Nemůžu vypnout Wi-Fi ve Win 7

Xyw

Nemůžu vypnout Wi-Fi ve Win 7
« kdy: 07. 12. 2012, 23:46:08 »
Zdravím dobrí ľudia.
Mám taký trochu zvláštny problém. Dostal sa mi do rúk notebook Acer Aspire 5520 (AMD Athlon x64 TK57, Nvidia 7000M) na ktorom chceli preinštalovať systém. Z visty na Win7. Reinštaláciu som urobil, všetko sa zdá, že funguje až na WiFi. WiFi bohužiaľ funguje až príliš dobre. Tak dobre, že sa nedá nijako vypnúť! Tlačidlo na to určené mi akurát vypíše správu
Kód: [Vybrat]
Bezdrátové připojení LAN bylo vypnuto (je to česká verzia Win7 64bit Pro so SP1 ). Skúšal som všetko ale wifi si stále funguje a dá sa vypnúť jedine keď ju zakážem v správe sietí prípadne odinštalujem ovládač. Bohužiaľ, tento spôsob nie je vhodný, keďže používateľom je BFU. Napadlo ma ešte vyrobiť na ploche odkazy - jeden by wifi spustil a druhý vypol. Treba na to zrejme túto utilitu: DevCon http://support.microsoft.com/kb/311272 ktorá sa správa ako správca zariadení v CMD.

Rád by som vedel, či má niekto ešte nejaký iný nápad/stretol sa s rovnakým problémom/pozná riešenie. Nerád by som tam dával nejaký bloat, či iný balast len kvôli tomuto.
« Poslední změna: 08. 12. 2012, 16:43:00 od Petr Krčmář »


Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Win7 a nemoznost vypnut WiFi
« Odpověď #1 kdy: 08. 12. 2012, 01:43:44 »
5520 je poměrně starý stroj, o tomto typu si myslím své, ale to tu nebudu šířit. Může se jednat o hardwareovou poruchu. Předpokládám, že utilitu na rožšířené klávesy si nainstaloval a tak vše přes FN funguje až na tu WiFi. Přesně už se nepamatuji, jestli je to ten typ s pružinovým přepínačem (který se dost rozpadal), či jen se samostatním tlačítkem. Zkus ještě nějakou live distribuci, jestli se to chová stejně, nebo to tam funguje. Ať máš zkrátka jistotu.

Xyw

Re:Win7 a nemoznost vypnut WiFi
« Odpověď #2 kdy: 08. 12. 2012, 13:47:21 »
No, môj názor je tiež nepoublikovateľný. Popíšem čo sa stalo naposledy: V rámci testu som inštaloval niečo z DVD a zdalo sa mi, že je to nejaké pomalé a DVD ROM divne hučí a dokonca sa trasie (fakt! Vibrovala!). Inštalácia sa síce dokončila normálne, ale potom mechanika odmietala fungovať. Dokonca ju nenašiel ani BIOS. Odhodlal som sa pozrieť do HW vnútra a čo nevidím?! MEchanika sa zrejme "vyvibrovala" (neviem to inak popísať) zo svojho zapojenia! 2mm ktoré stačili na prerušenie kontaktu!!! Tak som ju zapojil a už ide v poriadku.

S5 k Wifi: Notebook na HW tlačítko na hornej lište (vidno tu na obrázku: http://www.ei-pc.com/assets/images/Acer_Aspire_5520_top.jpg). Vyskúšal som Backtrack 5 rc3 s rovnakým úspechom ako Win7. WiFi nejde nijako vypnúť. Zrejme bude závada v HW ale takúto vec som fakt este nezažil! Teraz to asi budem nakompletku rozoberať a hľadať ihlu v kope sena :-(

Každopádne ďaujem za radu.

