Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Studium a uplatnění / Re:Kde ako ajťák žiť?
« Poslední příspěvek od JackFrost66 kdy Dnes v 21:50:10 »
muzes mi vysvetlit tuhle vetu?

tak nejvyssi top prijem ma i pokladni.
Nevim co mam vysvetlit presne ale je znamo ze i ta pokladni se nema tam zle, kdyz dostane cca 130 - 140 000czk na ucet neco jako v te delnicke kategorii o cem si muze rada lidi nechat zdat. Plus pokud ma vymyslene dobre bydleni, jako jeden kluk, tak jeste usetri 90 tisic mesicne, to si moc lidi v CR neusetri  ;D 8)
2
Studium a uplatnění / Re:Kde ako ajťák žiť?
« Poslední příspěvek od JackFrost66 kdy Dnes v 21:48:16 »
Buď někam na vysoké hory nebo do města. Když jsme chtěli v Juře trochu chodit po lesích, všude potkáte leda ostnatý drát protože soukromé pozemky. Pro svobodného člověka, co si tam jede na pár let vydělat je to jedno a že mají nízké daně je fajn. S rodinou ale nic moc.
My chodili treba v Gruyeres a nebyl problem, spani u jezera v pohode a nikdo nas nikde nechytal, asi zalezi na oblasti a jakym stylem tam kdo kde spi. Ve spacaku to takovej problem nebude nekde mimo, jako treba tam prijit a udelat ohniste.
Jinak s tim platem, pak neni problem nekde si zaletet ci vyrazit jinde  :)
Jak jsou nebo nejsou prijemny, to bohuzel vic nevim. Jako turista kdy jsem byl na hrade, spal v parku v Curychu, neco se zeptal a nebo koupil, tak lidi fajn i pruvodci hodne milej. Jeste me poradil jak osulit Rakouskeho pruvodciho  ;D

3
Sítě / Re:Metronet končí, ke komu přejít?
« Poslední příspěvek od JackFrost66 kdy Dnes v 21:43:15 »
No jestli mas optiku potom ano, jinak 250 na 250 je nesmysl. Me nikdo s dratama nic nedelal a nic nove ani na ustredne nemam.
Podivam se na T-Mobil ze zvedavosti, jen ten teda nema prej nic moc echt ipv6 adresu co vim ze se resilo  :(

Tomto pripade asi jako z pohledu dlouhe tradice, znalosti techniku vede UVTnet cz  :)
4
Server / Re:CUPS mazání fronty z Win11
« Poslední příspěvek od Marek Staněk kdy Dnes v 21:30:09 »
Tak samozřejmě může být primárním cílem stát se expertem na úklid fronty v CUPSu, ale to už si každý soudruh musí rozvážit sám.
5
Vývoj / Re:Proč se cpe JavaScript na backend?
« Poslední příspěvek od Tomas-T kdy Dnes v 20:28:59 »
A to je možná další důvod. Knihoven jsou doslova miliony na kdeco a bez problémů dostupné a často navíc přímo přenositelné mezi Node.js a frontendem.
Ty miliony knihoven (i desítky různých na totožnou věc) nemusí být výhoda.
Nikdy ses s JS/Node nedostal do neřešitelného kolečka závislostí u aktualizace staršího projektu? Kdy nezbývá, než na to raději vůbec nesahat, nebo po výměně zastaralých a nepodporovaných knihoven nezanedbatelnou část kódu přepsat?
6
Studium a uplatnění / Re:Kde ako ajťák žiť?
« Poslední příspěvek od alex6bbc kdy Dnes v 20:26:00 »
ja si furt myslim, ze cesko je nej. a remote makat pro cizinu.
7
Studium a uplatnění / Re:Kde ako ajťák žiť?
« Poslední příspěvek od Pavel Stěhule kdy Dnes v 20:23:27 »

Australie - hodne lidi rikalo, ze tam chtelo prave zustat, realitivne slusna ekonomika, dovolena ta je cca 20dnu co rok, fajn i lidi, nejsou treba tak povrchni vs Americani. Vetsi sance ze maji na najem a nebo ze koupi teda byt. Dal teda i nejake ty benefity.
Bonus Australie je bokem, v pripadne nejake vojny, bude mene zasazena.
Lze jeste preletet v pripade problemu na Zeland ci pobliz na odlehsi ostrovy.
Zaroven Australie je hodne represivni a rada cenzuruje.
Mozne reseni je i Zeland, lidi tam take pracuji v IT a kdo ma rad prirodu, asi prijde na sve.
Jen Zelandani jako vseobecne radi utikaji do Australii pro lepsi ekonomiku. Australani tam zase radi litaji kvuli prirode.


