Python, C# - příklady z praxe

Python, C# - příklady z praxe
« kdy: 25. 01. 2021, 18:36:48 »
Předně zmíním můj background a proč se na tohle ptám. Púvodně mám jinou IT profesi, ale posledních letech jsem se jako hobby naučil programovat C# v Unity a poté něco i na desktopu. Ted se celý leden učím i Python, protože mě zajímají některý frameworky který se ovládají hlavně pythonem. Protože nemám praxi jako programátor, tak mi není jasné, jak vypadají programy v Pythonu nebo C# v praxi. Samozřejmě si sám vyrobím něco co je pak konzolová aplikace, že to provádí nějaký požadovaný úkony. Ale není mi jasný ten finální "deployment", když bych tohle dělal pro firmu jak vypadá finální program, co jim dám? Co by po mně chtěli v práci? Jestli to je prostě složka s python scriptem a ten se pak spouští přímo, případně se to dá do Dockeru nebo VM se spouštěcím souborem a hotovo?

Odpověď co by mě zajímala je právě rozebrání nějakýho příkladu z praxe. např. "program který updatuje kurzy měn na webový stránce je napsaný v čistém pythonu, spuštěný v dockeru/nainstalovaný jako proces na pozadí, ovládaný jednoduchým GUI. Napojuje se na nějaky server, kde to čte z databáze. ukládá to do lokálně bežící databáze a to opakuje každou hodinu a webový server pak při požadavku od uživatele v prohlížeči načte přímo tento záznam" nebo je třeba v praxi tento příklad složitější a je tam nějak provedena větší integrace? Prostě mi není jasnej celkove ten deployment v praxi. Ja si vyrobím programy co potřebuju, ale ten management a jejich spouštění mi přijde strašne neprofi bordel... Nejspíš by se po dokončení z toho měl vytvořit nějakej balíček s instalací aby to pak beželo nějak satndalone případne jako služba... to je právě věc co mi není jasná jak se v praxi řeší. diky.


Re:Python, C# - příklady z praxe
« Odpověď #1 kdy: 26. 01. 2021, 07:07:41 »
Co se mě týče tak python jde mimo mě a týká se mě vývoj v c#, ale to co chci říct bude spíš obecné. Ono vás to většinou nemusí trápit. Pokud děláte pro klienta který už něco provozuje tak má většinou vlastní infrastrukturu už vybudovanou (cloud nebo on premise) vy jako jeho dodavatel, většinou dostanete přístup na nějaká vcs (git repository) a dle požadavků tam dodáte zdrojáky aplikace a případně konfiguraci dockerfile nebo jinou co si řekne. Infrastruktrura (CI/CD pipeline) se většinou postará o zbytek. Pokud vás tohle zajímá tak hledejte devops a vše co s tím souvisí.