Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Hardware / Re:Zigbee brána spolupracující s Raspberry Pi
« Poslední příspěvek od synuhed kdy Dnes v 18:46:27 »
Vyzkousel jsem nekolik TI cipu (vc. ruznych verzi firmware - coz vyzaduje programator) a skoncil vsude u SONOS 3.
Prvni podstatna vlastnost je - kolik coordinator zvladne adres (zarizeni) pocet je omezen.. (a to je fakt dulezite vedet).
Vymenou coordinatoru, musite v novem znova zarizeni zaregistrovat (coz na Vas Wifi nebude chtit, staci mit jen stejny SSID/heslo)
Dalsi je rozsah podpory protokolu (jedna z oblibenych hruz je nastaveni zarizeni na knoflikovou baterii jako router.., to se mi u TI nepodarilo vyresit, Sonof problem nema).
Zigbee protokol je desne pomalej, nekontinualni a presouva jen malo dat (typicke IoT) s tim se musi pocitat. Po vypadku napajeni to muze nejakou dobu trvat, nez se vse zotavi - nastaveni vychozich stavu je tedy dulezite!  A vypadek muze byt castecny..jedna faze, okruh.... bacha na automatizaci!
Nedoporucuji pouzivat Zigbee jako jedinny zpusob ovladani.. Takhle jsem az dost pozde prisel na to, ze bazen stale jede, i kdyz hlasil vypnuto a pak hledal jak ho odpojit.. takze bacha i na ovladani vody, topeni atd.. za topeni si zaplatite sam, voda muze vytopit souseda.. A je treba pocitat i s tim, ze neco odejde nebo autor reseni nebude po ruce..
WiFi zarizeni ma obecne vetsi dosah, ale neumi mesh. Pri vypnuti routeru Wifi kazdej vidi jaka zarizeni kde mate! Znama to radost od smart TV a ruznych hubu..
Chce nad tim premyslet.. dnes se tlaci dopredu novejsi protokoly.. ktere resi nektera rizika, ale rada zustava.

A nezapomente, ze normalni rusicka 2.4/5Ghz spolehlive sejme.. o Zigbee nemluve.. (a tam to ani nepoznate, ze to nekdo rusi..)

Zdar bastlirum..
2
Windows a jiné systémy / Re:Instalace Windows na oficiálně nepodporované PC
« Poslední příspěvek od Karmelos kdy Dnes v 18:27:35 »
3) můžeš to zkusit nainstalovat do virtuálu - kvm.
3
Windows a jiné systémy / Re:Instalace Windows na oficiálně nepodporované PC
« Poslední příspěvek od Filip Jirsák kdy Dnes v 18:20:20 »
Zajímalo by mne, jak jste dospěl k tomu, že budete všechny své dotazy psát tučným písmem. To si myslíte, že jsou vaše dotazy důležitější, než otázky ostatních? Nebo co vás k tomu vede?
4
Windows a jiné systémy / Re:Instalace Windows na oficiálně nepodporované PC
« Poslední příspěvek od RDa kdy Dnes v 17:40:21 »
Mas 2 moznosti:
1) prodat a koupit neco novejsiho
2) pouzivat W10
5
Windows a jiné systémy / Instalace Windows na oficiálně nepodporované PC
« Poslední příspěvek od IMB kdy Dnes v 17:17:39 »
Windows 11 - Instalace a ovladače na oficiálně nepodporované komponenty (na oficiálně Microsoft nepodporovaný PC) - postup? (PC: CPU 6.-gen. SkyLake i7 6700T, 32 GB RAM; typ: Lenovo V510z)   
6
Vývoj / Re:Produktivita vývojáře v době AI
« Poslední příspěvek od Vít Šesták (v6ak) kdy Dnes v 17:05:41 »
Otázka je, jestli jsme blíže AI, která naprogramuje něco většího, nebo AI, která bude konverzovat se zákazníkem, aby zjistila všechny požadavky…
7
Vývoj / Re:Produktivita vývojáře v AI době
« Poslední příspěvek od Bleckeb kdy Dnes v 15:39:43 »
S dovolením vstoupím do diskuze s paralelou stavebnice. Samozřejmě mne nikdo nezaplatí, že vyrábím kostky lega, to umí už někdo lépe, dokonce i za to, že složím pár kostiček k sobě a vznikne jednoduchý podvozek auta mne nikdo moc nepochválí, ale že z těch dílů, a složitějších celků složím dohromady stavbu, kterou zákazník chtěl (a ani neví, že ji vlastně chtěl a to co prvně říkal, že chce, může být vlastně něco úplně jiného), to je ta přidaná hodnota, a to je to co zatím AI nahradit neumí.

Taková paralela na celkem už starý vtípek:

"Aby AI nahradila práci programátora, musel by se zákazník naučit detailně popsat svoje požadavky.. Jo, jsme v pohodě"  ;)
8
Vývoj / Re:Produktivita vývojáře v AI době
« Poslední příspěvek od premekv kdy Dnes v 15:17:27 »
Pokud to je něco, co člověk vymýšlet nechce, proč ne. Ale já osobně se tedy tímhle oborem živím právě proto, že mě to něco vymýšlet baví. A za to mě ostatně taky platí.

Mám náladu tak si trochu zakomunikuji. V programování high lvl/low lvl v 99,999% vymýšlíš tak jako tak znovu kolo, které před tebou už někdo vytvořil. Jinak řečeno naprogramuješ stejnou myšlenku jinak(někdy lépe, někdy hůře-> respektive většinou hůře).

* Co jsi kdy vymyslel co před tebou ještě nikdo nikdy nevymyslel či nestvořil ? Stačí 1 příklad a kolik jsi jich celkově za celý život zvládl.

S dovolením vstoupím do diskuze s paralelou stavebnice. Samozřejmě mne nikdo nezaplatí, že vyrábím kostky lega, to umí už někdo lépe, dokonce i za to, že složím pár kostiček k sobě a vznikne jednoduchý podvozek auta mne nikdo moc nepochválí, ale že z těch dílů, a složitějších celků složím dohromady stavbu, kterou zákazník chtěl (a ani neví, že ji vlastně chtěl a to co prvně říkal, že chce, může být vlastně něco úplně jiného), to je ta přidaná hodnota, a to je to co zatím AI nahradit neumí.
9
Studium a uplatnění / Re:Ako fungujete na HO v spojení s rodinou?
« Poslední příspěvek od Trident Vasco kdy Dnes v 15:09:41 »
Mohu srovnavat HO uz u meho dedecka ktery pracoval na prekladech. Je tam par bodu spolecnych.
1. Klid na praci. Deti nesmi rusit. Budto resite rodinu nebo zamestnani. Nikde ne oboji soucasne!
2. Vlastni mistnost. Koutek s laptopem u ktereho se krcite ale muzou tam fakani a pes neni vlastni mistnost!
3. Slusnou konektivitu
4. Hodne monitoru
5. Dodrzovani pracovni doby
6. Poradny nabytek vcetne zidle,klavesnice i monitoru.
7. Chodit obcas s kolegy na pivo nebo na jidlo a setkavat se jednou za cas lze-li to. Aby clovek citil porad nejakou socializaci.
10
Bazar / Re:Prodám Mikrotik CAP AX
« Poslední příspěvek od czipis kdy Dnes v 14:53:23 »
zdravím, nabízím 1500 osobně Brno, injektor ani zdroj nepotřebuji.
Stran: [1] 2 3 ... 10