Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Distribuce / Re:Výber distra bez pacmanu s KDE Plasma
« Poslední příspěvek od Tomáš Procházka kdy Dnes v 15:37:34 »
Asi 6 let používám Arch s KDE jako hlavní a jediné distro. EndeavourOS neznám. Nikdy jsem problém neměl, a to tahám všemožný bordel z AURu. Instalaci jsem dělal 2x, vždy na nový notebook.
Když mám problém, tak jsem většinou jen přehlédl zprávu na archlinux.org/news
Z Debian-based dister mám v hlavě vypálené `sudo dpkg --configure -a`. Dost často i přes LiveCD z chrootu.

Nijak Arch neobhajuji, jen sdílím zkušenost, že i Arch může bý stabilní v rukou ignoranta (tj. mě).
2
Odkladiště / Re:Nechodí autentizační G-kódy od Google
« Poslední příspěvek od Filip Jirsák kdy Dnes v 15:28:35 »
V té sekci How you sign into Google máte jenom tu SMS? Předpokládám, že ten screenshot Captuere04 je po kliknutí na More ways to verify.

Jenom takový zoufalý pokus – když tam máte vybraný jazyk Angličtinu (USA), zkuste tam češtinu a pak případně něco jiného z EU (Německo nebo Francii). Jestli to třeba u českého čísla neaktivuje tu volbu ověření přes telefonát.

Ještě mne napadá – podle e-mailu soudím, že tam máte e-mail na vlastní doméně. A předpokládám, že to je GMail zdarma, že to není Google Workspace. Pak k tomu musí existovat i e-mail v doméně gmail.com – zkusil bych se přihlásit tím. Ony se služby Google chovají občas trošku jinak, podle toho, zda se přihlásíte tím aliasem nebo primárním e-mailem (@gmail.com).

Ale vše jsou to takové zoufalé pokusy…
3
Windows a jiné systémy / Re:Kde leží nastavení Indexing service
« Poslední příspěvek od Marek Staněk kdy Dnes v 15:21:36 »
ChatGPT říká, že to powershellem nejde. Že jen jestli je na složce indexování zapnuto, ale jestli je jen na názvy souborů nebo i na obsah říká, že z PS nezjistíš.

O informaci v registru říká toto (jestli to čtu správně, tak je to jen filtr podle typu, resp přípony):

Ano, informace o indexování složek a nastavení indexování můžeš najít v registru Windows. Konkrétně nastavení indexování souborů a složek je uloženo v následujícím klíči:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows Search

Tady je několik zajímavých klíčů týkajících se indexování:

FileChangeClientConfigs – Tento klíč obsahuje informace o tom, jaké složky jsou indexovány a jaké ne.
Gather – Zde můžeš najít základní nastavení služby indexování.
SetupCompletedSuccessfully – Informace o tom, zda byl systém indexování úspěšně nakonfigurován.
Dále, detailní nastavení, jestli se indexují pouze názvy souborů nebo jejich obsah, najdeš podle typu souborů v sekci:

HKEY_CLASSES_ROOT

Zde se nachází jednotlivé typy souborů a jejich asociace. Každý typ souboru může obsahovat podklíč, který určuje, zda je daný typ souboru indexován, nebo zda se indexuje pouze název, nebo i obsah.

Například pro soubory .txt můžeš najít relevantní nastavení zde:

HKEY_CLASSES_ROOT.txt

V rámci této větve může být klíč PersistentHandler, který určuje, jak je soubor zpracováván pro indexaci.

Zjištění, zda je obsah indexován:
Pro každý typ souboru je nastaven Indexing Filter, který rozhoduje, zda se indexuje pouze název nebo i obsah. Zde je příklad:

Pouze názvy souborů – Pokud v registru není uveden filtr pro daný typ souboru, systém indexuje pouze názvy souborů.

Indexování obsahu – Pokud je uveden filtr (např. Plain Text Filter pro textové soubory), indexuje se i obsah.

