Arch a hibernace v Xfce

kagura-san

Arch a hibernace v Xfce
« kdy: 05. 08. 2011, 22:43:44 »
Dobrý den.

Můj problém je následující. Mám na notebooku nainstalovaný Arch Linux s prostředím xfce4 a běží mi xfce4-power-manager. Protože jsem ve skupině power, tak mi to při odhlašování nabízí mimo jiné i možnost suspend a hibernate. Protože jsem si kdysy ještě na gentoo hrál s tuxonice kernelem, mám nějaké povědomí o tom, že uspávání není jen tak a vyžaduje to většinou nějakou ruční konfiguraci. Proto jsem se dlouho držel stranou od těchto vcelku velikých tlačítek a jednu dobu jsem se je neúspěšně snažil z ukončovacího dialogu odstranit.. Nakonec jsem ale neodolal a tlačítka vyzkoušel. Suspend funguje dobře, po uspání počítače a zmáčknutí power tlačítka se obnoví stav před suspendem. Hybernace se zdá také probíhá, ale vůbec nevím, co při ní to xfce4 dělá a při dalším startu notebooku systém naběhne čistě jako bych nehybernoval.. Mám pocit, že bych měl v tomto případě mít u kernelu nějaký resume option, ale já nemám tuxonice kernel, takže by to nejspíš bylo zbytečné. Navíc vůbec nevím, kam to xfce4 hybernuje, jestli do swapu nebo souboru. Můžete mi někdo ze zkušených uživatelů archu prosím říct, co to xfce4 při té hybernaci vlastně dělá? Jakou hybernaci to vlastně vykonává? Nikde to nemůžu vygooglit :( Děkuji za odpovědi.
« Poslední změna: 07. 08. 2011, 18:36:13 od Petr Krčmář »


kagura-san

Re: arch xfce4-power-manager hibernace
« Odpověď #1 kdy: 05. 08. 2011, 23:11:50 »
Vyřešeno. xfce4-power-manager hibernuje přes pm-utils do swapu. Je třeba nastavit resume hook v /etc/mkinitcpio.conf za sata a p5ed filesystems, spustit "mkinitcpio -p kernel26" a přidat resume parametr ukazující na swap partišnu..