T-Mobile Fiber - Sagemcom 5670 a bridge mod

j AM

T-Mobile Fiber - Sagemcom 5670 a bridge mod
« kdy: 16. 09. 2024, 15:56:45 »
Casto je tu zmineno ze nekdo ma modem od TM prepnuty do bridge. Jak presne to funguje?
Pote co pozadam to nejak prepnou a nebo jenom odblokuji nastaveni v modemu a ja to muzu prepnout?

Nebo to udelaji vzdalene a ja to pak musim na me strane prekonfigurovat?


Re:T-Mobile Fiber - Sagemcom 5670 a bridge mod
« Odpověď #1 kdy: 16. 09. 2024, 18:22:08 »
Podle mne to není modem, ale ONT+router+WiFi. To zařízení nemám, ale podle T-mobilu vám technik při instalaci Internetu přes optiku na vaší žádost přepne zařízení do bridge módu a bude se to celé chovat jako ONT převodník. Vy do toho nebudete mít přístup.
Pokud to zařízení už máte, tak nevím, jak to je, nezjišťoval jsem to. Pravděpodobně na přepnutí bude nutné zavolat technika.

Re:T-Mobile Fiber - Sagemcom 5670 a bridge mod
« Odpověď #2 kdy: 16. 09. 2024, 19:26:01 »
Zavolejte na infolinku, vyzadejte si prepnuti do rezimu bridge a udaje pro PPPoE (jmeno a heslo). Po prepnuti si budete muset PPPoE vytocit sami. VLAN tagging se tam tusim nepouziva.

Re:T-Mobile Fiber - Sagemcom 5670 a bridge mod
« Odpověď #3 kdy: 17. 09. 2024, 14:21:10 »
Slovensky Telekom -> nie je potrebna navsteva technika. Staci zavolat na zakaznicku linku a poziadat o prepnutie do bridge modu ... Prepnutie sa zrealizuje pri dalsom stahovani konfiguracie, alebo po stanovenom case (povedia na zakaznickej linke) treba ONT restartovat ... od momentu, kedy zbehne konfiguracia, sa ONT tvari ako cisty prevodnik medzi GPON a Ethernetom. Nema IP, wifi je vypnute, tak isto administrativne rozhranie. Vsetko co pride na wan port je preposlane do GPON siete ... aby internet fungoval, tak treba Eth1 port na ONT zapojit do WAN portu na routeri. Na nom nastavit typ pripojenia pppoe a automaticke vytacanie. V zmluve je uvedene meno a heslo, alebo si treba o neho poziadat na zakaznickej linke.

Ja mam linku od 2011 prepnutu do bridge modu. Aj ked mi vymienali ONT, tak mi bridge ostal. Router mam MikroTik a z neho vytacam PPPoE. Tym padom mam rovno WAN linku ukoncenu tam a to vratane IP, co mam priradenu.