Siemens Advanta - zkušenosti

murf

Siemens Advanta - zkušenosti
« kdy: 03. 10. 2023, 16:13:38 »
Ahoj,

má tu někdo zkušenosti se Siemens Advanta ve Stodůlkách? Jak platí, jaké je prostředí, jak se tam pracuje?
Starší vlákno o Siemensu jsem četl, ale o Advantě tam moc nebylo.

Díky!


Re:Siemens Advanta - zkušenosti
« Odpověď #1 kdy: 05. 10. 2023, 13:57:47 »
par let nappet jsem tam byl na pohovoru... pozice vypadala zajímave -> dost pěkný mix hw a sw. Ale nabídnuta peníze byly i v te době na prahu dost nízké

Na druhou stranu co vim tak se u nich člověk nemusí bat necekaneho zruseni projktu etc vzheldem k tomu ze Advanta je RD pro zbytek Siemensu

Re:Siemens Advanta - zkušenosti
« Odpověď #2 kdy: 05. 10. 2023, 15:51:26 »
Já jsem dělal externě pro bratislavu, peníze fajn, zkušenosti spíše horší, ale myslím, že je to velká firma a fakt záleží oddělení od oddělení. HW vybavení fakt špičkové, kanceláře byly spíše tragédie, ale pracovali na tom - nosil jsem si vlastní mléko do kafe, to nechceš.

Najímali spoustu juniorů, a ti lidé se tam drželi hromadu let, pro mě nevýhoda jak tu bylo zmíněno, je to RD, tedy vyvíjí se na zelené louce, pro někoho možná fajn, ale ta firma se na to kouká tak, že to zatím nevydělává, a tak to chce co nejrychleji, u firem které mají funkční produkt co nese není takový tlak na výkon, toď alespoň moje zkušenost.

Obecně tohle slýchám hodně, jak je to na zelené louce, tak se to hodně tlačí, proto se takovým projektům vyhýbám, viz. recruiteři co mi furt rvou Partners banku a myslí si, že mě oslní, že je to projekt na zelené louce, ale po mých zkušenostech je to naopak přesně to, co mě odrazuje.

Re:Siemens Advanta - zkušenosti
« Odpověď #3 kdy: 09. 10. 2023, 08:54:33 »
Ahoj,

má tu někdo zkušenosti se Siemens Advanta ve Stodůlkách? Jak platí, jaké je prostředí, jak se tam pracuje?
Starší vlákno o Siemensu jsem četl, ale o Advantě tam moc nebylo.

Díky!

Ahoj!

Pokud tě baví automatizace jako taková, ulítáš na průmyslových protokolech (profibus/profinet) tak je Advanta dobrá volba.
Pokud tě baví spíš psaní SW/FW, tak bych se Advante vyhnul.

Projekty se dělaj pro Němce - Němci nejsou kolegové ale zákazník, t.j. mají vždy pravdu. Jsou dobrý v automatizaci, ale psát kód neumí. Německý kód je většinou příšerný.

Advanta naběhla na Agile, ale bohužel jen formálně - dělá se stand-up ale tasky/storky si musíš napsat i ohodnotit sám pro sebe. Pokud to neudeláš, nic se neděje. Stejně na daném úkolu děláš sám takže je to jedno. ;)

Pěníze průměr až mírný nadprůměr.

Jazyky: Oficiálně Angličtina, ale skoro všechny dokumenty jsou v Němčině.

Ostatní je těžko globálně hodnotit, protože se liší projekt od projektu.


 
« Poslední změna: 09. 10. 2023, 09:02:11 od MonkeyDiLuffy »

Re:Siemens Advanta - zkušenosti
« Odpověď #4 kdy: 09. 10. 2023, 14:33:58 »
Já ti nevím...

Ta pasáž o komunikačních protokolech je trefná, ten zbytek už podle mně moc ne. Asi záleží, co chytneš.

Já mám zkušenost s lpěním na dobré architektuře kódu, kód je psaný dobře a němci mají pravdu když nám omlátí nějakou část kódu o hlavu. A pokud to udělají tak právem.

