Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Vývoj / Re:Produktivita vývojáře v době AI
« Poslední příspěvek od alex6bbc kdy Dnes v 15:10:07 »
obcas jsem tam neco zkusil dat a vysledek byl dost slaby.
2
Vývoj / Re:Produktivita vývojáře v AI době
« Poslední příspěvek od technomaniak kdy Dnes v 15:03:27 »
Jak to máte vy drazí kolegové?

Zkusil a nepoužívám. Ty nápovědy digitálního šprta jsou pro příliš sofistikované a hluboké problémy naprosto k ničemu. Je užitečná pouze pro programátora co kóduje pouze povrchní a známé problémy a postupy.
3
Sítě / Re:Firewall s whitelistem při často měnící se ip adrese
« Poslední příspěvek od xsouku04 kdy Dnes v 14:51:49 »
...

Vis vubec co je NAT (CGNAT).

Uvedomujes si, ze jsi daval roky do whitelistu IP adresy, pod jednou muze byt treba 128 zarizeni?

Co to je za firmu? :) Dobry uz vim, ty jsi leaknul svoji firmu v jednom postu.

Samozřejmě že vím. Firewall není jediná ochrana, ale je zde hlavně proto, aby služby nešlo hromadně skenovat a napadat z libovolné části světa.
4
Sítě / Re:Firewall s whitelistem při často měnící se ip adrese
« Poslední příspěvek od xsouku04 kdy Dnes v 14:50:09 »
Ale doma wireguard používat nesmí, protože kdyby se ním něco stalo, je třeba se umět hlásit napřímo.
A to proč jako proboha?  :o

Chápal bych, kdyby šlo o zero trust network, že se generická VPN postupně zařezává, protože "důvěryhodná síť" je tak trochu nesmysl, a nahrazuje se to client-to-server tunelama, nejspíš i s těžkým monitorováním všeho na každém individuálním zařízení (zmíněný Tailscale, nebo třeba Banyan). Ale tam pak taky vůbec není potřeba řešit nějaké takovéhle firewall věci, tam je důvěryhodný proxyhost(s), přes který všechno jde.

Ale takhle přímo vystrkovat kritické servery ven (kde zřejmě nejde počkat tu hodinu dvě, než jako admin pořešíš výpadek VPN), byť s omezením na IP, to mi zavání hrozícím průšvihem. Chyba v konfiguraci, co to omylem otevře víc, než měla, nesmazaná IP, kterou dostane nějaký zavirovaný uživatel... Navíc je to složitější, pořád se musí něco přenastavovávat. Můžeš nám vysvětlit, jaký přínos tohle řešení má, oproti dvěma nebo třem nezávislým VPN serverům?

Protože kdyby wireguard nefungoval, tak by jste to opravovali jak, když se tam ani nepřihlásíte?  Ano je možné mít wireguardy dva a přepínat, ale i když je to méně pravděpdobné, tak by nemuseli jet oba.
5
Hardware / Re:Fotorámeček na Vánoce
« Poslední příspěvek od franc.josef kdy Dnes v 14:49:09 »
Nebo jim to nasdílej na TV, s ovladačem to důchodci většinou umí
6
Bazar / Re:Prodám 3× NVMe U.2 8TB disky
« Poslední příspěvek od motyq kdy Dnes v 14:42:42 »
Prodáno (disky).
redukce a karty stále k dispozici.
7
Vývoj / Produktivita vývojáře v době AI
« Poslední příspěvek od Neslušný kdy Dnes v 14:31:28 »
Ahoj, už delší dobu si říkám, že díky AI jsem produktivní minimálně o 20%.
Nepoužívám copilot jen chatGPT, to co mě copilot generuje je spíše kontraproduktivní...
Kde za mě vidím zvýšen efektivity je fakt dobrý a přesný java dock, konfigurace třeba k8s a hlavně z 80% u mě nahradil chatGPT hledání na google a stackoverflow :).

Jak to máte vy drazí kolegové?
8
Sítě / Re:Firewall s whitelistem při často měnící se ip adrese
« Poslední příspěvek od MrWhite69 kdy Dnes v 14:28:52 »
...

Vis vubec co je NAT (CGNAT).

Uvedomujes si, ze jsi daval roky do whitelistu IP adresy, pod jednou muze byt treba 128 zarizeni?

Co to je za firmu? :) Dobry uz vim, ty jsi leaknul svoji firmu v jednom postu.
9
Sítě / Re:Firewall s whitelistem při často měnící se ip adrese
« Poslední příspěvek od MrWhite69 kdy Dnes v 14:15:00 »
Aneb stav CZ firmy co zamrzla s bezpecnosti nekdy v roce 2000 :D

Kdyz se dneska uz opousti i VPNky, dekuju fakt tenhle thread pobavil.

Presne jak pise Zopper.
https://www.zscaler.com/resources/security-terms-glossary/what-is-zero-trust-network-access
10
Hardware / Re:Fotorámeček na Vánoce
« Poslední příspěvek od RDa kdy Dnes v 14:08:11 »
Spis jim kup nejaky tablet (idealne iPad) .. a pak nastav nejake sdileni, ze jim tam muzes hazet fotky ktere vyberes.
A vyhoda bude moznost video-hovoru.. ono ten fotoramecek omrzi, i kdyz jsou starsi lidi pomalejsi.
Stran: [1] 2 3 ... 10