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Nemůžu vypnout Wi-Fi ve Win 7
« Odpověď #3 kdy: 08. 12. 2012, 18:04:17 »
Při troše štěstí by to mělo být jen WiFi modulem, který by mělo stačit vyměnit za kterýkoliv funkční. Na Aukru, či Ebayi jich je plno a za pár kaček. No pokud to je něco na desce, tak je to horší. Hlavně z toho neudělej ThinkPad. :-D

KapitánRUM

Re:Nemůžu vypnout Wi-Fi ve Win 7
« Odpověď #4 kdy: 08. 12. 2012, 18:56:59 »
Tohle je problém software, bude to chtít zkusit nainstalovat řídící software k tomu modulu.
Určitě to po pár desítkách hodin vyřešíš.


KapitánRUM

Re:Nemůžu vypnout Wi-Fi ve Win 7
« Odpověď #5 kdy: 08. 12. 2012, 19:08:05 »
Aby to bylo jasné, tak nemluvím o ovladači toho HW, ale nějakém řídícím sráči, něco jako AcerWifiMegablastTurboShitWifiImprover.
Zdá se, že Acer na to jako obvykle šal takhle:
- Ovladač klávesnice zjistí, že bylo zmáčknuto tlačítko WIFI, proto napíše hlášku a pustí volání správnému modulu
- SW ovladač pošle informaci driveru, aby zařízení umrtvil
- driver zařízení umrtví
Jestli ti chybí ten řídící software, tak prostě nemá ovladači co říct, že se má umrtvit.

Ono to je celkem logické, proč by měl ovladač rozšířených kláves sám vypínat wifi?
Ten má jen obsloužit stisk klávesy a napsat že je vypnuto, nic víc.

Horší to je s webovkou ;D
Když si člověk myslí, že je vypnutá a ona není :D

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Nemůžu vypnout Wi-Fi ve Win 7
« Odpověď #6 kdy: 08. 12. 2012, 20:27:52 »
Horší to je s webovkou ;D
Když si člověk myslí, že je vypnutá a ona není :D
Nevím, jestli zrovna acer (možná asus), ale už jsem viděl notebook, kde bylo zašoupávátko čočky ... inu hardwareové vypnutí. :-D

KapitánRUM

Re:Nemůžu vypnout Wi-Fi ve Win 7
« Odpověď #7 kdy: 08. 12. 2012, 21:07:35 »
Nevím, jestli zrovna acer (možná asus), ale už jsem viděl notebook, kde bylo zašoupávátko čočky ... inu hardwareové vypnutí. :-D

Chtěl jsem mini nb bez webovky a byl to docela problém.
Vlézt do toho a vyndat jí=přijít o záruku, SW vypnutí čert věř, jedině tomu vzít ovladač, ale pak to zase straší jako chyba.
Kamarád jí vypálil laserem, že až bude potřebovat webovku, tak si na nb přimontuje externí.
Osobně bych uvítal, kdyby si výrobci NB strčili webovku do zadeke a místo toho tam dali USB konektor, do kterého by se ta webovka vkládala. Obecně mi na řadě NB přebývá webovka a chybí USB konektory.

Xyw

Re:Nemůžu vypnout Wi-Fi ve Win 7
« Odpověď #8 kdy: 09. 12. 2012, 04:38:08 »
Aby to bylo jasné, tak nemluvím o ovladači toho HW, ale nějakém řídícím sráči, něco jako AcerWifiMegablastTurboShitWifiImprover.
Zdá se, že Acer na to jako obvykle šal takhle:
- Ovladač klávesnice zjistí, že bylo zmáčknuto tlačítko WIFI, proto napíše hlášku a pustí volání správnému modulu
- SW ovladač pošle informaci driveru, aby zařízení umrtvil
- driver zařízení umrtví
Jestli ti chybí ten řídící software, tak prostě nemá ovladači co říct, že se má umrtvit.

Ono to je celkem logické, proč by měl ovladač rozšířených kláves sám vypínat wifi?
Ten má jen obsloužit stisk klávesy a napsat že je vypnuto, nic víc.

