Dolování v datech sreality.cz

Dolování v datech sreality.cz
« kdy: 04. 05. 2024, 16:43:19 »
Zdravím,

dotaz, nevíte / nezkoušeli jste, zda-li sreality umožňují přístup do svých data?

Mám takový tip na projekt, takže promýšlím proveditelnost. Jednalo by se o mapu vyloučených lokalit v ČR. Nejprve jsem přemýšlel nad tím, že bych udělal mapu ČR, a tam bych umožnil uživatelům umisťovat recenze na místa či nemovitosti. Ti by označili místo bodkou a dali tam recenzi lokality.

Jenže problém je, že tohle by narazilo na zákony a mělo to velkou údržbu, protože by uživatelé dávali třeba falešné recenze, aby někoho naštvali, atp.

Tak jsem přemýšlel, jak to obejít, a našel jsem způsob. Bohatě by stačilo mít možnost dostat se do dat sreality a tahat si ceny pronájmů v daných lokalitách a klidně i domech.

Následně na základě historických cen by šel udělat graf s mapou ČR, kde by uživatelé viděli, které lokality se pronajímají za vyšší ceny, které za průměr, které za nižší a které za extrémně nízké ceny - což by automaticky dokázalo zaznamenat ghetta.

Takhle by mohla vzniknout mapa kvality lokalit, a nebylo by to protizákonné.


Re:Dolování v datech sreality.cz
« Odpověď #1 kdy: 04. 05. 2024, 18:46:40 »
https://napoveda.seznam.cz/cz/sreality/importni-rozhrani/

jinak maji taky web cenova mapa.

a jinak ti tuzkou na mape klidne z hlavy namaluju takove oblasti :-)

RDa

  • *****
  • 2 622
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dolování v datech sreality.cz
« Odpověď #2 kdy: 04. 05. 2024, 19:31:26 »
Imho bys nedokazal identifikovat ghetta, to bys musel scrapovat data z insolvencniho rejstriku.

Cenova mapa z realit ti odhali jenom korelaci s dopravnou obsluznosti a starim budov, resp. rozdil mesto-vesnice.

Re:Dolování v datech sreality.cz
« Odpověď #3 kdy: 04. 05. 2024, 20:48:59 »
... del

alex6bbc

  • *****
  • 1 617
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dolování v datech sreality.cz
« Odpověď #4 kdy: 04. 05. 2024, 21:28:59 »
je na to potreba apka? myslim, ze lidi rychle vyciti, ze v lokalite neco smrdi, kdyz se tam jdou podivat na koupi.


hmmmw

Re:Dolování v datech sreality.cz
« Odpověď #5 kdy: 06. 05. 2024, 14:16:02 »
...
Následně na základě historických cen by šel udělat graf s mapou ČR, kde by uživatelé viděli, které lokality se pronajímají za vyšší ceny, které za průměr, které za nižší a které za extrémně nízké ceny - což by automaticky dokázalo zaznamenat ghetta.

Takhle by mohla vzniknout mapa kvality lokalit, a nebylo by to protizákonné.

Vzhledem k doplatkům na bydlení bývají i ve vyloučených lokalitách ceny extrémně vysoké (ve srovnání se zbytek města).

Říká se tomu obchod s chudobou, a pokoj na ubytovně stojí víc, než komerční nájem bytu, protože to stejně nejde z "jejich" kapsy. A do toho bytu si nikdo rozumný "je" nepustí.