Antivirový program pro Windows

Karmelos

  • *****
  • 1 026
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Antivirový program pro Windows
« Odpověď #15 kdy: 23. 01. 2024, 14:33:26 »
Inak väčšinu antivirov dnes sa správa skôr ako vírus než antivírus. Či už neustále pop-up, ale aj škodlivé správanie, najmä u Avast a spol. (Avast špehuje, AVG (patrí Avastu) zadné vrátka, CCleaner (síc nie antivirus, ale patrí Avastu) mal taktiež malware v sebe, Norton (vlastní Avast) ťaží kryptomenu, snáď ešte len u Aviry sa neodhalil žiadny poprask). Proste Avast a spol smrdí už z diaľky.

Čo to táraš, mločík. Mám ten bit defender na dost počítačích už víc než 10 let a ještě se mi nestalo aby se choval jak virus. Úspěšně blokuje odchozí/příchozí spojení na/z pochybné weby, filtruje mejly s pochybným obsahem, oskenuje přiložené soubory i flešky co kdekdo strká do systému. Máš možnost používat VPN. Pravidelné aktualizace. Ten defender jsem nezaznamenal, že by tohle dělal. Podle mě o dost lepší volba než tvrdit nic si neinstaluj.  Ale každýho věc.

Praveze Defnder blokuje pochybne stranky, skenuje prilozene subory aj flasky, aktualizuje sa pravidelne sam, ale narozdiel od inych tym neotravuje pouzivatela.

Ne, mě to nevyhovuje, defender podle mě vůbec neskenuje majly v thunderbirdu, o nějaký blokaci stránek nebo nevhodnýho připojení nějakých služeb pochybuju, nikdy jsem nic takovýho nezazanamenal, vpn nemá, a aktualizace jsou jednou za měsíc. Takže za mě je to k ničemu.  Ale ať si každej (ne)instaluje co uzná za vhodný.
Pro třináctiletýho kluka bych to prostě já rozhodně nasadil.
Gréta je nejlepší.


oss

  • ***
  • 244
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Antivirový program pro Windows
« Odpověď #16 kdy: 24. 01. 2024, 08:44:03 »
Tie maily explicitne asi nie (ak to nepodporuje Thunderbird), ale ono tento sken by ti mal robit normalny mailovy server a nie az koncove stanice.

Ja o blokacii stranok nepochybujem, lebo som to zazil. Aktualizacie su kedykolvek a kontinualne.

VPN nie je uloha antivusoveho programu, navyse v dnesnej dobe je to skor markeinogova zbytocnost.

mark42

  • ***
  • 122
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Antivirový program pro Windows
« Odpověď #17 kdy: 24. 01. 2024, 09:05:48 »
@rado877: hlavna skodna su maily/spravy, kde podvodnici lakaju udaje k roznym uctom - hlavne hernym, pripadne mail, socialne siete a pod. Plus ssamozrejme platobne karty. Tu sa treba zamerat najma na osvetu - ako takyto mail spozorovat...
  • ton mailu - moze byt zvlastny, ak mail presiel strojovym prekladom,
  • tlak na uzivatela - prilezitost len dnes atd.
  • _hlavne_ linky smerujuce na nespravne domeny
Niektore antiviry kontroluju aj domeny na zname scamy, teda po kliknuti na linku este uvidi v browseri varovanie, co ale je vacsinou neskoro, ale lepsie ako nic.
Ako bolo vyssie spomenute, aj vstavany Windows Defender je lepsie ako nic, ale ak chces realny antivirus tak urcite ESET alebo BitDefender. Tieto dva su aj rozumne narocne na zdroje a neinstaluju zbytocnosti, ktore netreba (ako napr. AVG, McAffee).

Re:Antivirový program - Windows
« Odpověď #18 kdy: 25. 01. 2024, 13:48:19 »
Třeba Bitdefender free nebo si připlatit za placenou verzi. Je česky.

Cokoliv je lepší než MS Defender 1.0. Některé viry jej uměly vypnout. Výkonnově byl/je na štíru. Také generuje hodně falešných hlášení.

Ve Win11 je možnost placené verze nového typu MS Defendera, který už je asi někde jinde.

Pokud se tedy rozhodnete pro skutečný antivir, MS Defender se sám deaktivuje po instalaci dalšího antiviru.
Pokud však měníte antivir za antivir, např. ESET za BitDefender, je velmi výrazně doporučeno prvně odinstalovat první antivir jinak se mohou dít věci.

Pokial pracujes na technickej pozicii tak daj prosim Ta vypoved. Usetris tym firme prachy pretoze taketo bludy to platilo tak 10 rokov dozadu.
Asi každý máme jiné zkušenosti. Já si ale stále stojím za svým, že jiné antiviry mají lepší jádro a jsou rychlejší. Samozřejmě se rozdíly stírají HW i SW čím dál více.

https://www.av-comparatives.org/tests/performance-test-october-2023/

Vypnutí Defenderu
https://heimdalsecurity.com/blog/windows-defender-vulnerabilities-malware-can-disable/
https://www.youtube.com/watch?v=bRLKAiBsPss

Už upaluješ podat výpověď? Nebo na školení jak jednat s lidmi?

