Jinak pokud chces skartovat obsah disku, tak az cca 11x prepsane jde obnovit.
Ne. Tohle platilo někdy v devadesátých letech. Moderní disky (po roce 2000, či lépe po roce 2006) už mají datové stopy tak blízko, že se naopak spíš normálními zápisy ovlivňují okolní buňky a jednorázový přepis je dostatečný. A to vůbec nemluvím o té ohavnosti SMR, kde zápisová hlava zapisuje na několik buněk to stejnou hodnotu, protože ty buňky jsou násobně menší než hlava samotná. A tak se postupuje jako u pokládání šindelů (nebo střešních krytin obecně) - zapíše se hodnota, posune se o 1/n hlavy, zapíše se jiná hodnota (a přitom se přepíše 90% plochy na kterou se zapsalo v předchozím zápisu. Samozřejmě pak změna jedné buňky znamená, že se musí přečíst větší blok dat a ten pak zase celý zapsat. Z tohohle ti ale už nikdo přepsaná data nevytáhne.
Na mazání souborů jsou utility (třeba
shred), na smazání celého disku pak stačí
dd. A pokud chci mít jistotu (třeba že část dat není uložená někde v elektronice disku), tak fyzicky zlikvidovat, tady přepisy nepomůžou.
aby počet byl cca 1 000 000 (vše v jednom adresáři), na poměru subor/adresář nezáleží, nezáleží ani na délce názvu, pomohlo by mi krátké i velmi dlouhé názvy.
Nejrychlejší by bylo použít nějaký z benchmarkovacích nástrojů na io, např. FIO, nebo iozone. Skládání bashových konstrukcí bude vždycky běžet déle. Na druhou stranu ale nevím, jeslti se takhle dají udělat dlouhé názvy. Je tedy otázka, jak moc tě zajímá rychlost...