Nejde mi zapnout notebook

Re:Nejde mi zapnout notebook
« Odpověď #15 kdy: 24. 03. 2014, 20:01:19 »
Ano je pravda ze to mal nechat skusenejsiemu... ale to tu uz bolo pisane tolko krat ze to nema cenu pisat. Popravde si  miesto toho "poucovania" mohol pouzit energiu na technickejsiu odpoved. Ale odpoved Typu: Je to
Nejedná se o poučování. Řeknu to ještě jednou.
Postup který jsem napsal je v dané chvíli jediný možný a adekvátní tomuto fóru.
1. Zachránit data
2. nechat si to opravit tam kde to umí.

Co je na tom špatně ? To jako chceš někomu, kdo neví CO vlastně udělal, protože TO udělal někdo kdo se snažil něco "opravit" a učil se na zrovna jeho věcech, tady radit jak má připájet nějakou pájkou nějaký utržený kontakt, nebo to má rozebírat tak dlouho až to už opravdu bude jen hromádka šrotu ?

Omlouvám se, ale po takových studentských opravářích vidím velmi často výsledek. Mnohdy to končí "moudrou" radou tak to zreinstaluj  (data fuč), nebo strč tam tohle či ono. A pak třeba udělá pá pá i celý motherboard... Takové zapomenuté chlazení dělá divy.
Otočený kabel u klávesnice, jsem taky viděl, a "přiletované" dráty od monitoru (aby nevypadly) taky.

Ano chyba se může stát. V první řadě se zachraňují data. = šup k někomu kdo umí HDD napojit a DATA bez ztráty stáhnout.
A pak se možno hrát s HW ... chceš-li tomu "chlapci" radit jak přijít o data a už nikdy nerozchodit HW můžeš.
Pak bude opravdu chudák.

Dělám v branži 22 let. V případě, že něco v HW zk****, resp. při opravě výsledek neodpovídá požadavku, tak rozhodně nezkouším to znovu opravit = okamžitě to dávám na stůl kolegovi, řeknu co jsem s tím dělal, a co to dělá/nedělá.

V drtivé většině to vyřeší během 20 minut, a eliminuje jakékoliv další ztráty a škody.

Něco jiného je problém s OS/SW, zvláště když máš zazálohovaná data, a něco jiného je laborovat s HW, když tento po "opravě" nejede.

asus? zavolaj na asus technicku podporu a urob co ti povedia. Na root.cz je vcelku hardcore. Vezmi si to takto ak mu neporadis ty poradi mu niekto iny. Chudak chlapec mozno len potreboval trocha nasmerovat. Miesto toho ma teraz komplex ci ma nieco do fora este nieco napisat alebo uz sa radsej neozvat.
Jestli mu z rad typu: "Vem to a jdi za někým kdo se tím živí / ROZUMÍ / umí to" a nebo "prvně zazálohuj data pak teprve to dej opravit" dostane nějaký komplex a nebo bude shánět informace jinde a následně o ty data přijde a laptop se stane neopravitelný, pak je to jeho volba.
A taky velmi cenná zkušenost, že příště má poslechnout ty co mu říkají správně co má s tím udělat.

A taky pokud mu to tady napíše více lidí, pak to svědčí o tom, že to je asi správnější postup.

Jestli si chce hrát na HW opraváře, resp. jestli opravdu chce laborovat s něčím, ať napíše. Pošlu mu několik laptopů u nichž je oprava nerentabilní či nemožná, ale může na tom zkoušet třeba ty HW experimenty.

Na laptopu, který chci ještě někdy používat, ale experimenty nejsou rozumná volba.
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS ---


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nejde mi zapnout notebook
« Odpověď #16 kdy: 24. 03. 2014, 22:51:22 »
Omlouvám se, ale po takových studentských opravářích vidím velmi často výsledek. Mnohdy to končí "moudrou" radou tak to zreinstaluj  (data fuč), nebo strč tam tohle či ono. A pak třeba udělá pá pá i celý motherboard... Takové zapomenuté chlazení dělá divy.
Otočený kabel u klávesnice, jsem taky viděl, a "přiletované" dráty od monitoru (aby nevypadly)

A to jsi jeste nevidel muj dnesni hack. Strkal jsem SATA disk do Dell Optiplex. Disk je tam namontovany na viku, takze se pri zavirani vuci mobu pohybuje a nekde se tam neco sprajclo, clovek do toho pri zavirani nevidi, a ulomil se kus konektou na SATA kabelu a co hure, jeste vetsi kus konektoru na disku - zbyly jen hole kontakty. Skoncilo to oholenim kabelu a pripajenim natvrdo na ty kontakty a nasledne jsem to zalil polyethylenem, ktery byl jedinou tavnou hmotou, ktera byla po ruce. No, funguje to a urcite tam je lepsi kontakt, nez byl v tom konektoru. ;-)

Re:Nejde mi zapnout notebook
« Odpověď #17 kdy: 25. 03. 2014, 08:33:08 »
.............kontakty. Skoncilo to oholenim kabelu a pripajenim natvrdo na ty kontakty a nasledne jsem to zalil polyethylenem, ktery byl jedinou tavnou hmotou, ktera byla po ruce. No, funguje to a urcite tam je lepsi kontakt, nez byl v tom konektoru. ;-)
No pokud tam není půl kila cínu tak ok, pokud pájeno micropájkou tak taky ok. Dokonce jsem videl funkční "pájení" vteřinovým lepidlem.

