Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Server / Re:Fork časti HTTP komunikace
« Poslední příspěvek od _Jenda kdy Dnes v 20:05:37 »
Ahoj, ako by ste riešili fork http komunikácie, kde na jednej strane (klient) odošle http POST, a v prípade že na druhej strane server odpovie OK (200), tak tento load od klienta bude forknutý aj na tretiu stranu? Server nemám možnosť ovplyvniť, klient (rôzni klienti) bude posielať i rôzne GETy, ktoré by mali byť ignorované, resp. iné http statusy než 200 taktiež. Utilita môže byť "in the middle", so všetkým čo k tomu patrí (vlastné tls, ip:port, java, .net, čokoľvek). Dokáže toto nejaký opensource?
Ano, toto jsem dělal tak, že jsem si napsal program v Pythonu, který se tvářil jako HTTP server (socketserver.StreamRequestHandler - HTTP implementováno naivně jako "přečtu první řádek požadavku a rozhodnu se jestli je to POST/GET/..."), požadavek přeposlal (req = urllib.request.Request(url); req.add_header(hlavičky_původního_požadavku)) a pak zase odpověď poslal zpátky. Klient pak tento server používal jako HTTP proxy (šlo by i bez spolupráce klienta pomocí MITM).

Nerozumím tedy co znamená "forknutý aj na tretiu stranu" - jako že ho někomu vnutíš (jak? HTTP vyžaduje aby klient nejdřív poslal požadavek)? Nebo že ho uložíš do souboru?
2
Hardware / Re:Tlačítkový telefon v dnešní době?
« Poslední příspěvek od Tonda kdy Dnes v 18:57:52 »
Už jenom třeba vysílací výkon terminálu, LTE má 0,2 W, GSM 2W
3
Server / Re:Fork časti HTTP komunikace
« Poslední příspěvek od Filip Jirsák kdy Dnes v 18:45:15 »
Musíte klonovat všechny požadavky typu POST (případně podle dalších kritérií), a pak na základě odpovědi odfiltrovat ty, které vás nezajímají. Nejprve se posílá požadavek, pak teprve na něj přijde odpověď, takže v době mirrorování požadavku ještě neznáte odpověď a nevíte, zda je to ten, který vás zajímá.

Asi to půjde nakonfigurovat v lepších reverzních proxy, případně můžete použít mitmproxy.
4
Hardware / Re:Tlačítkový telefon v dnešní době?
« Poslední příspěvek od Tonda kdy Dnes v 18:16:00 »
Opet vam to opakuji jako jiz jinde. Na 2G frekvencich se rozjede alternativni technologie 4G/5G. To ze vam momentalne jede lepe 2G znamena jen to ze dana BTS ma v tom miste pokryti kde soubezne provozovane technologie 4G/5G nemaji. Coz ovsem neznamena ze na tom samem miste mit pokryti nebude az se 2G vypne.
No to jsem na to zvědav, aktuálně LTE800 ze stejného vysílače prostě je horší, než GSM
5
Odkladiště / Re:Není toto únos dialeru v Androidu?
« Poslední příspěvek od Ivo2003 kdy Dnes v 18:08:53 »
Telefon který nemá VoLTE tak musí při hovoru se přepojit z 4G sítě do 2G sítě a využít 2G síť pro hlasový hovor. Ta ale neumí souběžně data i hovor.
Takový telefon bude mít problém i při ukončení provozu 2G sítí - už z něj nepůjde volat.

Telefony co umí VoLTE, by jej měly mít aktivní automaticky. Pak jde přenášet data a hovořit souběžně. Stejně jako to šlo u 3G telefonů (3G umělo souběžně hlas i data).
6
Studium a uplatnění / Re:Potřebuje embedded vývojář vyhlášku 50?
« Poslední příspěvek od R3 D3 kdy Dnes v 17:45:34 »
Co se týče malého napětí, není malé napětí jako malé napětí. Kvalifikaci nepotřebujete pro bezpečné malé napětí. Což je ovšem terminus technikus, kterému rozumí jen lidé s elektrotechnickou kvalifikací. Bezpečného malého napětí dosáhnete jen s certifikovaným zdrojem bezpečného malého napětí a to jen v bezpečné instalaci, která splňuje nároky na obvody SELV. Požadavky na SELV obvody definuje ČSN EN 61140, ČSN EN 60364-4-41 a ČSN EN 61558. To je v průmyslných instalacích tak specifické, že se vyplatí elektrotechnickou kvalifikaci mít.

