Bezpečnost webové aplikace

Bezpečnost webové aplikace
« kdy: 20. 04. 2024, 23:22:06 »
.Ahoj,
pomozte mi prosím s výzkumem kybernetické bezpečnosti, pokud pracujete/fungujete jako ajťáci, je to cílené přesně na vás.

Je to zcela anonymní, neukládá se ani IP adresa:
https://surveyking.com/a/e9lubpg


Re:Bezpečnost webové aplikace
« Odpověď #1 kdy: 20. 04. 2024, 23:43:16 »
A prosím, nezlobte se. Snažim se data posbírat od Žive po relevantní skupiny na Facebooku a jde to velmi pomalu. Naopak většina z vás tady jste přesně ti, kteří do výzkumu patří. ...no, na Vitálii nebo Mimiwebu bych to měl hned :-D možná místo kyberbezpečnosti začnu zkoumat něco jiného :-)

Wasper

  • ***
  • 120
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Bezpečnost webové aplikace
« Odpověď #2 kdy: 20. 04. 2024, 23:57:25 »
Pane kolego, rychlá otázka. Co na oné stránce pro anonymní dotazník dělá googletagmanager.com a pár dalších?

Re:Bezpečnost webové aplikace
« Odpověď #3 kdy: 21. 04. 2024, 00:28:57 »
To tam asi dává Surveyking, já k takovým údajům nemám přístup. Opakovanému vyplnění dotazníku brání cookie a kontrola IP, nicméně ke mně se takové věci nedostanou. Základní členství na Surveykingu je zdarma, můžete si to ověřit. Mimo to, určitě bych nedělal nekalosti něčím, kde jsem podepsaný.

Re:Bezpečnost webové aplikace
« Odpověď #4 kdy: 21. 04. 2024, 20:17:26 »
Diky za kazde jedno vyplneni, sbira se to velmi pomalu.


Re:Bezpečnost webové aplikace
« Odpověď #5 kdy: 22. 04. 2024, 10:37:51 »
Nevím k čemu takovéhle lamentace venkovanů, googletgmanager.com má čestné místo na blacklistu, takže  mě to netriggeruje. Bohužel taková je doba, že internet je promořen takovýmhle plevelem a upozorňovat na to má asi stejný efekt a smysl jako psát "nahlašovací" vlákna na "* reklama na rootu" do sekce "O root.cz" zde na fóru. Beru to jako šum na pozadí, který filtruji.



Zbytek je filozofická debata  - zda je dotazník skutečně anonymní (jestli z pohledu  zadavatele a nebo z pohledu fillerú), jestli přítomnost googletagmanager automaticky znamená, že je dotazník neanonymní. DOtazník jsem neviděl, vyplňuje se tam snad přezdívka na rootu, jméno  nebo adresa?

A na druhou mě stranu zaráží, že někdo kdo asi je expert na kybernetickou bezpečnost založí dotazník na promořeném webu (sudě podle reakce ‹a pár dalších›)a tvrdí, že je dotazník anonymní - pak to svádí k takovéhle reakci. I když to pravda může být.

Nerozumím poznámce, že základní členství je zdarma.

Disclaimer: nejsem affiláte google/tag/ads/services/dyckation a už vůbec je(j) neobahujuju
« Poslední změna: 22. 04. 2024, 10:40:26 od mikesznovu »

Re:Bezpečnost webové aplikace
« Odpověď #6 kdy: 22. 04. 2024, 12:24:20 »
Hromadou cookies je dneska promořené úplně vše, jak začnete hledat "proč mi neběží SQL server",  cookies u vás z různých stránek přistane hromada. Za mě - v Chrome lze cookies zkrotit, jen to lidé moc nedělají.

Surveyking funguje a nestojí stovky dolarů měsíčně, proto tento nástroj. Zadavatel se k datům o tazatelích nemůže dostat, může si to ověřit každý, protože to základní členství je skutečně zdarma.