Program na fitování dat

milo86

Program na fitování dat
« kdy: 17. 09. 2013, 10:04:01 »
Dobrý den potřebuji poradit
řeším problém zpracování časových řad. V matlabu jsem pomocí cftool odseknul nepotřebná data, saturované hodnoty a celkově nastavil parametry pro fitování. Hodnoty které mi zbyly jsem proložil exponenciální křivkou(gaussovkou). cftool mi vrátí parametry "nejlepší " funkce pro daná data, tyto parametry dále zpracovávám. Protože zpracovávat tyto parametry je následně jednoduché chtěl bych to implementovat do kodu.
Jenže potřebuji dostat takovou rutinu do svého normálního programu kde matlab běžet nebude. Takže hledám jak to naprogramovat v C nebo C++. Proto sháním knihovnu nebo nějaké jinné řešení. Nebo radu jak se vlastně takové automatické fitování provádí, pokusil jsem se to naprogramovat, ale jednalo se naivní pokus a který ne vždy konverguje.
Zkoušel jsem už převod m-file do c-file, nefunguje to protože se cftool nemůže běžet samostatně bez matlabu.
Pokud vás něco napadá budu velice rád za vaše tipy.
Děkuji M
« Poslední změna: 17. 09. 2013, 10:04:22 od Petr Krčmář »


Re:Program na fitování dat
« Odpověď #1 kdy: 17. 09. 2013, 14:01:31 »
Zalezi, o jak komplikovany fitovani se jedna, ale co pouzit misto matlabu gnuplot? I v nem se fituje docela fajn, navic beztak jde pouzit i formou knihovny, tusim ze pro to existuji wrappery 8)

gamer

Re:Program na fitování dat
« Odpověď #2 kdy: 17. 09. 2013, 14:14:33 »
root je docela dobrá alternativa k matlabu ;)
http://root.cern.ch/drupal/