejdřív napíšete, že vašemu textu nerozumím, a pak to napíšete znova. Prosím vás, zkuste se pekelně soustředit a odpovědět na otázku - jsou teda podle vás ty staré příspěvky ke schválení smazané ("vyčištěné") nebo nejsou?


Mlocik97

  • *****
  • 889
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Moderovanie komentárov pod správičkami
« Odpověď #16 kdy: 16. 09. 2022, 21:46:10 »
Citace
Ne, to co jste napsal vy, je něco jiného, než co jsem napsal já a co jsem citoval.

https://www.root.cz/zpravicky/electronovy-klient-ms-teams-uklada-autentikacni-token-jako-cisty-text/#:~:text=nebo%20jako%20ekvivalent%20otev%C5%99en%C3%A9ho%20textu%20%E2%80%93%20data%20jsou%20sice%20za%C5%A1ifrov%C3%A1na%2C%20ale%20kl%C3%AD%C4%8Dem%2C%20kter%C3%BD%20je%20zase%20n%C4%9Bkde%20ulo%C5%BEen%20na%20disku%2C%20bu%C4%8F%20v%20aplikaci%20nebo%20v%20n%C4%9Bjak%C3%A9%20konfiguraci.

https://www.root.cz/zpravicky/electronovy-klient-ms-teams-uklada-autentikacni-token-jako-cisty-text/#:~:text=Co%C5%BE%20je%20p%C5%99esn%C4%9B%20to%2C%20co%20jsem%20psal%20na%20za%C4%8D%C3%A1tku%20%E2%80%93%20jedna%20mo%C5%BEnost%20je%20heslo/kl%C3%AD%C4%8D%20ulo%C5%BEit%20v%20otev%C5%99en%C3%A9m%20tvaru%2C%20tak%C5%BEe%20p%C5%AFjde%20z%C3%ADskat%20%C3%BApln%C4%9B%20bez%20pr%C3%A1ce%3B%20nebo%20ho%20tro%C5%A1ku%20schovat%2C%20t%C5%99eba%20za%C5%A1ifrovat%20kl%C3%AD%C4%8Dem%2C%20kter%C3%BD%20bude%20ulo%C5%BEen%C3%BD%20hned%20vedle%2C%20v%20aplikaci%2C%20nebo%20n%C4%9Bjak%20podobn%C4%9B.

no neviem či som slepí, ale obe vidím že autorom si ty. Obe tieto komentáre ale nedávajú zmysel a nie sú pravdivé.

Citace
Aha, a "pokud není chráněn hlavním heslem" podle vás znamená co?

Existuje mnoho iných spôsobom authentifikácie než je heslo, prečo by tomu tak nemohlo byť u password manageru, navyše ani nechránení heslem neznamená že nie je šifrovaný.

Citace
Myslíte ten můj komentář na začátku vlákna? Ten je - ehm - na začátku vlákna, před ním žádná debata nebyla.

áno, aj. A reakcia naň. Na ktorú ste reagovali takto.

Citace
To není chyba. Všechny programy, které si pamatují přístup někam (tj. hesla, klíče apod.) i když program ukončíte, a nevyžadují po vás při příštím spuštění heslo, ty údaje ukládají někam na disk buď jako otevřený text, nebo jako ekvivalent otevřeného textu – data jsou sice zašifrována, ale klíčem, který je zase někde uložen na disku, buď v aplikaci nebo v nějaké konfiguraci.

Třeba prohlížeče takhle mají uložená hesla v interním správci hesel, pokud není chráněn hlavním heslem.

Ono to totiž na Linuxu/Window­s/MacOS jinak nejde – nejde správný dešifrovací klíč vyčarovat z ničeho, a na těchto systémech neexistuje žádné úložiště, které by bylo určené jenom pro danou aplikaci a nikdo jiný by se do něj nedostal.