To že mají vždycky pravdu je taky diskutabilní. Když si z nich někdo sedne za zadek a nemá argumenty tak asi jo. Ale to je spíš pokud nemáš dost informací, zkušeností a argumentů.

Formální Agile - jasně, jak kde. Ale spíš to vidím pozitivně, než jako úplný nonsense.

Dokumentaci v Němčině jsem teda dlouho neviděl  :D

Zajdi se podívat a uvidíš...


Re:Siemens Advanta - zkušenosti
« Odpověď #5 kdy: 13. 10. 2023, 08:23:31 »
Tak já psal že se všechno může lišit projekt od projektu.

Nicméně jsem strávil v Advante 10+ let a nikdy jsem žádnou obsesi na dobré architektuře kódu nepozoroval. :)

Agile: Největší výhoda opravdového agile je, že si někdo dá tu námahu a připraví SPRINTOVATELNÉ storky s popisem CO se bude dělat společně s akceptačníma kriteriema. Potom storky projdou review od SW Developerů kde se doplní tak aby byli srozumitelné a DEVELOPEŘI si je nabodujou. Tohle v Advante neexistuje. Tam dostaneš 1 task/storku na čem budeš dělat cca 2 roky, často bez jakéhokoliv popisu CO to vlastně máš dělat. A termín do kdy to máš mít hotové ti sdělí tvůj manager. A ten často vůbec neví co to vlastně máš dělat a kolik to je práce. To si všechno musíš zjistit sám - studium manuálů, norem ale hlavně konzultace s DE kolegama. Mně to vycházelo cca 80% zjištování CO dělat, cca 5%  samotný FW/SW development,  cca 15% testování a další činnosti.

Němčina: Nejen dokumentace, ale i komenty v kódu a názvy funkcí a proměnných. Pokud si to neviděl tak máš sakra štestí.

Takže si stojím za svým, pokud někoho baví samotný vývoj SW, tak ať se advante vyhne.
« Poslední změna: 13. 10. 2023, 08:26:11 od MonkeyDiLuffy »

murf

Re:Siemens Advanta - zkušenosti
« Odpověď #6 kdy: 13. 10. 2023, 09:57:16 »
Agile: Největší výhoda opravdového agile je, že si někdo dá tu námahu a připraví SPRINTOVATELNÉ storky s popisem CO se bude dělat společně s akceptačníma kriteriema. Potom storky projdou review od SW Developerů kde se doplní tak aby byli srozumitelné a DEVELOPEŘI si je nabodujou. Tohle v Advante neexistuje. Tam dostaneš 1 task/storku na čem budeš dělat cca 2 roky, často bez jakéhokoliv popisu CO to vlastně máš dělat. A termín do kdy to máš mít hotové ti sdělí tvůj manager. A ten často vůbec neví co to vlastně máš dělat a kolik to je práce. To si všechno musíš zjistit sám - studium manuálů, norem ale hlavně konzultace s DE kolegama. Mně to vycházelo cca 80% zjištování CO dělat, cca 5%  samotný FW/SW development,  cca 15% testování a další činnosti.
To mi připomíná startup  :D

Jinak díky všem za reakce!

Longin

  • ***
  • 138
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Siemens Advanta - zkušenosti
« Odpověď #7 kdy: 14. 10. 2023, 12:13:00 »
Na Advantu jsem se ptal tady
https://forum.root.cz/index.php?topic=15879.165

Pokud chceš dělat embedded, tak bych se fakt podíval jinde.

Do Advanty jsem nastoupil, na pár měsíců se ohřál a padal pryč. Počítej s německým legacy kódem často s komentáři v němčině. To samé platí i o dokumentaci. Na ten legacy kód nechce nikdo šahat nebo začít u nových projektů na zelený louce, takže se to pořád přepoužívá, opravuje, fixuje, ohýbá a lepí se na to další a další wrappery, protože nikdo nechápe, jak některé bloky fungují.
 Žil jsem v představě, že na západ jsou kvalitní programátoři, ale díky této firmě jsem zjistil, že jsou akorát lépe placení. :D