Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Sítě / Re:Velmi pomalý internet v mobilu
« Poslední příspěvek od Martin-2 kdy Dnes v 22:30:47 »
Jak již bylo uvedeno, celé to zní jako 2G což dnes už i na hlasové volání je nedostatečné.

Prvně - Pokud máte možnost vyzkoušet jinou SIM ve vašem telefonu od někoho komu funguje internet. Zjistíte tak, zda-li to nebylo nakonec tím telefonem či jeho nastavením.

Následovně - Zajděte do prodejny aby vám dali novou SIM. Nutno podotknout tak SIM se již nedají klonovat (údajně kvůli bezpečnosti), takže si zálohuje SMS případně preneste do android/Apple cloud nebo prostě přepošlete na jiné číslo.

I když to dnes nepoužíváte, dořešil bych to co nejdřív, kdyby jste to zase někdy potřeboval.
2
Sítě / Re:Velmi pomalý internet v mobilu
« Poslední příspěvek od k3dAR kdy Dnes v 22:14:21 »
Bezne chovani je ze rychlost je vetsinou rychlejsi nez bezne pripojeni doma, pokud si teda mel venku slimaka, tak to bylo EDGE (ikonka v liste E) at uz kvuli nedostupnemu 4G/5G ve vzduchu, telefonu ci moznost tve sim... (Treba 5 a vice let stara sim nemusi s 5G a mozna ani 4G vzdy spravne fungovat, operator by ti ji pripadne zdarma vymenit (samozrejme se zachovanim cisla) za novou/moderni)
3
Hardware / Re:Jaký hardware na domácí Asterisk?
« Poslední příspěvek od CPU kdy Dnes v 21:55:41 »
Zapnout v nastavení telefonu ≠ mít aktivní službu.
Alespoň u mě se muselo zapnout v telefonu a zároveň aktivovat službu, jinak se to tvářilo jako funkční, ale nefungovalo to.

Každopádně, VOIP má i tak výhodu, že v telefonu funguje bez SIM
To už je hodně unavený argument, prostě napiš, že VOIP je tvůj sen a miluješ ho.
Klidně si používej AIX a BT100vku :-D
Ale nic to nemění na tom, že VOIP byl poměrně efektivně vytlačen mobily.

4
Hardware / Re:Jaký hardware na domácí Asterisk?
« Poslední příspěvek od k3dAR kdy Dnes v 21:40:09 »
Našel jsem jsem přes vyhledávání aplikaci "Wi-Fi Calling", takže předpokládám, že telefon to umí. Ale ke konfiguraci se dostat stále nedokážou.
Urcite to souvisi se sim, napr. System prepnu do English (a pro jistotu dam reboot), otevru Settings, dam vyhledavat "calling", najde mi to "WiFi Calling, Use Wi-Fi for calls to improve quality", tuknu na to a hodi me to do nastaveni me SIM a oznaci v sekci Calling "Wi-Fi Volání" (tedy cesky! :⁠-⁠) a kdyz na to tuknu zobrazi se obrazovka s prepinacem "Use Wi-Fi calling" a moznosti vybrat preferovane chovani viz screenshot, na nem je i videt ikonka povoleneho Wifi volani (mezi wifi a mobilnim signalem)... Mam FairPhone5 s Android 14 a T-Mobile CZ pausalni soukroma fyzicka sim...
5
Sítě / Re:Nefunkční torrenty v Deluge
« Poslední příspěvek od Martin Koleček kdy Dnes v 21:26:38 »
problém stále přetrvává

přidal jsem závislosti jako libtorrent a python3-libtorrent ale nic se nemění
6
Hardware / Re:Doporučte čtečku knih, ne Kindle
« Poslední příspěvek od R3 D3 kdy Dnes v 21:20:58 »
Já mám pocketbook a onyx boox. Pocketbook je malý, lehký, dlouho vydrží, dobrý na epub a cestování. Onyx má výkon, android, skvělý zápisník.
7
Sítě / Re:Velmi pomalý internet v mobilu
« Poslední příspěvek od vitajakoubek kdy Dnes v 21:15:14 »
Prvně se podívejte jestli se vubec ladíte aspon pod 4/LTE nebo přes 5G. Pak je problem lokalita kde je sice lte signal plnej ale btska to nedává a natočíte třeba 3-5Mbit což je to samy u 5G signalu

Já třeba na vsi venku naměřim cca 7 Mbit, sjedu do městečka a natočim 300Mbit+. Jdu do lesa na houby a v lese 15Mbit :). Hodně záleží kde jste + jestli náhodou nemáte nějakej tarif co je omezenej na rychlosti
8
Sítě / Re:Řešení internetu na samotě
« Poslední příspěvek od vitajakoubek kdy Dnes v 21:11:21 »
Takže na dílně kde na telefonu 1 čárka lte signalu a spíš se neudrží natočeno s MF268 35Mbit než jsem vypnul zbytečný bandy v nastavení protože to mělo chut se furt přeladovat na 800 takže rychlost padala takže jsem mu to tam nechal a časem až někde seženu greenpacket tak ho otestuju místo 268
9
Sítě / Re:Ethernetový kabel nefunkční, ale elektricky průchozí
« Poslední příspěvek od H_c6_12 kdy Dnes v 20:48:17 »
Mohu se přidat s dotazem na nějaký rozumný (cena/výkon) tester-analyzator v nižších jednotkách tisíců - Kč :).
10
Sítě / Re:Metronet končí, ke komu přejít?
« Poslední příspěvek od ripper6 kdy Dnes v 19:58:22 »
Diky, dobra dam jim vedet. Ja zadne wi-fi mit nemohu, vyzaduje to antenu, stejne tak nemohu mit optiku.
Takze pro me je zajmave jen xDSL.
Ja zustanu zatim, pokud mi daji toto vse za stejnych podminek  :) Nechci si do toho moc vrtat, stalo me dost penez router AVM, dal vecne x vyjezdu techniku.
Stran: [1] 2 3 ... 10