Horší to je s webovkou ;D
Když si člověk myslí, že je vypnutá a ona není :D
Takto nejako som to aj skúšal. Uvediem môj postup:
Inštalacia Win7 (lepšie napísané "Bug7")
Inštalácia najnovších driverov zo stránky Acer: http://support.acer.com/product/default.aspx?modelId=57
Testovanie.
Zistil som, že WiFi sa nedá vypnúť.
Hľadanie problému
Iné ovládače od Aceru (WAU!): http://support.acer-euro.com/drivers/notebook/as_5520.html

Na druhej stránke je aj "Launch manager," ktorý je myslím to, čo si myslel.
Až po jeho inštalácii začal systém vyhadovať správu o vypnutí/zapnutí (aj keď sa nič nedialo a nedeje). Je zaujímavé, že majú dve stránky s ovládačmi a na každej je niečo iné (alebo sa aspoň inak tváriace).
Niektoré ovládače ako MIR, CIR, modem a kamera som neinštaloval - Kameru to prekvapivo nemá a ovládač modemu si nahodil Bug7 sám, rovnako MIR a CIR. Malo by to mať bluetooth ako som zistil dnes (resp. včera) ale už sa mi ho nepodarilo nahodiť:
Kód: [Vybrat]
No bluetooth device was detected.
Som z toho už mierne podráždený a zatiaľ vlastne skúšam metódu pokus-omyl so SW. Ak to nebude fungovať ani s poslednou kombináciou, už to naozaj vidím len na chybu HW. :-(

P.S: Na webovku funguje najlepšie čierna izolačka. Pre uber paranoikov ňou možno prelepiť aj integrovaný mikrofón a znížiť tak riziko (veľmi zlá modulácia hlasu).

Xyw

Re:Nemůžu vypnout Wi-Fi ve Win 7
« Odpověď #9 kdy: 12. 12. 2012, 15:52:49 »
Zdravím znova. Problém som vyriešil a bol, napodiv HW charakteru. Aj ked podľa mňa je to pená blbosť!
Uvediem postup riešenia, pre niekoho, kto bude mať podobný problém:

1) Vybral som si cez gúgl najvhodnejší manuál na rozobratie zmieňovaného NTB. - http://www.insidemylaptop.com/take-apart-acer-aspire-5520-laptop/ (Pretože ako jediný čo som našiel má dobré obrázky)
2) Rozobral som NTB
3) Našiel som závadu (viď obrázok).
Detail:
V mojom prípade bola WiFi karta umiestnená v slote vľavo -

(ospravedlňujem sa za kvalitu - paintbrush..)
4) Prehodil som kartu (teraz je v zelenom rámiku, tak ako podľa manuálu mala pôvodne byť)
5) Zatiaľ sa zdá, že už všeto ide tak, ako má...

Vďaka všetkým za rady.

Re:Nemůžu vypnout Wi-Fi ve Win 7
« Odpověď #10 kdy: 12. 12. 2012, 16:24:08 »
Respect, man!

Já rozebrat notes, tak mi po jeho znovusložení (pokud vůbec) určitě na stole zbude hromada "zbytečných" šroubků, integrovaných obvodů a možná i nějaký ten disk ...

Paranoik

Re:Nemůžu vypnout Wi-Fi ve Win 7
« Odpověď #11 kdy: 02. 01. 2013, 14:51:30 »
Webovou kameru také nepoužívám... notebook s mechanickým (fyzickým) vypínáním napájení, nebo krytkou na optice se mi nepodařilo sehnat. Řeším to zakázáním driveru pro web-kameru. Od té doby co znám SW který si instaluje vlastní (nesystémové) univerzální ovladače mám kameru přelepenou. Ničit ji, jak tu někdo uváděl, je blbost.

Ovladače mikrofonu také zakazuji. Ty mají v systému Windows tu zvláštnost, že pokud je zakážete v uživatelském profilu (což jde), tak s tím administrátor nehne (ale pozor, virus s vašemi uživatelskými právy ano). U web-kamery je to naopak, ta jde zakázat a znovu povolit jen s právy správce.