Citujem, teraz hĺbková analýza:
1. prv hovoríte o potenciálnej situácii (ktorá nie je reálna), a ani keď nie je chránení hlavním heslom, nie sú ukladané v plaintexte.
2. V druhom odseku hovoríte že tak fungujú interní správci hesel prohlížečú, to zas a znova ani nie je pravda, totiž dnes už ani neumožnia uložiť heslo bez master hesla. Teda ak nie sí prihlásený do prehliadača účtom, kedy sa heslo k účtu používa ako master heslo. Takto je to minimálne u FireFox, Chrome a Vivaldi.
3. tretí odsek je blud, pretože ten dešifrovací klúč môže byť vstup používateľa, vtedy teda nie je na disku, ale v mozgu človeka.

Citace
Ale je to pravda.

Je pravda že taká situácia bola, nie je pravda že taká situácia je. Chápeme sa? A teraz sa bavíme o bežných programoch, níe nejaké čínske či ruské pseudo-forky.

Citace
Vy máte MS Teams nainstalované přes package manager? Mimochodem, ne každý package manager ověřuje autor, spousta jich ověřuje jenom repository. No a konečně - to, že něco ověří package manager, neznamená, že identitu aplikace dokáže rozeznat správce hesel.

Ja nemám MS Teams vôbec (momentálne) ale mal som ho vo VM a áno cez package manager. Je pravda že nie každý mackage manager overuje, ale zas len, prečo furt hovoríme o tých čo to nerobia? Myslíte si že používatelia, ktorý sa snažia o bezpečnosť budú vyberať najmenej bezpečné riešenie? Správce hesel to rozeznať môže, ak je package manager trusted a jednoznačne aplikácii priraďuje názov či namespace.

Citace
Fajn, takže máte svou vlastní aplikaci, ta si uloží heslo do klíčenky. Za týden spustíte novější verzi té svojí aplikace a ta si bude chtít do klíčenky sáhnout pro heslo. Jak klíčenka pozná, zda je to ta samá aplikace?
To je nekonečná debata a na túto otázku som odpovedal už vlastne 3x.

Citace
Prima. Tak z těch mnoha způsobů vyjmenujte alespoň dva.
Už som odpovedal vlastne 3x.

Citace
No psal jste, že už je váš příspěvek možná dávno smazaný.

Čo zase, kde? Nič som také nepísal...

Citace
A proč teda vadí, že je klíč uložený jako čistý text? Vždyť přece váš uživatel používá jenom samé ověřené aplikace, které ani nenapadne lézt do adresáře cizí aplikace, natož aby tam četla soubor s klíčem.

Rovnaký dôvod ako prečo zamykáme dom, auto atď, a to aj napriek tomu že žiadny zlodej áut sa k tvojmu autu za celý život nepriblíži? A to často zamykáš aj keď majú k tomu fyzický prístup len "trusted" ľudia... dokonca aj trezor v dome so šperkami, a pri tom je chrániš vlastne pred nikým, ak teda do domu nezveš pochybných ľudí?

Citace
Nejdřív napíšete, že vašemu textu nerozumím, a pak to napíšete znova. Prosím vás, zkuste se pekelně soustředit a odpovědět na otázku - jsou teda podle vás ty staré příspěvky ke schválení smazané ("vyčištěné") nebo nejsou?

Vidím že je tu jazyková bariéra... prv som napísal že mám príspevky, ktoré sú už 3 roky v štádiu zmazania alebo boli po 3 rokoch zmazané (z fronty na schválenie), samozrejme tie 3 roky sú odhad či zveličenie, ale v podstate ide o princíp, o to že sa jedná o veľmi staré príspevky, tzv. príspevky, ktoré už zrejme určite žiadny moderátor nečíta. Keď hovorím alebo, tým hovorím že niektoré sú tak a niektoré tak... prv tu máme teda kategóriu ktoré stále čakajú na schválenie, a to je jeden problém, buď nech to odmietnu alebo prijmú, ale nech celý ten systém odstránia, keď to aj tak moderátori nemoderujú. Druhý problém sú tie zmazané z fronty, to sa samozrejme nedá jednoznačne overiť či sú zmazané z dôvodu odmietnutia alebo nie, resp. či ich moderátor čítal alebo nie než boli zmazané, ale dá sa predpokladať že ich nečítal, ak máš trebárs 100 príspevkov čakajúc na schválenie, takto prejdú 3 roky, nikto je neschváli a potom v jednom momente všetky sú v podstate naraz odstránené. (Neverím že moderátor to dokáže prečítať za sekundu ani to že to číta po 3 rokoch). Takže je zrejme jednoznačné aká situácia tu s tým schvalovaním je... problém je to že tu skutočne sú príspevky staré, a je jedno keby boli aj 3 dni staré, ale také príspevky už stratia význam, pretože koľko ľudí číta komentáre ku 3 dňovej správičke a koľko k pár hodín starej? A o koľko sa diskusia posunula za ten čas?To je problém... to je ako keby bola debata:

