Rozbité Unity v Ubuntu 11.04

Hmmm

Rozbité Unity v Ubuntu 11.04
« kdy: 30. 04. 2011, 21:30:35 »
Ahojte,

pozna niekto fungujuci sposob ako rozbehat Unity a Compiz po upgrade z 10.10 na 11.04?

Ako hlavny problem sa ukazuje to, ze hoc glxgears ukazuje tociace sa kolieska a celkovo 3D akceleracia funguje, tak Ubuntu tvrdi, ze nie a tvrdi, ze ovladac grafickej karty (nvidia-current, 270.41.06) je aktivovany, ale nepouziva sa(!?). Tym padom nefunguje ani Compiz, ziadne efekty a nespusta sa ani Unity.

Uz som skusal vselico co google nasiel... od nainstalovania noveho driveru zo stranky nvidie, cez preinstalovanie drivera cez synaptic, cez navrat na 173,... Nic nezabera.
« Poslední změna: 01. 05. 2011, 12:49:06 od Petr Krčmář »


Hmmm

Re: Unity a Compiz po upgrade Ubuntu na 11.04 nefunguje
« Odpověď #1 kdy: 30. 04. 2011, 22:49:12 »
Och...dalsi fail. Nejaky neidentifikovatelny proces zacne po nejakej chvili nieco zapisovat na disk a uplne zabije cely desktop. Vsetko zmrzne, okrem kurzora mysi (aj ten sem tam).

S Ubuntu som bol od verzie 6.10, ale zacinam mat pocit, ze stacilo...

mic

Re: Unity a Compiz po upgrade Ubuntu na 11.04 nefunguje
« Odpověď #2 kdy: 01. 05. 2011, 00:03:06 »
napis lsmod a pozri sa aky graficky driver mas zavedenyv systeme. Ci to je ten od nvidie, alebo nouveau.
Ak je to nouveau, tak si ho skus v /etc/modprobe.d/blacklist.conf zakazat a potom restartuj stroj. Mohlo by to pomoct.

Kazdopadne, posli im bugreport:-)

mic

Re: Unity a Compiz po upgrade Ubuntu na 11.04 nefunguje
« Odpověď #3 kdy: 01. 05. 2011, 00:04:41 »
Och...dalsi fail. Nejaky neidentifikovatelny proces zacne po nejakej chvili nieco zapisovat na disk a uplne zabije cely desktop. Vsetko zmrzne, okrem kurzora mysi (aj ten sem tam).

S Ubuntu som bol od verzie 6.10, ale zacinam mat pocit, ze stacilo...

Nainstaluj si iotop, spusti a zisti co je to za proces a napis to sem. Kludne aj spis bugreport, neuskodi to.

Hmmm

Re: Unity a Compiz po upgrade Ubuntu na 11.04 nefunguje
« Odpověď #4 kdy: 01. 05. 2011, 00:34:11 »
napis lsmod a pozri sa aky graficky driver mas zavedenyv systeme. Ci to je ten od nvidie, alebo nouveau.
Ak je to nouveau, tak si ho skus v /etc/modprobe.d/blacklist.conf zakazat a potom restartuj stroj. Mohlo by to pomoct.

Kazdopadne, posli im bugreport:-)
Bohuzial je to praveze ten od nvidie


Hmmm

Re: Unity a Compiz po upgrade Ubuntu na 11.04 nefunguje
« Odpověď #5 kdy: 01. 05. 2011, 01:07:08 »
Och...dalsi fail. Nejaky neidentifikovatelny proces zacne po nejakej chvili nieco zapisovat na disk a uplne zabije cely desktop. Vsetko zmrzne, okrem kurzora mysi (aj ten sem tam).

S Ubuntu som bol od verzie 6.10, ale zacinam mat pocit, ze stacilo...

Nainstaluj si iotop, spusti a zisti co je to za proces a napis to sem. Kludne aj spis bugreport, neuskodi to.
Bol som teraz asi hodinu a pol v Gnome, ale problem sa neprejavil... Predtym sa ukazal trikrat behom tohto vecera.

Ale vyriesil som to instalaciou Xfce. Tam sa to nedeje, cize to bude zalezitost Gnome, pravdepodobne.
A vyzera to tak, ze pri Xfce aj zostanem. Je to pekne lahko nastavitelne, vyzera to dobre a nenuti ma to bezdovodne menit nieco co funguje uz dlhe roky a na co som zvyknuty. :)

Sorry Unity, sancu nedostanes. Dakuj Canonicalu.

Hmmm

Re: Rozbité Unity v Ubuntu 11.04
« Odpověď #6 kdy: 01. 05. 2011, 14:18:20 »
Neviem ci prave redakciou upaveny nadpis "Rozbite Unity v Ubuntu 11.04" zodpoveda podstate problemu :D Skor "Rozbite Ubuntu 11.04 ma problem s nvidiou"

mic

Re: Rozbité Unity v Ubuntu 11.04
« Odpověď #7 kdy: 01. 05. 2011, 16:17:39 »
Mam pocit ze vacsinu problemov s unity sposobuju ine aplikacie ako unity. Napriklad mne obcas zamrzne komp (musim to restartovat), ale toje chybou ovladaca grafickej karty (i915). Unity ako take mi zatial este nespadlo.

Hmmm

Re: Rozbité Unity v Ubuntu 11.04
« Odpověď #8 kdy: 01. 05. 2011, 20:10:57 »
Mam pocit ze vacsinu problemov s unity sposobuju ine aplikacie ako unity. Napriklad mne obcas zamrzne komp (musim to restartovat), ale toje chybou ovladaca grafickej karty (i915). Unity ako take mi zatial este nespadlo.
Ja to ani nezvalujem na Unity, tam je chyba niekde v SW vybave 11.04, pretoze doteraz som nemal taketo problemy a ani ziadne ine. A to na tomto stroji bezi Ubuntu naozaj minimalne od verzie 7.04, ak nie starsej.

MartinX

Re: Rozbité Unity v Ubuntu 11.04
« Odpověď #9 kdy: 01. 05. 2011, 20:44:41 »
Aj mne sa objavil rovnaky problem. Nasiel som, ze je to bug. Takze riesenie je pockat si na opravu.
https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/nvidia-graphics-drivers-173/+bug/772207