Vylomené USB porty v notebooku

Zvarok

Vylomené USB porty v notebooku
« kdy: 14. 08. 2018, 14:15:40 »
Na laptope mam vylomene usb porty. Kompletne vsetky. Prejavuje sa to vypadavanim usb spojenia pri pohnuti kablom. V mojom okoli sa tiez stretavam s vylomenymi usb portami na laptopoch. Ide o prevazne lacne(levne) zariadenia. U jedneho HP low end laptopu asi za 12000 czk s dph som odlomil usb prvym zastrcenim usb kluca do portu(snazil som sa opatrne).

Viete poradit, ktore laptopy maju usb porty pevne? Musim ist do enterprise segmentu ak chcem nelamave porty? U Dell Latitude radu 5 sa mi porty zdaju byt pevne.

Nasiel som servisy, ktore tvrdia ze to dokazu opravit. Mate niekto skusenosti s podobnymi opravami?
« Poslední změna: 14. 08. 2018, 16:42:42 od Petr Krčmář »


kkt1

  • *****
  • 796
    • Zobrazit profil
Re:Vylomene usb porty laptop
« Odpověď #1 kdy: 14. 08. 2018, 14:51:06 »
Ulomit USB port zasunutim flashky? To mas ruce lopaty? Nebo to tam rves bez ohledu na orientaci? Obvykle to uchyceni neni nijak pevne, ale nevidel jsem jeste nikoho kdo by to urval.

Medo

Re:Vylomene usb porty laptop
« Odpověď #2 kdy: 14. 08. 2018, 14:51:43 »
So odlomenymi portami som sa nestretol, ale nejdu mi moc cez ruky najlacnejsie veci.
(aj ked sem tam nejaky lacny tablet, a tam skor dochnu nabijacie micro-usb).

Mam skusenost s fungel novym Latitude, kde boli ohnute na jednom usb porte vnutorne plosky naopak (boli prehnute/vytlacene viac treba, a nasledne usb konektorom zatlacene pri prvom pouziti az na spodok portu - proste ich konektor ohol o 180 stupnov).
Nedohadali  sme sa, ze vyrobna vada. (kolega imidzoval jeden za druhym a naraz zacal nadavat, ze portu drbe a nejde mu tam zastrcit usb kluc, az som tam nasvietil a bolo jasne, preco nie). Servis Dellu nas poslal do .... ze to co tvrdime, nie je mozne ....

Vyhrabali sme firmu v BA, chlapci si pozreli origo konektor na notase aky maju zohnat, pozhanali, stiahli si notas k sebe, a vymenili. chodi. Kontakt by som musel dohladat. (Asi tito, ale bez zaruky, uz je to nejaky rok ...), kolko to stalo neviem, mozno 80, ale kolega to chcel silou mocou opravit, tak som to neriesil ..

lobo

Re:Vylomene usb porty laptop
« Odpověď #3 kdy: 14. 08. 2018, 15:11:33 »
Ulomit USB port zasunutim flashky? To mas ruce lopaty? Nebo to tam rves bez ohledu na orientaci? Obvykle to uchyceni neni nijak pevne, ale nevidel jsem jeste nikoho kdo by to urval.

nie je to az take tazke, staci nejaky lacny noname USB ktory ma plech o 0.05 mm vacsi/mensi/posunuty a je to tu..

Chytrak

Re:Vylomene usb porty laptop
« Odpověď #4 kdy: 14. 08. 2018, 15:13:17 »
Mám doma ntb na 9k (bohudík jsem takový krám nekupoval já, ale zbyl mi po nějakých opravách a majitel se už nepřihlásil), mám ho asi už 8.rok a využívám ho jako terminál pro připojení k RDP, SSH, FTP atd..

Ani u něj se mi nikdy nestalo, že bych měl takový problém s USB porty jako "Zvarok".

Nevím jak velké svaly máš, ale asi dost, když se ti tohle povedlo :) Jestli chceš pevné porty, tak určitě běž do ntb alespoň za 20k, tam to není tolik ošizené jako u low endy (tohle by se dalo považovat za middle).


