Sdílení skeneru

Sdílení skeneru
« kdy: 01. 07. 2023, 09:52:11 »
Ahoj, mám dotaz na zkušené. Hledám, jak vyřešit sdílení skeneru z linuxového serveru (Debian) do Windows. Mezi linuxovými stroji to pomocí sane funguje samozřejmě dobře, ale směrem k Windows, no to je věc. Stroj, jehož skener má být sdílený je Brother DCP 1510E.


ja.

  • ****
  • 338
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Sdílení skeneru
« Odpověď #1 kdy: 01. 07. 2023, 20:38:58 »
Závisí, z akej aplikácie chcete skenovať.

NAPS2 podporuje SANE.

Pokiaľ chcete skenovať z aplikácií tretích strán, SaneWinDS stojí za pokus. Na starších Windows s podporou Twain (napr. 7) aj SaneTwain.

Re:Sdílení skeneru
« Odpověď #2 kdy: 01. 07. 2023, 21:44:21 »
Aha, ona ta multifunkce nemá Ethernet...

Asi před 15 lety jsem jeden čas používal XSane pod Win32. Aktuální verze zdrojáků je 0.999 z roku cca 2013, poslední binární build co jsem kdesi našel je 0.991 z roku 2006... :-(

SaneTwain mi zní slibně, ale je to už taky dost zaprášená záležitost, nevím jak ve Win10/11. V ruce jsem to nikdy nedržel.

XSane strčí s přehledem do kapsy všechny dnešní příbalové skenovací appky. Jediné, co mi chybí, je možnost upravovat gammu nebo křivky přímo ve skeneru, nastavit si práh přepalu bílé, nebo dostat data ve větší bitové hloubce (jak padají ze snímače) apod. Kdysi strašně dávno univerzální skenery na SCSI nebo na paralelním portu to uměly, dnešní kancelářské ploché skenery si na to nedají sáhnout (a přepal do bílé mají poměrně značný, fotky s tím skenovat moc nejdou.)

Re:Sdílení skeneru
« Odpověď #3 kdy: 02. 07. 2023, 01:14:40 »
Jako síťový skener se používají jiná zařízení.
Kup si něco co skenuje do síťové složky nebo FTP.
Samozřejmě to bude řádově dražší.

Re:Sdílení skeneru
« Odpověď #4 kdy: 02. 07. 2023, 07:35:03 »
Já to mám jako dočasné řešení. Měl jsem jinou tiskárnu co toto uměla, ale odkráčela po letech do elektroodpadu a ve skladu jsem našel tohodle Brothera. A jelikož byla nutnost rychle tisknout, tak jsem to řešil tímto způsobem. Což je jednoduché, ale skenování po síti, to už moc ne. Stejně, síťová tiskárna většinou obsahuje firmware založený na Linuxu. Tak přes jaký protokol svůj skener propagují okolí? To nemůže být nic mezi nebem a zemí.


ja.

  • ****
  • 338
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Sdílení skeneru
« Odpověď #5 kdy: 02. 07. 2023, 13:15:29 »
Tak přes jaký protokol svůj skener propagují okolí? To nemůže být nic mezi nebem a zemí.

Nie je. Kedysi to boli rozlicne proprietarne protokoly, dnes je to WSD a WS-Scan pre Windows klientov, AirScan (eSCL) pre Apple klientov. Sane v Linuxe zvlada oba, ale ako klient, nie ako server.