Indexovací filtry jsou uloženy v tomto klíči registru:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\KindMap

Zde můžeš najít mapování mezi příponami souborů a jejich druhy pro účely indexace.

Jak to zjistit pomocí PowerShellu?
Pokud chceš zkusit zjištění přímo přes PowerShell, tady je příklad, jak bys mohl načíst hodnotu z registru pro přípony souborů a jejich asociace:

powershell
Zkopírovat kód
# Příklad pro .txt soubory
$regPath = "HKCR\.txt"
$indexFilter = Get-ItemProperty -Path Registry::$regPath | Select-Object -ExpandProperty "(Default)"

# Zobrazí, jaký filtr je použit pro indexaci
$indexFilter
Tento skript vrátí asociaci pro daný typ souboru a pokud je přidán filtr pro indexování obsahu, bude zde viditelný.

Můžeš si tímto způsobem procházet jednotlivé přípony a jejich nastavení.
4
Odoslane.

Skusal som rozne varianty spravy, lebo som cakal, ze tam moze byt nejaky filter ale nic nepomohlo. Uplne jednoduchu spravu s jednym/dvoma slovami som neksusal.
5
To je tedy hodně zvláštní. Posíláte tam nějaký konkrétní text nebo vám tam nejde poslat vůbec nic, ani velmi jednoduchá zpráva? Do tohohle vlákna očividně píšete, takže to funguje. Skutečně bych to tipoval na zásah toho antispamu, ale musel bych vidět konkrétní příspěvek, který vám neprojde. Můžete nám prosím ten text poslat mailem? Nejlépe na redakce(at)root.cz. Díky
6
Distribuce / Výber distra bez pacmanu s KDE Plasma
« Poslední příspěvek od fortran1986 kdy Dnes v 15:04:20 »
Mám dualboot Windows / FreeBSD a chcem tam pridať do tretice aj nejaký linux, na ktorom si budem testovať nový software, prípadne programovať.

Na jednom SSD disku sa mi povaľoval EndeavourOS (čo je vlastne arch) pôvodne som si chcel ten nastaviť na používanie, ale keď som urobil pacman -Syu a arch mi vypísal nejaké nekonzistencie medzi balíkmi, (týždeň som ho nepoužil) tak som sa s archom asi nadobro rozlúčil.
Je to fajn na skúšanie nového softwaru, ale na dlhodobé používanie bude lepšie nejaké konzervatívnejšie distro. Aj keď nie zase príliš konzervatívne aby tam neboli 10 rokov staré balíky atd. Poprosím teda poradiť nejaké distro na skúšku:

Požiadavky:
- určené pre Desktop
- package manager (niečo iné ako pacman možno apt to použivam aj v linuxulatore aj vo WSL, s RPM neviem ako je na tom ale mozno stoji za vyskusanie)
- preferované prostredie KDE Plasma ak to neponúkne inštalačka tak si to doinštalujem manualne
- ak by to ponukalo instalaciu na ZFS fs a šifrovanie disku (neni podmienka ale bol by to fajn bonus)
- ideálne keď mi už inštalátor nahodí najnovšie ovládače pre GPU... a X mi už nabehne s nimi, aby som ich tam nemusel nahadzovať manuálne
- aktuálny software v repach

Takže aké distro? Mňa napadli tieto:

- Debian (nejaký nový neviem ci moze byt aj testing alebo len stable) ?
- KDE Neon (debian based distro rovno aj s KDE) otázka je či to funguje ako klasický debian a dajú sa tam inštalovať aj bežné balíky alebo iba tie ich flatpaky a snapy
- SteamOS - malo by to vychadzat s debianu a defaultne tom má KDE ale je to primátne na ich mašiny steam deck. Dá sa to používať aj na bežnom PC?
- Kali Linux - debian s kde
- Gentoo - tento linux ma zaujal, vraj je podobný FreeBSD (má to porty / portages ktoré sa kompilujú) ale má aj klasické binárne balíky a ako je na tom s nimi je to lepsie ako pacman? Lebo ak by som mal všetko riešiť cez porty tak to by som ten systém nastavoval do vianoc.
- PopOS - Debian based distro
- RedHat / Oracle / Fedora - toto vobec nepoznam
7
Odkladiště / Re:Nechodí autentizační G-kódy od Google
« Poslední příspěvek od houpal kdy Dnes v 15:03:21 »

Zkusil bych vzít čistý mobil s Androidem (po factory resetu), tam dát SIM s tím číslem a přihlásit se tam jenom tím účtem, (aby v tom mobilu nebyl jiný účet). To vidím jako nejpřesvědčivější způsob, jak Google přesvědčit, že to telefonní číslo vlastníte.

