Docházkový systém - vlastní projekt

napad

Re:Docházkový systém - vlastní projekt
« Odpověď #45 kdy: 30. 04. 2017, 14:50:54 »
no vzhladom na cenu tej karty a ked to nie je priorita ponukat niekomu, sa mi zda taka karta zbytocna.


petr

Re:Docházkový systém - vlastní projekt
« Odpověď #46 kdy: 30. 04. 2017, 16:36:43 »
Na vývoj a testování stačí určitě obyčejná. Ale pokud by to mělo jet někde dlouhodobě v ostrém nasazení, zejména u zákazníka, zaděláváš si s obyčejnou kartou na problém. Na kartě bych určitě nešetřil. Stejně tak na napájecím zdroji. Úplně od věci není ani popřemýšlet o případném chlazení. Pak teprve bude i to obyčejné RPi fungovat dlouhodobě spolehlivě.

fukjemi

Re:Docházkový systém - vlastní projekt
« Odpověď #47 kdy: 02. 05. 2017, 08:53:14 »
Zdravim Napad,
Pokud budeš mít projekt od začátku na githubu nebo jinak veřejně přístupný a výsledek se nechá treba jen z části jako opensource rád se připojím k vývoji. Sám jsem nad doch systémem přemýšlel jak jej udělat sám a naučit se na něm vše. Zkušenost mám s dch systémem Shiftmaster a Vema. Kde jsem v roli správce takže mám povrchní znalost legislativi a vím jak se uživatelé v dch systémech orientují(hlavně vím kvůli čemu volají, že nejde)
Sám bych to dělal s cílem něco se naučit a vyzkoušet.
Zde je můj mail petr@fukjemi.cz pro možný budoucí kontakt. :)

napad

Re:Docházkový systém - vlastní projekt
« Odpověď #48 kdy: 02. 05. 2017, 10:25:17 »
Tesi ma, ze ma niekto aj zaujem participovat na mojom napade :)

j

Re:Docházkový systém - vlastní projekt
« Odpověď #49 kdy: 02. 05. 2017, 11:06:36 »
co teda radis?

ja radim ignorovat uzivatel "j" je to nazorove agresivni clovek co nadava na vsechno, kdy absolutne mu unika spousta souvislost okolo, protoze je slepej a/nebo blbej a/nebo proste jen se ukaji nad tim ze na vsechno a vsechny nadava ;)
urckte ti doporuci poridit x86 server, nejspis HP Gen8 za 10000Kc ;) nebo ti da odkaz na neco na ebay kde to bude sice stat jen 5000Kc ale bude se tvarit ze to postovne za 4890Kc bude platit jeho maminka ;)
A ja radim ignorovat kreteny jako je tenhle debil, protoze zjevne v zivote nic nikdy nedelal. Mimochodem ty imbecile, kupovanej dochazkovej system na kterej dava dodavatel support stoji 100k.

...
Zrovna u dochazky je to v pohode. Resitelne watchdogem, prinejhorsim v kombinaci s pravidelnim nocnim restartem. Ne ze by to bylo neco, co bych chtel propagovat, ale uplna neresitelna tragedie to neni. Zalezi, co clovek chce za jakou cenu, zejo...
Jenze ono ti to pochopitelne vytuhne mezi 8-10 dopoledne, kdyz chodej lidi do prace a chtej si pichnout.

