Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Software / Re:VP9 do HEVC bez komprese pomocí FFMpeg
« Poslední příspěvek od _Jenda kdy Dnes v 01:11:47 »
Tzn. pro váš případ, když to zjednoduším.

ffmpeg -i vstup.mp4 -c:a copy -c:v libx265 -crf 25 vystup.mp4
Přesně tak. Ještě bych zvážil, pokud tolik nezáleží na času a CPU komprese:
  • -preset slow - pomalejší běh ale menší výsledný soubor. Jedna z věcí kterou ovlivňuje je třeba ten tebou zmíněný rc-lookahead - viz https://x265.readthedocs.io/en/stable/presets.html
  • -x265-params pools=none (nebo třeba 4) - vypnutí multithreadingu, x265 nějak paralelizuje přes snímky a má pak prý horší kompresi, protože nemůže využít všech rozdílů mezi snímky
2
Sítě / Re:Vodafone chce výměnu modemu pro dual-stack
« Poslední příspěvek od Radek Zajíc kdy 28. 09. 2024, 23:42:31 »
@Dan Ohnesorg: díky. K tomu dual-stacku nejde na webu oficiálně dohledat vůbec nic, po komunikační stránce jim to taky moc nejde.
3
Sítě / Re:Vodafone chce výměnu modemu pro dual-stack
« Poslední příspěvek od Dan Ohnesorg kdy 28. 09. 2024, 23:00:40 »
K jakemu datu vam VF bude aktivovat dual-stack?

Maji to dvoufazove, 11.10. dojde ke zruseni IPv4 adres a od 19.10. pobezime na nove konfiguraci. Do toho 11.10. muzeme dat vypoved bez sankce za predcasne ukonceni smlouvy.
4
Sítě / Re:Firewall: může server být neviditelný?
« Poslední příspěvek od Filip Jirsák kdy 28. 09. 2024, 22:51:48 »
Je mozne nastavit firewall(linux/*bsd) tak aby prepustil dnu iba nakonfigurovane ip adresy a pre vsetko ostatne sa server tvaril ako neexistujuci, takze ani skenovaci boti by nemohli zistit ze ip adresa je vyuzita?
Ano, jde. Z vybraných IP adres komunikaci povolíte, pakety z ostatních IP adres budete zahazovat (v Linuxovém firewallu je to politika DROP).
5
O serveru Root.cz / Re:Proc muj post byl presunut na /dev/null?
« Poslední příspěvek od Petr Krčmář kdy 28. 09. 2024, 22:36:33 »
Protože oznámení nepatří do fóra, ale do zpráviček. Fórum funguje jako poradna, ne jako ohlašovna. Příště prosím klidně napište zprávičku do správného formuláře, ale nevkládejte zprávičky do fóra. Díky
6
Hardware / signal yuv do monitoru ???
« Poslední příspěvek od mikesznovu kdy 28. 09. 2024, 22:28:48 »
je třeba koupit relativně nový model aby podporoval chroma 4:4:4. A se sniženou modrou složkou se také začínají objevovat.
on se snad do monitoru posila signal yuv? Nebo 4:4:4 je novinarska zkratka pro rgb? S timle jsem se nikdy nesetkal, mozna tohle dela nejaky DSC komprimacni standard nebo nejaky hodne divny kombinace, kdy byly pomaly rozhrani HDMI 1.2 a rozliseni monitoru rostlo
7
Sítě / Firewall: může server být neviditelný?
« Poslední příspěvek od hknmtt kdy 28. 09. 2024, 22:27:38 »
Je mozne nastavit firewall(linux/*bsd) tak aby prepustil dnu iba nakonfigurovane ip adresy a pre vsetko ostatne sa server tvaril ako neexistujuci, takze ani skenovaci boti by nemohli zistit ze ip adresa je vyuzita?
8
/dev/null / Re:EvilSocket: Attacking UNIX Systems via CUPS, Part I
« Poslední příspěvek od mikesznovu kdy 28. 09. 2024, 22:23:35 »
a jsou to cesky certi ?  Bomba bude na 5.12. tedy . asi.
Omlouvam se, linux mi deaktivoval prepinani layoutu.
9
Desktop / Proč mi zabiják OOM zabil Chromium
« Poslední příspěvek od mikesznovu kdy 28. 09. 2024, 22:21:09 »
Na linuxu radi zabijak OOM, zabil mi browsera. Jde nejak nastavit, aby ten hajzl nerusil moje kruhy?
systemd invoked oom-killer: gfp_mask=0x100cca(GFP_HIGHUSER_MOVABLE), order=0, oom_score_adj=0
Out of memory: Killed process 13104 (chromium-browse) total-vm:724616kB, anon-rss:220904kB, file-rss:0kB, shmem-rss:3408kB, UID:1000 pgtables:750kB oom_score_adj:300


K tomu se poji divna vec. mel jsem otevren chromium asi 20 taby. pohoda. Nekolik hodin, pak jsem uspal pocitac,..... celou dobu jsem mel zapnuty htop a koukam na vyuziti na nic nenasvedcovalo, nejakemu pruseru.
....

 po pul dni probudil .., pokracoval v operacich  v chromu, ale spis taby zaviral. Asi 20 minut.  Je mi divne ze spotreba pameti nenapadne roste, swap je na maximu. Ale po kazdem zavreni se o neco, 10MB uvolni, RAMka taky pomalu.  Zapnu devtools na jedne strance, neco am chci postelovat, po 2 minutach zamrzne mys. Zkousim Ctrl+W jestli se to hne, ale po dalsi minute vidim, ze se mi zavrela okna (pomalu,ne najednou) a dokonce se odhlasuju. Po prepnuti do Ctrl1 vidim, ze je to v hajzlu, ramka skoro prazndna, opravdu jsem byl odhlaseny.

Da se zjistit, jestli ten hajzl zabil rovnou chromium-browse nejvyssiho ?  Tomu neni nic svaty? Proc treba nezabil render proces chromu nebo subframe,  gpu process? to by nezavrelo chrom, ale jen killnulo taby( zadne smajliky s vypichnutymi oci na ouskach tabu jsem nevidel). Pripoustim, parent proces chromu mohl mit nejvetsi podil RAM.

Jenze = = htop , serazeno dle MEM , nejvetsi sloupec bylo chrome a mel 9.4%. (nevim z ceho se to pocita a ostatni sloupce neumim cist)

je ten nebezpecny xindl oom nejak laditelny, aby nejak procesy  mel zakonem zakazano prznit? Pokud ano, do takove granularity, ze se rozlisi hlavni parent proces chromium  a render subproces (rozdil je v cmdline urcite)?
10
Desktop / Nelze přepnout klávesnici a indikátor je k ničemu
« Poslední příspěvek od mikesznovu kdy 28. 09. 2024, 22:07:09 »
v MATE prostredi jsem se konecne doklikal jak prepnout jazyk jakou zkratkou byla to asi dvacata osma polozka v options, ale chvalim ze je na vyber asi osm moznosti modifikacnich klaves.

Ale po logoutu a loginu mi nejde prepnout layout, ani zkratkou, ani kliknutim levym tlacitkem na cs (ano, hlasi to cs, i kdyz mam en). pravy klik /:layouts - vyberu czech = neudela naprosto nic
Kde je problem, proc to  nefunguje??? jaka komponenta v linuxu, v MATE ma starosti prepinani jazyku

DokonceShow current layout z toho praveho kliku mi ukazuje cesky layout na monitoru, ale to je mi platne jak vytistena fotka mrtveho psa
Stran: [1] 2 3 ... 10