Osoba 1 - 11:00: Ahoj, dnes je ale slnečno, tiež sa potíš?
Osoba 2: - 11:01 Ahoj,
Osoba 1: 11:03: Ideš do obchodu?
Osoba 2: - 11:02: áno.

Teraz posledná odpoveď od osoby 2.  bola poslaná v čase pred druhou správou od osoby 1,... osoba 2 odpovedala "áno, tiež sa potím", ale reálne to dostalo význam "áno, idem do obchodu"... a toto je čo sa deje v diskusiách na roote, kvôli tomuto systému. Pri tom v určitých debatách a situáciách sa dá usúdiť že v prvej odpovedi Osoby 2 proste osoba odignorovala prvú otázku a tak zjavne si budú myslieť že odpovedá na druhú otázku... A preto taká diskusia spôsobuje len:

nedorozumenia
časovú nekonzistentnosť, dostaneš odpoveď na otázku, ktorú si sa pýtal dávno pred tým, na ktorú si už dostal odpoveď od niekoho iného, a debata je teraz úplne o niečom inom, a tak to len zas vracia diskusiu späť.
Zbytočný komentár, ktorý je prijatý až po tom čo už to nikto nečíta.

A to je problém tohoto celého.

asi chápeš aký je tu problém... Toto je čo mi vadí na root komentároch. Chápem že chcú odfiltrovať SPAM od náhodných ruských botov a pod, ale prečo to aplikujú na používateľov čo tu sú už roky?
« Poslední změna: 16. 09. 2022, 21:48:10 od Mlocik97 »

Re:Moderovanie komentárov pod správičkami
« Odpověď #17 kdy: 16. 09. 2022, 22:33:19 »
no neviem či som slepí
Ano, to je jedna možnost. Druhá je, že jste blbý. Buď opravdu ten text "pokud není chráněn hlavním heslem", který jsem vám znovu citoval, nevidíte, nebo si myslíte, že vám projde, když se budete tvářit, že neexistuje.

Existuje mnoho iných spôsobom authentifikácie než je heslo, prečo by tomu tak nemohlo byť u password manageru, navyše ani nechránení heslem neznamená že nie je šifrovaný.
Jasně, můžete mít klíč na čipové kartě. Na principu to nic nemění.

áno, aj. A reakcia naň. Na ktorú ste reagovali takto.
Takže já jsem v prvním komentáři ve vláknu nedržel kontext z příspěvků, který na ten komentář reagovaly? To jste moc nedomyslel, že?

V druhom odseku hovoríte že tak fungujú interní správci hesel prohlížečú, to zas a znova ani nie je pravda, totiž dnes už ani neumožnia uložiť heslo bez master hesla.

Teda ak nie sí prihlásený do prehliadača účtom, kedy sa heslo k účtu používa ako master heslo. Takto je to minimálne u FireFox, Chrome a Vivaldi.
Tak si zkuste někdy prohlížeč vypnout, znovu spustit a pak nechat vyplnit heslo. A všímejte si, jestli se vás na nějaké heslo zeptá.

tretí odsek je blud, pretože ten dešifrovací klúč môže byť vstup používateľa, vtedy teda nie je na disku, ale v mozgu človeka.
"pokud není chráněn hlavním heslem"  Víte, jak se tomu vašemu "vstupu uživatele" říká? Hlavní heslo.