A aktualni zkusenost - dodavatel nabid dve varianty(nikoli dochazky) - bud se koupi odpovidajici HW a da na to zaruku ... (cca 20k/ks) nebo je schopen to zbastlit na rpi, ale v tom pripade to vyfakturuje jako praci, a bude se tvarit, ze nic nedodal.


napad

Re:Docházkový systém - vlastní projekt
« Odpověď #50 kdy: 02. 05. 2017, 11:24:25 »
este raz. ja to predavat neplanujem, nie je to priorita :)

napad

Re:Docházkový systém - vlastní projekt
« Odpověď #51 kdy: 13. 05. 2017, 23:34:16 »
Este mi tak prislo na mysel, ze co poviete na asus tinker? Nebolo by to vhodnejsie namiesto RPi?

nobody(ten pravej)

Re:Docházkový systém - vlastní projekt
« Odpověď #52 kdy: 14. 05. 2017, 15:43:10 »
Este mi tak prislo na mysel, ze co poviete na asus tinker? Nebolo by to vhodnejsie namiesto RPi?

zalezi jestli ti jde o SW a kominutu okolo => RPi3, nebo jen HW => Tinker

u RPi mas brutalni komunitu kolem SW, ruznych distribuci, navodu apod... u Tinker pokud vim zatim nic (a na to dosla vetsina NecoPI desek)

Tinker ma aspon komplatibilni GPIO (takze HW doplnky RPi by meli jit vyuzit), pak ma stejnej rozmer a umisteni konektoru, takze by melo jit pouzit i RPi krabicky...

v Tinker mas Gigabit LAN (na data dochazky nevyuzijes), supervykone CPU RK3288 (sice uz par let stare ale porad na spicce, NEni teda 64bit, pro dochazku opet "zbytecne" vykone), velmi kvalitni zvukovku (192k/24bit, opet nevyuzijes), vice RAM (2GB, vyuzijes jen pro WWW prohlizec u Desktopu a hodne otevrenejch tabu=>u dochazky ne), Wifi s moznosti externi anteny(tohle jedine pokud bys to chtel mit bez ethernetu, coz asi take neni vhodne)
... co ted nevim a MOHLO by mit vyznam, jak je tam resen powermanagement(jen vidim "Rockchip RK808 power management/clock chip"), jestli je mozne SW vypnout (kompletne, ne jako RPi co zustane napajene/svitit/zrat a musi se k tomu dojit) zarizeni a hlavne jestli jde po LAN pomoci WakeonLan zapnout... to by meli mit nektere NanoPi NEO(?) desky... nerikam ze pro dochazku to nutne potrebujes, ale urcite by to mohla byt pridana vyuzitelne hodnota proti RPi

3ugeene

Re:Docházkový systém - vlastní projekt
« Odpověď #53 kdy: 14. 05. 2017, 16:59:20 »
Teda, teď jsem objevil tohle téma a mám k němu takovou aktuální funny historku:

Pracuji v jedné firmě, kde trochu ani po roce nechápu, jak to tam vlastně funguje. Mám tam rozdělaných asi padesát věcí, který nikdo není schopnej dodělat a aby toho nebylo málo, tak máme docházkový systém, kde HW je od jiné firmy než SW a když jsme teď zjistili, že v tom softu nefungujou základní věci, zavolali jsme na podporu, kde nám sdělili, že nám rozbitou funkcionalitu opraví za cca dvě hodiny práce a vyčíslili nám to na nějakých 8-12 tisíc. Náš pan ředitel se trošku naprdnul a oznámil nám (mně PHP programátorovi a jednomu dalšímu vývojáři,) že si uděláme docházkovej systém sami. Prý to nic není a když se do toho opřeme, tak to budeme mít za týden hotové. Jsem moc moc zvědav, jak tohle dopadne. Protože když mi účetní ukazoval, jak to celý funguje, tak na pozadí musí běžet miliarda přepočítávání o kterých nikdo ani neví. Ale budu věřit tomu, že to zvládneme mnohem líp *ironie* a bude to zcela plně funkční.

jpu

Re:Docházkový systém - vlastní projekt
« Odpověď #54 kdy: 14. 05. 2017, 17:39:24 »
vacsinou riaditel tomu nerozumie a tak to aj dopadne. tych 8-12k este prerobi ;)

nobody(ten pravej)

Re:Docházkový systém - vlastní projekt
« Odpověď #55 kdy: 14. 05. 2017, 20:27:29 »