Omylem zmazané soubory jpg na serveru

kvas

  • ***
  • 124
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Omylem zmazané soubory jpg na serveru
« kdy: 25. 09. 2024, 10:07:05 »
Ahojte, nechtiac som zmazal tisicky suborov (obrazky) z virtualneho servera v hostingu. Je to Ubuntu 20.04. Co by ste mi poradili na ich obnovu? skusal som narychlo scalpel ale bez uspechu. Su to isto jpg/png obrazky, ale na priponu sa chytat nemozem, subory boli premenovane (phpbb)


ho_st

Re:Omylem zmazané jpg soubory - Ubuntu
« Odpověď #1 kdy: 25. 09. 2024, 10:28:06 »
Požádal bych hosting o obnovu ze zálohy - nejrychlejší, nejspolehlivější. Možná to bude placená sklužba...

kvas

  • ***
  • 124
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Omylem zmazané jpg soubory - Ubuntu
« Odpověď #2 kdy: 25. 09. 2024, 11:14:08 »
Požádal bych hosting o obnovu ze zálohy - nejrychlejší, nejspolehlivější. Možná to bude placená sklužba...

skvely napad, zrejme jedine a zaroven aj najjednoduchsie riesenie, dakujem.

jjrsk

  • ****
  • 469
    • Zobrazit profil
Re:Omylem zmazané soubory jpg na serveru
« Odpověď #3 kdy: 26. 09. 2024, 11:53:45 »
Mno otazka je, jestli si za nejake zalohovani plati. Protoze zadarmo to taky nikdo delat nebude.

RDa

  • *****
  • 2 641
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Omylem zmazané soubory jpg na serveru
« Odpověď #4 kdy: 26. 09. 2024, 13:08:30 »
Ahojte, nechtiac som zmazal tisicky suborov (obrazky) z virtualneho servera v hostingu. Je to Ubuntu 20.04. Co by ste mi poradili na ich obnovu? skusal som narychlo scalpel ale bez uspechu. Su to isto jpg/png obrazky, ale na priponu sa chytat nemozem, subory boli premenovane (phpbb)

Natlacit to tam znova? Jako mit web, ktery existuje v 1 kopii (ci bez zaloh) je o hubu. Mozna by bylo vhodne si delat snapshotovany mirror / dump, kdybys to potreboval napr. znovu-nasadit jinde.



Mno otazka je, jestli si za nejake zalohovani plati. Protoze zadarmo to taky nikdo delat nebude.

Tak je mozne, ze to provider odmitne, anebo si necha zaplatit.

Zda takove zalohy existuji - nejspis jo (otazka je jak stare). Protoze pokud providerovi odejde host server s virtualkama (rekneme ze se tam odpali disky), tak nemuze chtit po svem zakaznikovi, at si to da dokupy a nainstaluje/vybuduje znova - ale zas zde zalezi provozovatel od provozovatele. U slusneho VPS bych cekal nejakou sitovou overprovisioned storage, ktera se zalohuje skrze vsechny uzivatele.


Re:Omylem zmazané soubory jpg na serveru
« Odpověď #5 kdy: 26. 09. 2024, 13:29:48 »
Mno otazka je, jestli si za nejake zalohovani plati. Protoze zadarmo to taky nikdo delat nebude.
Obvykle si buď pravidelně platíte za to, že máte přístup k zálohám kdykoli chcete. Nebo si jednorázově zaplatíte za obnovu ze zálohy. Že by provider sám neměl zálohy je dost nepravděpodobné, jak píše RDa. Protože může kleknout něco na straně providera a ten pak těžko bude shánět zálohy od všech zákazníků, kteří byli na daném serveru.

jjrsk

  • ****
  • 469
    • Zobrazit profil
Re:Omylem zmazané soubory jpg na serveru
« Odpověď #6 kdy: 26. 09. 2024, 16:27:47 »
... tak nemuze chtit po svem zakaznikovi, at si to da dokupy a nainstaluje/vybuduje znova...
Jenze presne takhle spousta hostingu funguje. 100% tech zadarmo, a spousta tech skoro zadarmo. Typicky totiz pokud nejaka zaloha existuje, tak si ji muzes stahnout nebo obnovit z nejaky administrace sam.

k3dAR

  • *****
  • 2 977
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Omylem zmazané soubory jpg na serveru
« Odpověď #7 kdy: 26. 09. 2024, 20:55:18 »
... tak nemuze chtit po svem zakaznikovi, at si to da dokupy a nainstaluje/vybuduje znova...
Jenze presne takhle spousta hostingu funguje. 100% tech zadarmo, a spousta tech skoro zadarmo. Typicky totiz pokud nejaka zaloha existuje, tak si ji muzes stahnout nebo obnovit z nejaky administrace sam.
mam male srovnani s jen s jednim poskytovatelem, ale ma to presne tak jak RDa uvazoval, pokud si neplatis priplatek zaloh tveho serveru, ktere pak mas logicky dostupne ve sve administraci, tak za jednorazovy poplatek muzes vyuzit systemu jejich zaloh ktere maji primarne pro sve potreby zaloh VPS zakazniku pro pripad havarie serveru apod:
https://kb.wedos.com/cs/vps/vps-ssd-rozsireni-priplatkove-sluzby/#obnova-serveru-ze-zalohy