Script-fu - doladění kódu pro převod

webhope

Script-fu - doladění kódu pro převod
« kdy: 02. 02. 2012, 21:34:07 »
Tak s linuxem jsem to vzdal, ghostscript a imagemagic se mi nepovedlo rozchodit. Takže přichází na řadu starý dobrý Windows a gimp.

Jsem šťastný, že jsem nakonec našel tento script:
http://tekai.blogspot.com/2008/07/convert-pdf-to-pngs-with-gimp.html

Potřeboval bych ho jenom trochu upravit, aby místo čísla dosadil původní název souboru před tečkou.
Tak když mám název souboru například mapa_prahy.pdf, aby výsledek byl mapa_prahy.png případně mapa_prahy_1.png.
Zkoušel jsem hledat na netu nějakou stránku kde by se popisovali vlastnosti objektů a syntaxe metod pro script-fu. Ale zatím jsem nic nenašel. Tak se chci zeptat jestli poradíte nějaké stránky, případně i řešení kódu. Zlobí mi internet dneska mi už ani google nejede.


Kód: [Vybrat]
(define (export-all-as-png start)
  (define (loop l i)
    (let ((image (car l))
          (name (string-append "c:\\eve-regions\\eve-region-"
                               (number->string i)
                               ".png")))
      (gimp-image-convert-indexed image 0 0 255 0 0 "")
      (file-png-save 1
                     image
                     (car (gimp-image-active-drawable image))
                     name
                     name
                     0
                     4
                     0 0 0 0 0)
      (gimp-image-clean-all image))
    (if (not (null? (cdr l)))
        (loop (cdr l) (+ i 1))
      i))
  (let ((images (reverse (vector->list (cadr (gimp-image-list))))))
    (loop images start)))


#

Re:Script-fu - doladění kódu pro převod
« Odpověď #1 kdy: 02. 02. 2012, 21:59:17 »
Nechcu malovat certa na zed, ale kdyz sem tohle kdysi (~5let zpet) resil v gimpu, tak sen neprisel na zpusob jak v tom lispu dat jinej vstupni a jinej vystupni soubor ... vyresil sem to proste wrapperem v perlu, mno

Jinak nevim cos a jak puvodne resil, ale prikaz convert z imagemagicku ti v pohode dumpne vse z pdf, priklad

convert input.pdf out.png

automaticky pro kazdou stranku v pdf budes mit out-0 out-1 etc coz muzes samo zmenit

webhope

Re:Script-fu - doladění kódu pro převod
« Odpověď #2 kdy: 02. 02. 2012, 22:30:00 »
Tak jsem už konečně našel nějaké stránky kde se tento jazyk vysvětluje - http://docs.gimp.org/2.2/cs/gimp-using-script-fu-tutorial.html.

Ale i tak bych byl rád kdyby mi někdo vysvětlil jak tento script funguje. Jak vlastně bere jméno souboru?

Petr

Re:Script-fu - doladění kódu pro převod
« Odpověď #3 kdy: 03. 02. 2012, 22:41:32 »
Ten skript, žádné soubory neotvírá. Pouze všechny otevřené obrázky (gimp-image-list) zredukuje na 255 barev a uloží jako png.

Název souboru, ze kterého byl obrázek nahrán, získáš pomocí gimp_image_get_filename(image).