Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Server / Re:Chyby na různých discích na Btrfs poli
« Poslední příspěvek od jjrsk kdy Dnes v 13:40:45 »
Tak ty neopravitelné chyby jsou právě vlastnost RAID1....
Jenze btrfs neni md ... a pokud mas zapnute COW (coz bydefault je) a pokud funguje spravne, tak se presne tohle vubec stat nemuze. Protoze do metadat se aktualizuje pri zapisu az potom, co mas potvrzeny zapis na disk(y). Takze bud data zapsana mas, nebo nemas ale nic mezi tim.

Jinak bych rek, ze postup "mam chyby na 2 discich = pridam do pole dalsi 2 disky" je vadny od sameho pocatku. Specielne kdyz dotycny provozoval defakto jbod. Kdyz uz, tak by davalo smysl vedle udelat jine pole, data na nej prekopirovat (ta co pujdou) a pak se pripadne zaobirat temi, ktera ne.

Dtto pokusy o replace, co chces replacovat kdyz tam nemas zadny pole ??? Replace je akce, ktera funguje kdyz mas R1 nebo R5/6. To pole pak umi data dopocitat, ale co chces asi tak dopocitavat, kdyz mas jeden vadnej disk?

2
Software / Re:Vivaldi je nepoužitelně pomalý
« Poslední příspěvek od Filip Jirsák kdy Dnes v 13:36:45 »
Na jakém systému a v jakém desktopovém prostředí? Mně Vivaldi funguje normálně, na MacOS a na Windows. Dříve mívalo problémy s hodně dlouhými stránkami, ale to je tak dva roky zpět – teď už je to OK.
3
Software / Vivaldi je nepoužitelně pomalý
« Poslední příspěvek od veskotskujehnusne kdy Dnes v 13:12:31 »
Ahoj, kdo používá Vivaldi, jak jste ho donutili trochu fungovat? Já jsem zvyklý pracovat s X okny a v nich X taby, desítky určitě. Když mám nově nainstalovaný Vivaldi a tři okna, maximálně do deseti tabů, začíná peklo. Po několika sekundách se sekne třeba i scrollování na stránce, to dělá i tady na Rootu. Někdo nějaké poznatky, nebo je to prostě takový odpad?

Ještě doplním, Chrome je bez problému.
4
Bazar / Prodám MikroTik hAP ax² + switch
« Poslední příspěvek od peterkozel kdy Dnes v 13:11:30 »
Dobry den, ak by mal niekto zaujem mam na predaj 2x hap ax2, bez krabice, bez drziakov a iba jeden adapter+switch s adapterom, bez krabice - CSS106-1G-4P-1S z alza.sk, v zaruke, 100e, fotky v pripade zaujmu
5
Odkladiště / Přístup ke Google z neexistujícího zařízení
« Poslední příspěvek od kajman_99 kdy Dnes v 12:40:55 »
Ahoj, mám dotaz, jestli by mi byl někdo schopen poradit.

Mám účet u Google.com, kde mám nastaveno 2FA pouze na mobilní telefon. Tento účet jsem delší dobu nepoužíval (nebylo potřeba), nyní tato potřeba nastala - heslo k účtu mám, ale telefonní číslo k tomuto účtu již neexistuje. Authenticator používám, ale tento účet v něm není zaveden a když se ho tam snažím přidat, tak chce heslo a následně 2FA ověření. Jako další možnost mi nabízí zaslání ověření na zařízení, kde je tento účet povolen, ale žádné takové nemám a po snaze ho někam přidat skončím opět na 2FA. Google nekomunikuje.

Děkuju
Jirka
6
Windows a jiné systémy / Re:Android neuznává práva souborů?
« Poslední příspěvek od mikesznovu kdy Dnes v 12:02:53 »
PROZATIM JE NA SFTP ještě brzo. Ty soubory nejdou číst vůbec kromě roota (a odlišný HOME je nesmysl, příkaz lls mi to potvrdí) a práva pro nadřazená adresáře mám, jinak bych si seznam souborů nevypsal.

ale pro adb potřebuju sedět u kysny na druhym konci, čili to je "pull" přístup.
Ty aplikace na sftp (pokud umí root) jsou fajn, asi to bude poslední možnost.
Když ale půjdo po příčině problému - nemožnost číst soubory, i když mají práva, proč to tak je?
Totiž, když jako debil  v klasické apliakci Soubory vytvořím druhou složku, vedle té druhé zdrojové a přesunu do ní soubory (přes su terminál  ,protože dosud nešly přečíst), tak se sice pak do té nově vytvořené složky dostanu, dokonce si mohu vylistovat soubory, ale čtení skončí na permission denied, respektive když soubor s obrázkem otevřu z aplikace Soubory, tak to na mě zahlásí halucinaci "Miniatura je nedostupná  ??? "

Mám z toho pocit, že oprávnění a owner v androidu jsou jen cár papíru - protože obě složky mají stejná oprávnění, soubory taky, zkoušel jsem třeba snížit na 660 pro soubory. lsattr je taky stejný, liší se jen v I což by měl být nějaký index..T

Takže aspoň se dostanu do složku, vidím, co je tam za soubory, ale nejde číst obsah(v terminálu s user oprávněním, v Soubory), stat hlásí stejné atributy jako jiné soubory.

Tak co to může být???
7
Server / Re:Chyby na různých discích na Btrfs poli
« Poslední příspěvek od Trident Vasco kdy Dnes v 11:43:29 »
Co rika smart? Zbehl si long test na vsech discich? Co rikaji smart logy (pokud je zarizeni umi) a pocitadla? Predpokladam ze na vsech zarizeni ho monitorujes. Tim spis pokud je to sbirka disku ruzneho puvodu.
Treba zminenou poruchu na sata kabliku lze vycist ze smart logu nebo kernel messages.
8
Windows a jiné systémy / Re:Zkopírování souborů z Androidu pomocí SFTP
« Poslední příspěvek od k3dAR kdy Dnes v 10:50:24 »
Na Androidu Total Commander nebo MiXplorer...
Oboje krome root pres Magisk podporuji i Shizuku ktere se pouziva na obejiti omezeni pristupu k data ci Android adresarum...
Oboje zaroven ma SFTP klienta...
9
na kopirovanie suborov pouzivam ADB.

A nebo:
https://f-droid.org/packages/org.primftpd/

A simple FTP and SFTP (SSH file transfer) server. Allows to exchange files with
other machines over WiFi. No more USB cable searching. Runs without root
privileges and is not started when device boots: Control yourself when the
server runs. However, while it runs it prevents standby to avoid long uploads
and downloads to abort.

Umi tyhle "Storage Type"
- Plain old filesystem
- Super user (device must be rooted)
- Android Storage Access Framework (SAF)
- Read only (SAF)
- Virtual Folders
10
SyncThing jsem chtěl navrhnout, nicméně:

1. Smazané fotky z telefonu to smaže i z počítače. Byla (a možná ještě je) tam sice volba Ignore delete, ale je to deprecated. Jo, je možné fotky na počítači přesunout jinam, čímž se smažou z telefonu.
2. Synchronizace vyžaduje, aby byla online obě zařízení současně. Zařízení spolu komunikují napřímo nebo přes relay, není tu ale cloud, kam by se fotky z telefonu uložily, když počítač neběží. (To by šlo dodělat nějakým hosted řešením, je tu možnost i šifrovat obsah.)

Pokud se s tím dá žít, může to být použitelná cesta.
Stran: [1] 2 3 ... 10