Proč bych proboha dělal takový nepořádek mapování? Když už desítky let je prioritou UNC cesta, asi deset let DFS?! Když už musim mapovat shares, tak si snad pohlídám, abych v tom neměl takový šílený hokej, jak píšete.
To ani nemusíš. Ono úplně stačí, když nějakej jantar udělá mnohaúrovňovou strukturu složek, vylepší to diakritikou, a pak se nad tím pokusíš spustit nějakou konzolovku, ideálně ještě v nějakým dávkovým řetězci, kde se operace budou lišit podle toho, na který složce je budeš provádět = budeš potřebovat ty cesty nějak filtrovat. Dostaneš to v různým kódování nejen podle toho, jestli to spustíš přes CMD nebo PowerShell, ale bude se to často lišit i podle verze systému a jestli to budou wokna 64bitový nebo starý 32bitový desítky, 7/2008, nebo XP/2003. A jako bonus se to bude lišit podle toho, jak má dotyčnej uživatel, pod kterým se to spustí, nastavený regionální nastavení. A kdyby to nebylo málo, tak se to ještě umí lišit podle toho, jestli to spustíš z CMD spuštěnýho interaktivně (tzn Win+R, CMD.exe, <tvoje_dávka>.cmd), nebo jestli <tvoje_dávka>.cmd spustíš z něčeho, co už běží.
A další veledílo jsou komprimovaný složky, kterejm ve 2024Q4 s velikou slávou přidali podporu RARů a 7z. Ono to totiž umí jen některý komprimační metody a vůbec to neumí zaheslovaný archivy, což by byl ten menší problém. Ten větší problém je, že to má daleko větší omezení hloubky vnoření struktury složek v archivu, než ty origo archivátory, takže se ti může stát, že i když si při balení originálním 7zipem dáš bacha abys to nezahesloval a nepoužil LZMA2 na Ultra do solid archivu s blokem větším než tuším 1GB a slovníkem větším než 128MB, tak to na druhým konci samotnejma Windowsama stejně nerozbalíš, protože máš přešvihnutou maximální očekávanou hloubku vnoření nebo délku cesty uvnitř archivu, nebo nějaký podobný srandičky.