Je pravda že taká situácia bola, nie je pravda že taká situácia je.
Pravda je, že taková situace stále trvá. Zrovna minulý týden jsem ukládal heslo v nějakém FTP-like klientovi, který mne varoval, že je heslo uložené v otevřeném tvaru. Asi WinSCP?

prečo furt hovoríme o tých čo to nerobia?
Protože se bavíme o tom, jak to reálně funguje.

Správce hesel to rozeznať môže, ak je package manager trusted a jednoznačne aplikácii priraďuje názov či namespace.
Co přesně znamená, že package manager "jednoznačne aplikácii priraďuje názov či namespace"? Který package manager to dělá?

To je nekonečná debata a na túto otázku som odpovedal už vlastne 3x.
Už som odpovedal vlastne 3x.
Neodpověděl jste ani jednou. Já nechci žádný váš obecný blábol o elektronických podpisech, o kterých ani netušíte, co to je. Chci od vás slyšet, jak to vy konkrétně děláte. Máte napsanou aplikaci v JavaScriptu, kterou spouštíte pomocí deno run. Za týden uděláte úpravu a znovu aplikaci přes deno run spustíte. Jak klíčenka ověří, že je to pořád ta stejná aplikace? 

Čo zase, kde? Nič som také nepísal...

Klidně vám to ve vašem příspěvku zvýrazním ještě jednou, když jste to předtím neviděl:

asi neverím že by niekto mazal príspevok po 3 rokoch, a ak tam 3 roky je a potom je odstránený, tak sa dá predpokladať že to nie je z dôvodu že by bol odmienutý, ale preto že bola proste vyčistená fronta od veľmi starých "na schválenie".

Rovnaký dôvod ako prečo zamykáme dom, auto atď, a to aj napriek tomu že žiadny zlodej áut sa k tvojmu autu za celý život nepriblíži?
Já teda neumí zařídit, aby se k mému auto za celý život nepřiblížil zloděj aut. A pokud bych měl vzít v úvahu, kolik je asi tak v populaci zlodějů aut a kolik lidí denně projde kolem zaparkovaného auta, tipnul bych si, že se k autu zlodějů aut už přiblížilo několik.

Vidím že je tu jazyková bariéra... prv som napísal že mám príspevky, ktoré sú už 3 roky v štádiu zmazania alebo boli po 3 rokoch zmazané (z fronty na schválenie)
Já bych neřekl, že je to jazyková bariéra. Podle mne je to prostě blbost, abyste viděl příspěvek, který je smazaný.

ale v podstate ide o princíp, o to že sa jedná o veľmi staré príspevky, tzv. príspevky, ktoré už zrejme určite žiadny moderátor nečíta.
A taky by je nečetl žádný čtenář. Tak proč by se jimi měl moderátor zabývat? Ano, asi by bylo nejlepší je smazat, ale to vy vlastně v každé druhé větě píšete, že jsou smazané (a pak si vzpomenete, že vlastně nejsou).

problém je to že tu skutočne sú príspevky staré, a je jedno keby boli aj 3 dni staré, ale také príspevky už stratia význam, pretože koľko ľudí číta komentáre ku 3 dňovej správičke a koľko k pár hodín starej?
Podle mne problém máte jenom vy. Je nějaký starý příspěvek čekající na schválení. Nepodaří se ho schválit dostatečně rychle, například proto, že je na hranici, moderátor si není jistý a chce to nechat posoudit ještě někým dalším. Ale nestihne se to v rozumné době, takže se ten příspěvek neschválí a tudíž se nezveřejní, protože už ten příspěvek ztratil význam. Řekl bych, že to je přesně to, co vy chcete... Označit ten příspěvek jako nevhodný by nebylo dobré, protože je pravděpodobné, že se u uživatele počítá nějaké skóre, kolik příspěvků mu bylo odmítnuto - a odmítnutí příspěvku by mu to skóre zhoršilo, i když ten příspěvek nakonec třeba byl ještě nad čarou.

toto je čo sa deje v diskusiách na roote, kvôli tomuto systému
Ne, neděje, protože tady není chat (i když vy si myslíte, že je).

asi chápeš aký je tu problém... Toto je čo mi vadí na root komentároch. Chápem že chcú odfiltrovať SPAM od náhodných ruských botov a pod, ale prečo to aplikujú na používateľov čo tu sú už roky?
Protože to, že je tu někdo roky, neznamená, že je schopen trvale dodržovat pravidla slušné diskuse. A takový člověk často ani nedokáže pochopit, že ta pravidla nedodržuje. Příkladem jste třeba vy.