7
Studium a uplatnění / Re:Jak učit dětičky na základní škole?
« Poslední příspěvek od R3 D3 kdy Dnes v 17:25:56 »
Arduino se mi nezdá vhodné. Vhodnější je microbit přinejhorším RPI Pico.
8
Odkladiště / Re:Není toto únos dialeru v Androidu?
« Poslední příspěvek od David kdy Dnes v 16:56:17 »
Nevím, jak použít VoLTE, ale je běžné, že data při hovoru opravdu nejdou. Je potřeba mít Wi-Fi.
9
Windows a jiné systémy / Re:12 prázdných ikon v systémové liště Windows
« Poslední příspěvek od jjrsk kdy Dnes v 16:33:34 »
Pust si taskmanagor ... sestrel proces explorer.exe ... mozna ti po nejaky chvili sam nastartuje, kdyz ne, tak ho rucne spust (v tom taskmanagoru das spustit a napises tam explorer.exe). Efektivne to restartne prave tu listu. Ale efekt byva jen docasny.

Proste to soudruzi porad vylepsujou, co bys nechtel.
10
Hardware / Re:Tlačítkový telefon v dnešní době?
« Poslední příspěvek od Martin Poljak kdy Dnes v 16:05:04 »
Achjo. To je jak u blbych na pude. Cemu nerozumite na tom ze ze smeru odkud mate dobre 2G pokryti bude po prechodu na jinou technologii pokryti na te same frekvenci ze stejneho antenniho systemu? Najdete si BTS a zjistete si k jake technologii patri antenni systemy. Neni to nic sloziteho. A ano 800Mhz LTE  a 900Mhz GSM jsou uplne jine skatule a uplne jine anteny ktere na stozaru rozlisite.. Nevim jestli ve vasi dire uz zkouseli kombinovane.

Ano, je. Čemu vy nerozumíte na tom, že stejná BTS vysílá na prakticky stejných pásmech jak LTE, tak GSM? Z hlediska šíření signálu je 800 MHz a 900 MHz celkem zanedbatelný rozdíl, nepotřebuju to rozlišovat. Porozuměl jste vůbec o čem mluvím? Patláte se v detailech, které pro danou věc nejsou důležité.

Duvod proc najednou edge funguje a v danem miste LTE ne je proste ze neni LTE vykryto pripadne ne tim samym vykonem. Oba jsou to jine systemy ktere se stavely v jinych dobach a pozadavcich na vykryti. Po vypnuti 2G budete mit LTE nebo 5G v 8/n8.

Ano, na to se ptám. Může být důvodem nižší vysílací výkon LTE? Pokud ano, chápu. To je to, co chci celou dobu vědět. Pokud to tak je, po vypnutí budu mít teoreticky LTE v interérech za předpokladu, že ten výkon následně zvýší. O frekvence opravdu nejde, ty jsou prakticky obdobné. Proč je to tak ale i ve vlacích na desítkách kilometrů trati? Všude vykrývali nižšími výkony? Město jinak kryjí maximálně dva sektory a možná ani to ne. Ono je prťavé a BTS daleko, menší vesnice.

Proč se LTE vykrývalo nižšími výkony když data mají podstatně vyšší nároky na kvalitu signálu než hlas?

CDMA2000-EVDO byla technologie kterou provozoval O2 jako verejnou datovou sit pro recyklaci frekvenci po siti NMT450 a dale Nordic telecom (Ufon) pro hlasove a datove sluzby nez presel na LTE. Takze nemelte ze se s tim nikdo realne nesetkal.

Nenapsal jsem nikdo. Čtěte pořádně.
Stran: [1] 2 3 ... 10