tak mal si pravdu, ked som povolil obojsmernu komunikaciu medzi tv vlan a pc vlan, tak uz funguje v podstate vsetko okrem castingu priamo cez Windows, ten stale TV nevyhlada ako zariadenie dostupne na castovanie, ale ako tu uz niekto spomenul, ten problem asi nebude vo VLAN (MDNS).
Dost mi ale vadi, ze aby bol chromecast plne funkcny, tak musi byt povolena obojsmerna komunikacia, to potom pouzitie VLAN straca zmysel, no myslim si, ze z bezpecnostneho hladiska je dobre mat srandicky typu smart TV a ine multimedia boxy izolovane od zbytku siete. Takze asi budem musiet ozeliet funkciu castingu v prospech bezpecnosti.
PS: Vobec nerozumiem tomu preco by mala TV ako receiver spatne komunikovat so sender zariadenim. Ved sender posiela video do TV, ktora ho uz nema posielat spet do siete sendera, ale ma ho len zobrazit.
Hmm.. mám tu bohužel spíš Apple věci, žádný Chromecast ani televizi, abych to ozkoušel. Spíš jsem to nastavoval tak různě po známých, naposled někde na Ubiquity FW.
Ale podle mě by receiver sám o sobě komunikovat se senderem neměl. Proto jsem zmiňoval, že by měla být povolená existující spojení - established, related. (neměla by být potřeba nová spojení založená z izolované VLANy)
Jestli si to pamatuju dobře, tak Chromecast casting jede zhruba takhle.
Po objevení zařízení a zvolení k posílání se vytvoří obousměrný websocket kanál ze senderu na receiver.
Pak to streamuje v podstatě dvěma způsoby.
- casting z nějaké podporované aplikace (která má odpovídající appku na receiveru). Např. YouTube. Předá se odkaz s pozicí, stream už si pak tahá dál receiver a sám pokračuje v přehrávání.
- mirroring, kdy se použije RTP/UDP s nějakou kompresí jako H.264, VP9 a aktivně ty pakety posílá zas sender
Všechny věci ohledně přehrávání (ovládání, pozice, nějaké řízení toku atp.) se odehrává jen přes ten už existující websocket kanál.
Případně to zkusit nějak dál zmonitorovat..