Mlocik97

  • *****
  • 889
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Moderovanie komentárov pod správičkami
« Odpověď #18 kdy: 16. 09. 2022, 22:58:38 »
Citace
A taky by je nečetl žádný čtenář. Tak proč by se jimi měl moderátor zabývat? Ano, asi by bylo nejlepší je smazat, ale to vy vlastně v každé druhé větě píšete, že jsou smazané (a pak si vzpomenete, že vlastně nejsou).

znova niektorú sú niektoré nie sú... to píšem celú dobu... takže sa bavíme o boch situáciách.

Inak toto nemá význam, už moc prekrúcaš tu o tom čo si písal a čo nie, a jak si to myslel, a jak kto to pochopil a pri tom vidieť jasne v diskusii že veľa iných ľudí má rovnaký názor ako ja... a to že "si napísal bludy"... keby som to tvrdil len ja, alebo ja a jeden človek, tak by som chápal že možno to bolo len zle pochopené, alebo že som ja zle niečo napísal, ale v tejto situácii fakt nie... skutočne to boli bludy.

Citace
Já teda neumí zařídit, aby se k mému auto za celý život nepřiblížil zloděj aut. A pokud bych měl vzít v úvahu, kolik je asi tak v populaci zlodějů aut a kolik lidí denně projde kolem zaparkovaného auta, tipnul bych si, že se k autu zlodějů aut už přiblížilo několik

ďalšia otázka je koľko zlodejov áut sa reálne pokúšalo ukradnúť to vaše konkrétne auto, nezávisle na tom či bolo alebo nebolo zamknuté? A vlastne si uvedomíš že štatisticky nemá moc význam auto zamykať, a predsa zamykáš... a to je to... preventívna ochrana... to je čo password manager robí keď šifruje heslá.

Citace
Máte napsanou aplikaci v JavaScriptu, kterou spouštíte pomocí deno run. Za týden uděláte úpravu a znovu aplikaci přes deno run spustíte. Jak klíčenka ověří, že je to pořád ta stejná aplikace?

Pre situáciu že je to moja vlastná tak je trusted, a pre cudzí zdroj to zas len poskytujem cez nejaký balíčkový systém (trebárs SNAP), a tam sa teda to overiť dá, práve tým že názov snap balíčka je registrovaný, a viazaný ku konkrétnej aplikácii.
« Poslední změna: 16. 09. 2022, 23:03:26 od Mlocik97 »

Mlocik97

  • *****
  • 889
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Moderovanie komentárov pod správičkami
« Odpověď #19 kdy: 16. 09. 2022, 23:09:01 »
Citace
Takže já jsem v prvním komentáři ve vláknu nedržel kontext z příspěvků, který na ten komentář reagovaly? To jste moc nedomyslel, že?

Ak sa ťa spýta niekto "Koľko je hodín" a ty odpovieš "22" a realita je 17" a budeš tvrdiť že si hovoril o teplote vzduchu, tak tiež nebudeš sa vyhovárať na to že "prečo sa pýtal na hodiny a nie teplotu vzduchu"... on reagoval v kontexte k veci k tvojmu komentáru, a tvoja reakcia bola na ten jeho komentár, ktorý mal kontext, ktorý rozoberal inú situáciu než kontext príspevku na ktorý si reagoval.

Ja tu končím, toto je nekonečná debata ako vždy a zas o tom kto čo povedal ako minule a už v tom zjavne nemá jasno skutočne nikto, ani ty, ani ja, ani ktokoľvek iný... pôvodne aj tak toto vlákno malo byť o moderovaní a nie o samotnej téme správičky.

