Obtížnost studia na FIT VUT

Re:Obtížnost studia na FIT VUT
« Odpověď #15 kdy: 05. 02. 2023, 15:05:06 »
... protože studium na vysoké nemá poskytnout pouze penzum znalostí ;)

Studium na vysoké má poskytnout výhradně penzum znalostí. Pokud si na ní uděláte kamarády, proč ne, ale VŠ je škola a pořád jenom škola. (Kachničku jako takovou nekomentuju neboť ji neznám.) Tenhle český jánabráchismus ale fakt miluju...

Nevím jestli na tohle má vůbec cenu odpovídat...

Vysoká škola může poskytnout třeba kamaráda s kterým založíte firmu... dostanete se do zajimavého okruhu lidí z kterých pak načerpáte další _penzum znalostí_, ale chápu tady někdo vystudoval školu a myslí si, že je to jediná cesta jak získávat zkušenosti a znalosti :)

Zrovna VŠ mi byla k získání znalostí naprosto k ničemu a kdybych si měl vybrat dnes, ani by mě nenapadlo strávit na ní více, než dva roky. To jen k tomu "tady někdo vystudoval školu a myslí si, že je to jediná cesta jak získávat zkušenosti".

A na tom, co jsem napsal to, co jste napsal vy naprosto nic nemění. Škola je instituce určená ke vzdělávání. Že si tam najdete kamaráda a pak s ním založíte firmu je sice hezké, ale to nic nemění na tom, že žádná škola k tomu neslouží. Škola je prostě určena k něčemu jinému. K poskytnutí vzdělání. Ostatně je to podobné, jako kdybych tvrdil, že VŠ je určena k tomu, abych si našel manželku. Ano, mou ženu jsem sutečně potkal na VŠ. Ale to opravdu neznamená, že k tomu ta VŠ je.


Re:Obtížnost studia na FIT VUT
« Odpověď #16 kdy: 05. 02. 2023, 15:18:12 »
Škola je instituce určená ke vzdělávání. Že si tam najdete kamaráda a pak s ním založíte firmu je sice hezké, ale to nic nemění na tom, že žádná škola k tomu neslouží. Škola je prostě určena k něčemu jinému. K poskytnutí vzdělání. Ostatně je to podobné, jako kdybych tvrdil, že VŠ je určena k tomu, abych si našel manželku. Ano, mou ženu jsem sutečně potkal na VŠ. Ale to opravdu neznamená, že k tomu ta VŠ je.

Hospoda je instituce určená ke konzumaci piva. Že si tam najdete kamaráda a pak si s ním zahrajete šipky je sice hezké, ale to nic nemění na tom, že žádná hospoda k tomu neslouží. Hospoda je prostě určena k něčemu jinému. K poskytnutí vychlazeného piva. Ostatně je to podobné, jako kdybych tvrdil, že hospoda je určena k tomu, abych si našel manželku. Ano, mou ženu jsem sutečně potkal v hospodě. Ale to opravdu neznamená, že k tomu ta hospoda je.

Re:Obtížnost studia na FIT VUT
« Odpověď #17 kdy: 05. 02. 2023, 15:44:17 »
ako sa zistilo pocas covidu, skola je instucia urcena na odkladanie deti :).

Škola je instituce určená ke vzdělávání. ...

Hospoda je instituce určená ke konzumaci piva. ..

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Obtížnost studia na FIT VUT
« Odpověď #18 kdy: 05. 02. 2023, 17:33:37 »
Hospoda je instituce určená ke konzumaci piva.
Taky se tam dobře kouká na fotbal :)

N 0

Re:Obtížnost studia na FIT VUT
« Odpověď #19 kdy: 05. 02. 2023, 18:22:45 »
Citace
Mimochodem, je tady někdo, kdo reaguje na jména Studnička (matematická analýza), Sládková (fyzika), příp. třeba studentský klub Spider (Leninky)?? Pokud ano, tak to bychom zde snad mohli založit klub počínajících gerontů. :)

Ano ano, tato jména nelze zapomenout, ještě bych přidal Teorie elektromagnetického pole, tady už jsem bohužel zapomněl jméno kantora,
a také profesor Petr Vavřín, čest jeho památce.
No a nakonec studentský život na Purkyňových kolejích :)


Re:Obtížnost studia na FIT VUT
« Odpověď #20 kdy: 05. 02. 2023, 20:29:57 »
Hospoda je instituce určená ke konzumaci piva.

Hospoda vždycky bylo místo na setkávání, stejně jako kavárna, pivo si můžeš pít levněji doma.

Já vždycky říkám, v kavárně to kafe nestojí kilo, protože by bylo tak skvělé, ale to kilo tam člověk platí za ty křesílka a místo k setkání. Jinak by si to kafe člověk koupil v automatu nebo na benzínce.

Třeba já se dřív s kamarády setkával na benzínce.