Autentikátor pro mobil umožňující plné zálohování

Mám starší iPhone kde používám Microsoft Authenticator pro přihlášení se do různých věcí k mým zákazníkům. Když bych přešel na nový iPhone, tak jsem si právě vyzkoušel, že sice zmíněný MS Auth umí udělat zálohu, ale neumí obnovit všechny tokenizery - u některých to chce, abych opět prošel procesem vytvoření tokenizeru, což řešit tenhle proces v korporátu u zákazníka je dost opruz.

Takže otázka zní, jestli neexistuje nějaký authentikátor, který umí udělat plnou zálohu. Přecejenom je to prostě software, má to nějaké svoje vnitřní id nebo něco, a nevím co brání tomu, abych si to v novém telefonu plně obnovil do původního stavu.


Re:Autentikátor pro mobil umožňující plné zálohování
« Odpověď #1 kdy: 03. 08. 2024, 10:49:55 »
Záleží na tom, co přesně chcete. Microsoft Authenticator podporuje více způsobů autentizace. Pokud vám stačí jednorázová hesla (TOTP), ta by měl umět zálohovat i ten Microsoft Authenticator, nebo to umí třeba placený BitWarden.

Microsoft Authenticator ovšem umí fungovat ještě jako druhý faktor pro přihlašování k účtům Microsoftu, což je nějaká (asi) proprietární technologie Microsoftu. A v takovém případě je klíč nejspíš uložen v šifrované části zařízení, ze které se záměrně nedá žádnými běžně dostupnými prostředky získat. Tedy ani zálohovat.

Re:Autentikátor pro mobil umožňující plné zálohování
« Odpověď #2 kdy: 03. 08. 2024, 17:56:48 »
u některých to chce, abych opět prošel procesem vytvoření tokenizeru, což řešit tenhle proces v korporátu u zákazníka je dost opruz.


Asi nevidim tu ten vopruz, krom toho ze to musim podstupovat znovu. Proste se prihlasim k online MS kde dam upravit profil a pridam druhej token, overim ze funguje a starej odeberu...

Re:Autentikátor pro mobil umožňující plné zálohování
« Odpověď #3 kdy: 04. 08. 2024, 17:07:07 »
Na TOTP/HOTP mam (Twilio) Authy. Mam ho na hlavnom aj zaloznom telefone a sami sa synchronizuju (cize neplacem ked jeden z nich odide v jednej chvili a pouzivam ten ktory je poruke). Mali aj desktop app, ale tu uz zarezali.

Samozrejme ak chces push MFA/passwordless tak to musis mat stale Microsoft Authenticator - toto je podla mna kde (pochopitelne) Microsoft exceluje - ja uz vdaka tomu ani neviem poriadne moje heslo.

Re:Autentikátor pro mobil umožňující plné zálohování
« Odpověď #4 kdy: 05. 08. 2024, 09:09:37 »
1Password .