Zbytočná strata času.
« Poslední změna: 16. 09. 2022, 23:11:09 od Mlocik97 »


Re:Moderovanie komentárov pod správičkami
« Odpověď #20 kdy: 16. 09. 2022, 23:49:08 »
znova niektorú sú niektoré nie sú... to píšem celú dobu... takže sa bavíme o boch situáciách.
Nepíšete, ale to je jedno. V tom případě zopakuji svoji otázku - jak víte o starých komentářích, které jsou smazané? To si vedete evidenci, co jste kam napsal? A pokud byl nějaký starý komentář i dodatečně označen jako nevhodný, nějak to narušuje diskusi? Ten komentář tam nebyl vidět před smazáním, není tam vidět ani po smazání - jediný, kdo ho viděl (kromě redakce) jste byl vy. 

Inak toto nemá význam, už moc prekrúcaš tu o tom čo si písal a čo nie
No jo, nejenom, že to překrucuju, ale pak ještě příslušnou část vašeho komentáře odcituju, to je na mně to nejzákeřnější.

A vlastne si uvedomíš že štatisticky nemá moc význam auto zamykať
Ne, to si neuvědomím.

to je čo password manager robí keď šifruje heslá.
Nikoli. Můj password manager šifruje hlavním heslem, které do něj zadávám při startu. A pak ta hesla nesděluje aplikacím, které o něj požádají, ale funguje to opačně - já jsem v dané aplikaci a řeknu, že tam se má vložit heslo (buď přes doplněk, nebo ho tam přenesu přes schránku). Tím se dost snižuje riziko, že to heslo předám do nějaké podvržené aplikace (podvržená aplikace by musela dělat to, co dělá pravá aplikace).

Citace
Máte napsanou aplikaci v JavaScriptu, kterou spouštíte pomocí deno run. Za týden uděláte úpravu a znovu aplikaci přes deno run spustíte. Jak klíčenka ověří, že je to pořád ta stejná aplikace?

Pre situáciu že je to moja vlastná tak je trusted
A jak přesně to klíčenka pozná, že jste tu aplikaci napsal vy a má jí důvěřovat?

pre cudzí zdroj to zas len poskytujem cez nejaký balíčkový systém (trebárs SNAP), a tam sa teda to overiť dá, práve tým že názov snap balíčka je registrovaný, a viazaný ku konkrétnej aplikácii.
Jak to klíčenka pozná, že jste tu aplikaci stáhl přes balíčkovací systém? Jak pozná, ke kterému balíčku patří ten proces, který s klíčenkou komunikuje?

Ak sa ťa spýta niekto "Koľko je hodín" a ty odpovieš "22" a realita je 17" a budeš tvrdiť že si hovoril o teplote vzduchu, tak tiež nebudeš sa vyhovárať na to že "prečo sa pýtal na hodiny a nie teplotu vzduchu"... on reagoval v kontexte k veci k tvojmu komentáru, a tvoja reakcia bola na ten jeho komentár, ktorý mal kontext, ktorý rozoberal inú situáciu než kontext príspevku na ktorý si reagoval.
Já jsem v prvním komentáři psal o dvou variantách - buď se používá hlavní heslo nebo jeho obdoba, nebo se ani nic takového nepoužívá. V druhém komentáři, který jste odkazoval, jsem opět psal o těchto dvou variantách. O jedné jsem psal v prvním odstavci, o druhé v druhém. Všichni to pochopili, až na vás. Nemyslím si, že by byl problém v mém komentáři.

Ja tu končím, toto je nekonečná debata ako vždy a zas o tom kto čo povedal ako minule a už v tom zjavne nemá jasno skutočne nikto, ani ty, ani ja, ani ktokoľvek iný... pôvodne aj tak toto vlákno malo byť o moderovaní a nie o samotnej téme správičky.
Jediný, kdo v tom nemá jasno, jste tradičně vy. Chápu, psal jsem o dvou variantách, to je na vás moc.