Chytrak

Re:Vylomene usb porty laptop
« Odpověď #5 kdy: 14. 08. 2018, 15:14:00 »
Ulomit USB port zasunutim flashky? To mas ruce lopaty? Nebo to tam rves bez ohledu na orientaci? Obvykle to uchyceni neni nijak pevne, ale nevidel jsem jeste nikoho kdo by to urval.

nie je to az take tazke, staci nejaky lacny noname USB ktory ma plech o 0.05 mm vacsi/mensi/posunuty a je to tu..

Pochybných USB zařízení mi prošlo rukama dost, ale nikdy jsem tohle nezažil...

Zvarok

Re:Vylomene usb porty laptop
« Odpověď #6 kdy: 14. 08. 2018, 15:19:06 »
Ulomit USB port zasunutim flashky? To mas ruce lopaty? Nebo to tam rves bez ohledu na orientaci? Obvykle to uchyceni neni nijak pevne, ale nevidel jsem jeste nikoho kdo by to urval.

nie je to az take tazke, staci nejaky lacny noname USB ktory ma plech o 0.05 mm vacsi/mensi/posunuty a je to tu..

Pochybných USB zařízení mi prošlo rukama dost, ale nikdy jsem tohle nezažil...

Bol to ipod shuffle 1st gen. Vylomenym usb portom nemyslim totalne odlomeny a nefunkcny usb port. Myslim tym port, ktory funguje, ale pri pohnuti vypadava usb spojenie. Napr. pohnem kablom od mysi a mys prestane komunikovat, kablom pohnem znova a funguje to.

Lol Phirae

Re:Vylomene usb porty laptop
« Odpověď #7 kdy: 14. 08. 2018, 15:25:03 »
Když to tam nepasuje, tak to votoč! Lopato!  :o ??? ::)

Zvarok

Re:Vylomene usb porty laptop
« Odpověď #8 kdy: 14. 08. 2018, 15:27:06 »
3 zo 4 vylomenych usb portov som spozoroval aj u Fujitsu A555, co sa mi zda dost pevny stroj. Majitelka ma vzdy usb mys strcenu v nejakom z portov, aj pri prenasani z izby do izby.

?

Re:Vylomene usb porty laptop
« Odpověď #9 kdy: 14. 08. 2018, 15:28:49 »
No tak viděl jsem zatím vylomený miniUSB u čtečky karet, microUSB u tabletu a telefonu, neboť byl celý konektor SMD. Šlo to připájet a po zalití lepidlem to drželo. Čistě SMD USB konektory snad v laptopech nikdo nepoužívá, pokud ano pak je to hovadina. Minimálně kovové tělo konektoru musí být TH nebo alespoň zapuštěno do výřezu v PCB. Pokud je celý konektor SMD a drží tedy jen s pomocí pájených konktaktů na tenoukné vrstvičce mědi na PCB, je vylomení otázkou času.

To se spíš kazí napájecí konektory.

Majkl

Re:Vylomené USB porty v notebooku
« Odpověď #10 kdy: 14. 08. 2018, 16:52:06 »
Většinou to bývá chyba uživatele a tomu, jak se k ntb chová - když jsem kdysi dávno pracoval na reklamacích, byli schopni zákazníci vytáhnou ntb z těsného pouzdra a přišlo jim naprosto normální mít tam běžně strčený usb dongle od myši/klávesnice.

pepikx

Re:Vylomené USB porty v notebooku
« Odpověď #11 kdy: 14. 08. 2018, 17:11:31 »
Co ti budu povidat, je to rukama. Vylomit usb chce velkou smulu nebo blbost.

MasoxCZ

Re:Vylomené USB porty v notebooku
« Odpověď #12 kdy: 27. 08. 2018, 09:03:48 »
Co ti budu povidat, je to rukama. Vylomit usb chce velkou smulu nebo blbost.

Mě osobně se USB povedlo vylomit jen jednou, když jsem zakopnul o kabel, ale už jsem viděl porty na studeňácích. Ideální je, když má noťas porty na separátní PCB, protože se to jednak snadno mění, ale hlavně to obvykle drží daleko líp a při poškození nehrozí zničení MB.

usb-stable

Re:Vylomené USB porty v notebooku
« Odpověď #13 kdy: 27. 08. 2018, 11:07:59 »
HP Zbook 15 G3 je lopata-friendly...:-)