Re:Antivirový program - Windows
« Odpověď #19 kdy: 25. 01. 2024, 14:07:07 »
Pokial pracujes na technickej pozicii tak daj prosim Ta vypoved. Usetris tym firme prachy pretoze taketo bludy to platilo tak 10 rokov dozadu.
A příště místo afektovaného příspěvku, si zadej pár slov do Googla.

A ještě jeden link, pokud bys nevládl jiným než slovenským jazykem.
https://cs.safetydetectives.com/blog/windows-defender-vs-plnohodnotny-antivirus/

A do budoucna uvěď alespoň verzi na kterou reaguješ. Protože jak jsme psal, ve Win11 je jiná verze.
« Poslední změna: 25. 01. 2024, 14:09:16 od Rovano _ »


oss

  • ***
  • 244
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Antivirový program - Windows
« Odpověď #20 kdy: 25. 01. 2024, 15:32:38 »
https://cs.safetydetectives.com/blog/windows-defender-vs-plnohodnotny-antivirus/

Je dost vtipne, ze podla toho clanku je jedina skutocna hodnota antivirusoveho programu to, ci ma alebo nema VPN.

Mlocik97

  • *****
  • 889
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Antivirový program - Windows
« Odpověď #21 kdy: 25. 01. 2024, 15:38:51 »
Pokial pracujes na technickej pozicii tak daj prosim Ta vypoved. Usetris tym firme prachy pretoze taketo bludy to platilo tak 10 rokov dozadu.
A příště místo afektovaného příspěvku, si zadej pár slov do Googla.

A ještě jeden link, pokud bys nevládl jiným než slovenským jazykem.
https://cs.safetydetectives.com/blog/windows-defender-vs-plnohodnotny-antivirus/

A do budoucna uvěď alespoň verzi na kterou reaguješ. Protože jak jsme psal, ve Win11 je jiná verze.

Ten článok mi pripomína články k VPN, kde sú ľudia schopný tvrdiť že VPN ti zabezpečí proti sledovaniu pomocou trackerov a user-agent. Totál bullshit. Alebo že ak si pripojený k VPN, tak cez torrent nemôžeš stiahnuť malware.

Také články sú úplne mimo.

Re:Antivirový program - Windows
« Odpověď #22 kdy: 25. 01. 2024, 15:49:20 »
Pokial pracujes na technickej pozicii tak daj prosim Ta vypoved. Usetris tym firme prachy pretoze taketo bludy to platilo tak 10 rokov dozadu.
A příště místo afektovaného příspěvku, si zadej pár slov do Googla.

A ještě jeden link, pokud bys nevládl jiným než slovenským jazykem.
https://cs.safetydetectives.com/blog/windows-defender-vs-plnohodnotny-antivirus/

A do budoucna uvěď alespoň verzi na kterou reaguješ. Protože jak jsme psal, ve Win11 je jiná verze.

Ten článok mi pripomína články k VPN, kde sú ľudia schopný tvrdiť že VPN ti zabezpečí proti sledovaniu pomocou trackerov a user-agent. Totál bullshit. Alebo že ak si pripojený k VPN, tak cez torrent nemôžeš stiahnuť malware.

Také články sú úplne mimo.
Nevím. VPN mě nijak nezajímala a prolítl jsme to za 20 vteřin. Šlo tam o ty testy Defendera, kdy uvádí nižší záchyt.

Medo77

  • ****
  • 299
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Antivirový program pro Windows
« Odpověď #23 kdy: 25. 01. 2024, 19:54:58 »
Vlastna (bohuzial) skusenost. Malware utok na infru. Kaspersky si dal o 01:30 slofika, jediny kto vrestal (na mensich serveroch) bol prave Defender. Rus isiel do kosa, ostal Def, koketuje sa s Bit, + ine opatrenia. Neda sa generalizovat, ale najviac roboty robia u nas tie opatrenia, AV az v druhom kroku.

mikrom

  • ****
  • 359
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Antivirový program pro Windows
« Odpověď #24 kdy: 26. 01. 2024, 11:39:59 »
Mozno, ze na Microsoft Defender maju niektori preto dost negativny nazor, lebo kedysi existoval AV Microsoft Security Essentials a ten naozaj nebol moc dobry. 

Vlastna (bohuzial) skusenost. Malware utok na infru. Kaspersky si dal o 01:30 slofika, jediny kto vrestal (na mensich serveroch) bol prave Defender. Rus isiel do kosa, ostal Def, koketuje sa s Bit, + ine opatrenia. Neda sa generalizovat, ale najviac roboty robia u nas tie opatrenia, AV az v druhom kroku.
Preto je otazka ci clovek neurobi horsie, ked si nainstaluje iny AV ktory mu vypne Defender, co v konecnom dosledku ale narobi viac skody ako uzitku. Idealne by bolo mat defaultne zapnuty Defender a este nainstalovany iny AV ale tak, aby nebezal real time a nekolidoval s defenderom a potom tymto AV este obcas podla potreby dodatocne preskenovat PC.