Někdy není zbytí.

Vylomené plasty = uchycení šroubů = na víku od monitoru řešíme dvousložkovým epoxidem, který to slepí a udrží ... bohužel mnohdy už to je následně nerozebíratelné, ale není zbytí, když je to kompletně sešrotované.

Avšak to jsou laptopy které už fakt slouží jen na dožití. Mnohdy už nejdou, díky zničeným kloubům, ani zavírat.
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS ---

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nejde mi zapnout notebook
« Odpověď #18 kdy: 25. 03. 2014, 12:12:06 »
.............kontakty. Skoncilo to oholenim kabelu a pripajenim natvrdo na ty kontakty a nasledne jsem to zalil polyethylenem, ktery byl jedinou tavnou hmotou, ktera byla po ruce. No, funguje to a urcite tam je lepsi kontakt, nez byl v tom konektoru. ;-)
No pokud tam není půl kila cínu tak ok, pokud pájeno micropájkou tak taky ok.

Mikropajka nebyla k mani. S ohledem na to, ze to bylo nutno udelat ve spechu, jsem to pajel dporovou pajkou na 220. Nastesti ma pomerne tenky hrot. Cinu tam je tak tolik, co bylo na predem pocinovanych dratkach + trocha, co jeste stekla z hrotu. Tedy hodne malo, ale drzi to ten polyethylen z flasky od mleka, tak se to nehybe a snad se to neurve.

Re:Nejde mi zapnout notebook
« Odpověď #19 kdy: 25. 03. 2014, 12:24:42 »
Mikropajka nebyla k mani. S ohledem na to, ze to bylo nutno udelat ve spechu, jsem to pajel dporovou pajkou na 220. Nastesti ma pomerne tenky hrot. Cinu tam je tak tolik, co bylo na predem pocinovanych dratkach +
Tak pokud člověk pájí "často" a umí to, lze použít cokoliv, aj pájku na okapy  ;D ;D ;D ;D ;D

trocha, co jeste stekla z hrotu. Tedy hodne malo, ale drzi to ten polyethylen z flasky od mleka, tak se to nehybe a snad se to neurve.
Ten polyethylen z flašky od mléka je zajímavý nápad... Asi je to tvrdší než tavné lepidlo, tedy není to pružné.
Čím jsi to tavil ?
Smrad z toho asi byl zajímavý...
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS ---


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nejde mi zapnout notebook
« Odpověď #20 kdy: 25. 03. 2014, 16:16:27 »
Ten polyethylen z flašky od mléka je zajímavý nápad... Asi je to tvrdší než tavné lepidlo, tedy není to pružné.
Čím jsi to tavil ?
Smrad z toho asi byl zajímavý...

Pro presnost se jednalo o zajistovaci krouzek z vicka, ktery je jedina cast, ktera neni mastna a nemusi se tedy myt. Dokonce byl zeleny, tak to krasne pasuje se zelenymi castmi, ktere tam dava Dell. Tavil jsem to pajkou a polyethylen nahodou smrdi mene, nez tavna lepidla, ktera take tavim pajkou, protoze to jinak hovno drzi. Ten polyethylen je spise polomekky, natahl jsem ho od plastu okolo konektoru az na izolaci kabelu a poradne prohral, aby se jakztakz spojil s podkladem, ktery jsem take trochu naklofal hrotem pajky.Pevne doufam, ze to pajeni mikroskopickymi kvanty cinu bude drzet, protoze dostat se k tomu ted, pod ten polyethylen, by byl dost porod. Leda zacit znovu, o kousek dal, rovnou na plosnaku.

Re:Nejde mi zapnout notebook
« Odpověď #21 kdy: 25. 03. 2014, 22:25:50 »


Tak jako "nouzovka" super nápad. Budu si to pamatovat. Protože tohle by mne fakt nenapadlo. Spíše bych sáhl po tom tavném lepidlu.

No spíše by možná bylo lepší se podívat po celém novém tišťáku... I když, když se to nebude rozdělávat tak by to mělo držet...
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS ---

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nejde mi zapnout notebook
« Odpověď #22 kdy: 26. 03. 2014, 00:04:56 »
No spíše by možná bylo lepší se podívat po celém novém tišťáku... I když, když se to nebude rozdělávat tak by to mělo držet...

Novy tistak na stary disk? To by asi byl problem. Takle to funguje a ze nejde odpojit kabel me moc nedrasa. A jednou se to vyhodi i s pocitacem. P 4 uz dnes neni zadna velka pila.