Pokud bych si mel vybrat, v ramci toho bych volil Australii, kde je nejaky ten benefit, kvuli vojne s moznosti uprku na ruzne ostrovy.


K té Austrálii jsem slyšel dost historek ohledně nepříjemností s množstvím jedovatých pavouků, hadů a Bůh ví, čeho dalšího. Pro nic za nic to trestanecká kolonie nebyla.

Ten popis mi přijde dost povrchní, ale budiž. Ekonomicky bych řekl, že to bude spíš horší než lepší, a tehdy nemají Cizince v lásce nikde. Zvlášť pokud přijdou v nějaké větší vlně. Teď 5-10 let nemá smysl nějak plánovat, spekulovat a chce to nějak proplout. Každý rok může být v každé zemi dost jiný, teď to bude hodně turbulentní.
8
Hardware / Re:Wi-Fi kamera na chatu, co pošle fotku jednou denně
« Poslední příspěvek od Ufonion kdy Dnes v 19:18:31 »
Používam Octocam, (rpi zero) už se ale nedělá. Vypadalo jako chobotnička a mělo to jednoduchý přísavky na okno. Ale RPI zero a kamerka bude fungovat, Stačí stáhnout Motioneye - hotovou distribuci s web rozhranim pro konfiguraci. Umi odesilat na mail. https://github.com/motioneye-project/motioneyeos/releases.
9
Studium a uplatnění / Re:Kde ako ajťák žiť?
« Poslední příspěvek od pruzkumbojem kdy Dnes v 19:00:57 »
muzes mi vysvetlit tuhle vetu?

tak nejvyssi top prijem ma i pokladni.
10
Vývoj / Re:Proč se cpe JavaScript na backend?
« Poslední příspěvek od Martin Poljak kdy Dnes v 18:50:44 »
Nebo třeba proto, že je výhodné aby frontend developer alespoň trochu rozuměl i backendu a naopak? Takže je pak úplně zbytečná režie navíc používat víc jazyků? Když si napíši backendy v C#, Javě nebo v Ruby (doplňte svůj oblíbený jazyk), bude to sice možná hezké ale co tím získám navíc? Mnohdy skoro nic, za to pak budu muset držet vývojáře jak třeba javové tak javascriptové a polovina frontendistů se mi navíc na nějakou Javu nebo C# vykašle a když ne, nechají si to zaplatit. Takže pak budu v případě něčího neočekávaného výpadku leda zírat do stěny.

Přitom stačí mít v JS všechno, Node.js žádná věda taky není a všechny tyhle problémy to řeší bez dalšího samo.

Udržuješ nějaký projekt (nebo dokonce produkt) který má napsaný backend v js? Jak je projekt složitý? Kolik let?

Teď aktuálně zrovna asi čtyři roky? Tak nějak. Složitost nevím jak kvalifikovat. Odhlédnuto od frontendu jsem primárně rubista, jenomže víme, jaký je o Ruby bez Rails zájem a Node.js na backendu stejně nebyla moje volba, přišel jsem už k dávno rozhodnutému a projekt je zajímavý. Sám bych si ho rozhodně nevybral ale bránit se mu také nepotřebuji.

Vidím výhody, ale i nevýhody.

Tak je to se vším.

Zatím mám pocit, že js knihovny vznikají jak houby po dešti a taky tak rychle zanikají. Nástroje (Cpu profiling, memory profiling, analýza gc logů) nejsou, nebo nejsou tak dobré jako v jvm nebo .net platformě, ale jsem mimo tento ekosystém. JS-TS používám na clientu(ale málo) a psaní playwright testů.

A to je možná další důvod. Knihoven jsou doslova miliony na kdeco a bez problémů dostupné a často navíc přímo přenositelné mezi Node.js a frontendem.
Stran: [1] 2 3 ... 10