Předpokládám, že jste zkoušel poslat svou SMS na to číslo. Ještě bych zkusil podívat se na nastavení u operátora, zda tam není nějak zablokovaný příjem SMS ze zahraničí, se shortkódy apod.

Ale spíš si myslím, že není problém s příjmem té SMS. Podle mne se spíš něco stalo na straně toho účtu – buď se něco stalo s tím telefonním číslem (třeba ta změna státu), nebo Google nějak měnil práci s těmi telefonními čísly a s tím účtem jste prošvihli tu dobu, kdy bylo potřeba to nějak zmigrovat. Protože to, že Google tvrdí, že se to telefonní číslo změnilo, nebude samo sebou.

Na stránku zabezpečení Google účtu se dostanete?
Vyzkouším co budu moct, s tím číslem jsem bohužel za poslední rok udělal několik změn, bylo nutno zrušit o2family zpátky k o2, plus jsem musel vyměnit simku abych ji dostal do chytrého telefonu. Teď jsem našel v nastavení že tam jsou blokované sms z emailu, tak jsem to odblokoval. Jiná relevantní nastavení jsem v účtu blokovaná nenašel.

Na stránku zabezpečení se dostanu. Viz obr 06. Ale jakékoliv kliknutí na volby mě hází na zadání hesla a potvrzení G kódem, viz předchozí odpověď.

Večer budu pokračovat.
8
Tvari sa, ze vsetko funguje ale nefunguje.
Kliknem na Odpověď, napisem odpoved, kliknem na Poslat, ziadna chyba/tvari sa, ze vsetko je OK ale moj prispevok sa nezobrazi.

p.s. nieje to tou otravno chybou s odhlasenim :)

prvy krat sa mi to udialo tu - https://forum.root.cz/index.php?topic=29175.30  . Normalne som vedel pridavat komentare az zrazu nie. Neriesil som to, lebo som to pripisoval nejakej chybe/anomalii.

Teraz sa to ale znovu zopakovalo a znovu pri teme zo sekcie Hardware a to mi uz nepride ako nahoda.
9
Žádné omezení by tam být nemělo, pokud je téma odemčené, lze do něj psát. Jedině může zasáhnout antispamový filtr, který jsme nedávno přiškrtili, protože nám tu lezla spousta spamu. Ten by ale neměl reagovat na běžný český či slovenský text. Jak se přesně projeví „nejde to“?
10
Odkladiště / Re:Nechodí autentizační G-kódy od Google
« Poslední příspěvek od houpal kdy Dnes v 14:27:19 »
Tlačítko Get Help bohužel nikde není. Na stránce dole je jenom Help a to odkáže na rozcestník témat nápovědy... :-(

Při zadávání verifikačního kódu vidím tlačítko "Try another way". Po kliknutí mi to nabídne mimo jiné "Get help - For security reasons, this may take 3-5 business days"

Tohle na Google nemám rád, že se někdy na různých účtech chová jinak :(

Když se snažím udělat nějakou změnu, třeba vygenerovat ty kódy, nebo se dostat do admin konzole, vybídne mě to na webu k poslání a zadání G kódu - obr 03. More ways mě navede na obr 04. Přičemž poslední dvoucifra je u obou stejná, jelikož žádný jiný telefon s tím účtem není propojený. Try another way nikde nemám.

Vyzkouším nápad pana Jirsáka s čistým androidem, jakmile budu mít příležitost.
Stran: [1] 2 3 ... 10